Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

+56
s...
rihanna
hollow
Angelic
Наташа
sweet
METALBOY
p4eli4ka
Ivana
RoTkViCa
Рокси
KaTeRiNcE
The Breaking Dawn
REGINA
PhiLL * E
misticnata
Bleak
TONI
FalcoN eYe
Lastojca
lela
Lucybell
KikS
malina
pankerishte
Punk
folder
Жбафта
Ludi Milojko
mitan
Odyssey
karov
Alexandra
комшивка
fairy
Master
T&T
grgrgr
Fantom
Лана
Џајко
Jordison
Mary Jane
Golub-Samoubica
psycho
Blume
Bojancha
Џими
Marej
Karamba
корун
Пчелка
xpert
sokol
Болиглава
kojgode
60 posters

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 12:54 am

sokol напиша:ако кажам која ја сакам многу ќе ми се наљутит админов sry..

Не мојт Мери со Наумка...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Golub-Samoubica Нед Јан 11, 2009 5:48 am

Јас го сакам Корун.<3 Forever(морав на латиница)
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Bojancha Нед Јан 11, 2009 3:57 pm

па мојт и предјадење, благодарам Smile
Bojancha
Bojancha
Сакам ѕвездички
Сакам ѕвездички

Age : 32
Број на мислења : 31
Хоби(работа) : dremenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 12:55 am

Овде нема место за цели оброци, се преминува на работата.

Не сум заљубена моментално, ама ко ќе сум, е тогаш то е тешко мене, ми немат спас во тој период.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 2:11 am

Сум...
Во природата...
(А)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 3:37 am

Мареј напиша:Сум...
Во природата...
(А)
Ха Маринa.. Ха.


Последната промена е направена од Болиглава на Пон Јан 12, 2009 3:31 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 3:21 pm

И то Марино да го смениш.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 3:31 pm

Вака мојт?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Jordison Пон Јан 12, 2009 3:40 pm

Ne sum
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Џајко Вто Јан 13, 2009 2:58 am

Не сум заљубеен Exclamation cyclops
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 12:31 pm

Во себе најногу.
И во уш еден ама неам м'дина.
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 12:32 pm

Јас иам муда ама не кажвам.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by grgrgr Чет Јан 15, 2009 1:29 pm

xpert напиша:Јас сум заљубен во Магдалена :D
yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesss Very Happy Very Happy I love you

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by корун Чет Јан 15, 2009 5:14 pm

не дај боже Tиле да го најт на xpert
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 5:45 pm

корун напиша:не дај боже Tиле да го најт на xpert


хахаха
А кој е гргргр?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by kojgode Чет Јан 15, 2009 6:53 pm

Џајко напиша:
корун напиша:не дај боже Tиле да го најт на xpert


хахаха
А кој е гргргр?
Сакаме анонимнаста на овој форум да ја одржиме на завидно ниво така да не ти кажуваме. Иначе лесно е да се воочи кој/а е гргргр.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 10:08 pm

Јас сум! тралалалаа
AND IT FEELS GOOOOOOD!!
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Master Саб Јан 17, 2009 4:25 pm

T&T напиша:Јас сум! тралалалаа
AND IT FEELS GOOOOOOD!!


Ти?Заљубена?
хахаха!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by fairy Нед Јан 18, 2009 7:42 pm

јас заклучив дека не сум заљубена....хммм Neutral Shocked
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 10:04 pm

Master напиша:
T&T напиша:Јас сум! тралалалаа
AND IT FEELS GOOOOOOD!!


Ти?Заљубена?
хахаха!Знам Мастер, смешно, ама вистинито. И ти знајш
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 11:01 pm

Не сум.. И шо ќе ми е?? Само ќе се нервирам.. Razz Најдобро е вака, кога љубам без да сакам... нананнана
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Alexandra Нед Јан 18, 2009 11:20 pm

За свиѓање да,ама дека сум заљубена не сум пошо мислам дека за да се заљубиш требит да си со некој и да имаш поминато убај моменти и врз основа на то да се заљубиш...а јас си сум сингл xD
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 11:21 pm

Alexandra напиша:а јас си сум сингл xD
Јас сум мултиплеер.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Alexandra Нед Јан 18, 2009 11:23 pm

хахаха
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by karov Пон Јан 19, 2009 12:23 am

abe kakvi zenski samo trosak ke ostanis a car od ohrigjanki nesi Smile))) haha Devojcinja nelutetese se e vistina a ne laga Smile)
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)? - Page 2 Empty Re: Дали сте заљубен/а и во кого(ако имате муда да кажете)?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот