Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

+56
s...
rihanna
hollow
Angelic
Наташа
sweet
METALBOY
p4eli4ka
Ivana
RoTkViCa
Рокси
KaTeRiNcE
The Breaking Dawn
REGINA
PhiLL * E
misticnata
Bleak
TONI
FalcoN eYe
Lastojca
lela
Lucybell
KikS
malina
pankerishte
Punk
folder
Жбафта
Ludi Milojko
mitan
Odyssey
karov
Alexandra
комшивка
fairy
Master
T&T
grgrgr
Fantom
Лана
Џајко
Jordison
Mary Jane
Golub-Samoubica
psycho
Blume
Bojancha
Џими
Marej
Karamba
корун
Пчелка
xpert
sokol
Болиглава
kojgode
60 posters

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 12:34 am

karov напиша:abe kakvi zenski samo trosak ke ostanis a car od ohrigjanki nesi Smile))) haha Devojcinja nelutetese se e vistina a ne laga Smile)

Ви го рече!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 12:36 am

Odyssey не се пали море како би опалил ти некоја охриганка сеа ама ај тросак мосак несо викас и ти демек ова она...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by комшивка Пон Јан 19, 2009 12:55 am

Зш бе, какви бркате ако не охриѓанки, можда битолчанки? Или од Ресен, поблиску ви се..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 19, 2009 1:34 am

Заљуен не сум,а ниту сум бил
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 1:40 am

mitan напиша:Odyssey не се пали море како би опалил ти некоја охриганка сеа ама ај тросак мосак несо викас и ти демек ова она...

Само реално го подржав чоекот, не реков ништо за таја скопјанката, и ате викај ме слободно.
А залјубен не сум, ми се свиѓат една и ама ме мрзит да ........ бла бла
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Master Пон Јан 19, 2009 6:22 am

Јас бев блиску до заљубување, ама другата личност упропасти се....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Жбафта Пон Јан 19, 2009 8:00 pm

Master напиша:Јас бев блиску до заљубување, ама другата личност упропасти се....

мое сочувство...
а иначе сум во потрага по жежок фраер...
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by xpert Вто Јан 20, 2009 4:33 pm

grgrgr напиша:
xpert напиша:Јас сум заљубен во Магдалена :D
yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesss Very Happy Very Happy I love you

Од кај знајш дек си ти? What a Face
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by folder Сре Јан 21, 2009 3:02 am

Заљубен Sad
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by grgrgr Сре Јан 21, 2009 1:30 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 2:02 pm

Јас сум заљубена...
Знам дека кажав
И пак ќе напишам ако требит
А во кого...Сите шо ме знает знает во кого..
ЈАС СУМ ЗАЉУБЕНА
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 2:06 pm

ТАРА Е ЗАЉУБЕНА!!!!!!!
тоа е доволно!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 2:08 pm

уште неам потреба од таква работа.....:D:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by sokol Сре Јан 21, 2009 2:28 pm

не сум заљубен ...
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Marej Чет Јан 22, 2009 6:54 pm

Embarassed
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 7:56 pm

Јас во Мареј
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by pankerishte Чет Јан 22, 2009 8:28 pm

Jaс сум веќе 3 години.Ајде кај и да е свадба ке праам Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by malina Чет Јан 22, 2009 10:03 pm

сум заљубена,премногу
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Marej Чет Јан 22, 2009 10:38 pm

Punk напиша:Јас во Мареј

Ах мооор.. 90та Smile)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 10:59 pm

копиљче Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by KikS Пет Јан 23, 2009 12:35 am

Zaljubena sum da.. A Muda neam Posekako..
KikS
KikS
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 12
Хоби(работа) : Obozavam da crtam
Забавен? : Sekako..

http://voodoo-zu.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by корун Пет Јан 23, 2009 12:35 am

Кажи можда ке ти пораснет.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 12:58 am

корун напиша:Кажи можда ке ти пораснет.

Немат шо да кажит. Моментално таква е состојбата...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Alexandra Пет Јан 23, 2009 1:44 am

Не сум ама сакам....пффф
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Lucybell Саб Јан 24, 2009 8:38 pm

заљубена
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 32
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 3 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот