Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за турбо фолкот?

+38
*UnIqUe*
Ane
METALBOY
Рокси
Gallowsraven
Ivana
kirce
malina
grgrgr
Bleak
Наташа
комшивка
STIFLER
TONI
МаКсач
folder
Obibos
noviot
корун
Punk
The Breaking Dawn
Mary Jane
PhiLL * E
Marej
zzz
REGINA
мирАл
L S D
Болиглава
kojgode
Џајко
hollow
Master
mitan
pankerishte
tHeJunKy
Odyssey
T&T
42 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by TONI Нед Фед 08, 2009 3:33 am

Пак ќе речам.....од 100 песни 1 сигурно ќе се погодит уба.Сепак и тие песни ги прават добри музичари само шо не гледаат потреба да се замараат со преубав текст и музика ко можат без врска да напраат и само една лесна мелодија за пеење, порно-спотче и ете ти хит за некоја недела.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:37 am

Само Београд ја признавам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Болиглава Нед Фед 08, 2009 3:38 am

Marej напиша:Само Београд ја признавам.
Доста мор... една слушнала и признават.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by STIFLER Нед Фед 08, 2009 4:14 am

Prvo znacit naglasvam ne sum turbofolker slusam sve haus trans metal bdv sho gledate vie tolku vo metalov? zedov primer sho imat tolku poubo od srpsko?i zs zeam primer naleto ohrid Nemo se bucit srpsko i e ful a kaj sho pushtet metal ili nekoe drugo strane e prazno ili prometot kaj sho e sranjevo ke e primer 20 a vo nemo ke e 200 znacit vie trebit da se preispitate dali narodov e cel mrdnat sho slushat srpsko ili vas poedinci vi falit nesho?Ne navredvam nikoj samo sakam da mi objasnite zs e vaka?
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Нед Фед 08, 2009 4:52 am

Газдите, поточно вилиџ менс, ги продадоа нивите в село и сега ти виќет ајде ре брату српско че пушташ оду че ги викна да слезет побрајчана....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 2:24 pm

STIFLER напиша:Prvo znacit naglasvam ne sum turbofolker slusam sve haus trans metal bdv sho gledate vie tolku vo metalov? zedov primer sho imat tolku poubo od srpsko?i zs zeam primer naleto ohrid Nemo se bucit srpsko i e ful a kaj sho pushtet metal ili nekoe drugo strane e prazno ili prometot kaj sho e sranjevo ke e primer 20 a vo nemo ke e 200 znacit vie trebit da se preispitate dali narodov e cel mrdnat sho slushat srpsko ili vas poedinci vi falit nesho?Ne navredvam nikoj samo sakam da mi objasnite zs e vaka?

Прво, метал не е срање, ама не е за то мубаетов. Мое гледиште зш Немо или не знам каде ечит на лето турбо. Докажано е дека на турбо луѓево се пијанет а то им одговарат на газдите зш им се трошет пари. На пример Jazz inn никогаш не пуштет техно или турбо или поп. Си останвет на свој вкус и то е то шо го прајт кафичот уникатен. Немало никогаш премногу гужва да не мојш да дишиш, и то не е битно. Битно луѓево уживет и се реласкирет. Финтата е шо мн ретко кој гледат така на работиве. ЗНачит, според моево гледиште ДА, НАРОДОВ ЦЕЛИОТ Е МРДНАТ
scratch rabbit

p.s. како мојш да се наречиш слушател на една музика, и истата да ја нареквиш срање? Сам си се побиваш
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by STIFLER Нед Фед 08, 2009 5:27 pm

sranje=METAL neubo si svatil Smile
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 5:36 pm

STIFLER напиша:Prvo znacit naglasvam ne sum turbofolker slusam sve haus trans metal

Убо сум сфатилА Very Happy
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by комшивка Нед Фед 08, 2009 6:01 pm

STIFLER напиша:zedov primer sho imat tolku poubo od srpsko?i zs zeam primer naleto ohrid Nemo se bucit srpsko i e ful a kaj sho pushtet metal ili nekoe drugo strane e prazno

точно дека летото беше немо преполно (кажвам за последново зш само последново имам одено) ама не пуштаја српско летото воопшто.. имаше само хаус. српско почнаја да пуштет месец - два пред нова, ко почна Ненад да идет караоке да имат. а сега е глупо многу Neutral

а за останатото не коментирам, продолжете да се расправате.. Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 6:56 pm

Болиглава напиша:
Marej напиша:Само Београд ја признавам.
Доста мор... една слушнала и признават.

ЈА ЗНАМ НАПАМЕТ!!! Делумно..Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by STIFLER Нед Фед 08, 2009 7:31 pm

комшивка напиша:
STIFLER напиша:zedov primer sho imat tolku poubo od srpsko?i zs zeam primer naleto ohrid Nemo se bucit srpsko i e ful a kaj sho pushtet metal ili nekoe drugo strane e prazno

точно дека летото беше немо преполно (кажвам за последново зш само последново имам одено) ама не пуштаја српско летото воопшто.. имаше само хаус. српско почнаја да пуштет месец - два пред нова, ко почна Ненад да идет караоке да имат. а сега е глупо многу Neutral

а за останатото не коментирам, продолжете да се расправате.. Smile
haha prvo ne se raspravame drugo sekoja vecer bev nemo i imashe ziva svirka srpsko buceshe i beshe ful nadvor redici se cekaja sea prekinaja so srpsko cera bev tamu a za letoto 100%srpsko sekoja vecer se buceshe:)
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 7:58 pm

Kvantitet ne znacit kvalitet.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 08, 2009 8:39 pm

STIFLER напиша:Prvo znacit naglasvam ne sum turbofolker slusam sve haus trans metal bdv sho gledate vie tolku vo metalov? zedov primer sho imat tolku poubo od srpsko?i zs zeam primer naleto ohrid Nemo se bucit srpsko i e ful a kaj sho pushtet metal ili nekoe drugo strane e prazno ili prometot kaj sho e sranjevo ke e primer 20 a vo nemo ke e 200 znacit vie trebit da se preispitate dali narodov e cel mrdnat sho slushat srpsko ili vas poedinci vi falit nesho?Ne navredvam nikoj samo sakam da mi objasnite zs e vaka?прво те молам суми се шо спореди
метал и српско
ај јас една споредба

прво
колку трајт една песна од турбо фолк колку време се прајт и колку време останвит ко хит (не зеаме во предвид голи женски на спотој или порно сцени)...најмногу 2 недели а имат метал песни шо се излезени од девеести и уште се хитој...
второ
каков е текстон на турбо песна (ах што волим мирис камиона на пр) а какви се оние на метал песнине (имат песни шо колку пати и да го слушаш текстот не мојш да ја разбериш)- не викам дека и јас ги разбирам сите
трето
зш морет пејачкине на турбо фолк сите да ги користет градине и заднините
културно речено со цел да постигнет слава и публицитет??гради и заднини се само оптичка варка за да не обрниш мн внимание на глупостине шо ги пеет во песнине
четврто
колку отприлика трајт кариерата на една турбо певаљка ( дур ја држет цицкине извините на израз) а колку на една метал група??? дури и мртви ги слушет и поштовет лугево а певаљкине одма ги заменвет со некоја шо успеала поголеми силикони да стајт
а за то другото не морат да значит дека ак балканов слушат турбо фолк дека то е то шо требит да се слушат а дека металот е срање...некои луѓе мислет дека ако нешто е различно и отскоквит од нашево секојдневие е срање и не се прифакат - то јас го викам балканска работа
а за то со немо
газдиве овде знает да прает разлика меѓу нешо шо носит пари или не
тие не барет квалитет туку барет златни кокошки да не речам
и плус сите знает дек 90 % од лугево шо се љубители на турбо фолкот појке ги глеет од шо ги слушет


и како мојш стварно да речиш дек слушаш метал а то е срање...шо те прајт то тебе???

се извинувам на љубителите на турбо фолкот
Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 08, 2009 8:40 pm

и ова не е карање туку дискутирање Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by STIFLER Нед Фед 08, 2009 9:07 pm

Vaka nejkam da se raspravam samo da ti objasnam deka imat stvarno mnogu pojke narod sho gi sluset turbo folk od kolku metal mene to mi beshe muabetov a ne koj imat ci*ki k**oj g*oj a za to od 90setite imat be i lepa brena i tamu ush nekoj imat i tie se slushet od 90stite:)
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by pankerishte Пон Фед 09, 2009 12:08 am

Имат народ во Мкд и Србија за турбо.
Оди во Хрватска па нагоре и спомни им Турбо Фолк па види колку ке ти се смеат во фаца.
Турбото не е музика да се разбереме. Не е правена со љубов и моментално не е воопшто во тренд.
Дојди види во Скопје дали имат некаде Турбо Фолк да се пуштат освен во некој ептен затуцани места надвор од Скопје како на пример Белинбегово,Визбегово,Чаир,Сарај,Припор.

Значит не навредвам никој али тоа е вистината.
А за разлика од тоа најпосетувани места меѓу кои се Колосеум и Хард Рок каде што е забрането Турбото и што пуштаат такви електронски музики, се нормално Кастро,Маракана,Хавана каде што пола популација од Скопје(а градот е пола Мкд) се забавува.
На лето во Охрид има само не знам колку илјади срби,црногорци и македонци(провинцијалци како нас) што се по турбото.Затоа е такво.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Пон Фед 09, 2009 12:29 pm

STIFLER напиша:a ne koj imat ci*ki k**oj g*oj a za to od 90setite imat be i lepa brena i tamu ush nekoj imat i tie se slushet od 90stite:)

Тома Здравкович
My favourite
Cool Cool
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by folder Пон Фед 09, 2009 7:06 pm

Од муабетиве најмногу зборој со прочитав беа се бучеше и Немо одам јас секоаш Twisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 09, 2009 8:15 pm

STIFLER напиша:Vaka nejkam da se raspravam samo da ti objasnam deka imat stvarno mnogu pojke narod sho gi sluset turbo folk od kolku metal mene to mi beshe muabetov a ne koj imat ci*ki k**oj g*oj a za to od 90setite imat be i lepa brena i tamu ush nekoj imat i tie se slushet od 90stite:)
а шо имат врска шо сакат народов?
слушај то ти шо сакаш
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Наташа Пон Фед 09, 2009 8:17 pm

Абре до коа ќе ги споредвите музикиве море? Дал било пубо поп или панк, турбо фолк или метал. Господ да чуват. И ај ќе кажет ова е пубо, другиве ќе се трудет да гi уверет во спротивното и пак секој со истото мислење ќе си останит. Не знам која ви е поентава.

/me е нервозна, не и замервете.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by pankerishte Пон Фед 09, 2009 8:20 pm

Па затоа е форум да дебатираме,да се нервираме и заебаваме I love you cheers
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Наташа Пон Фед 09, 2009 8:36 pm

Ова веќе одамна не е заебавање, туку препуцавање и ак сакате дискутирајте ама не која музика била пуба туку дал ви се свиѓат и зш да зш не. Ме разбравте?

Се зезам бе, совет дадов само, да не се нервирате џабе.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Bleak Пон Фед 09, 2009 8:40 pm

Marej напиша:Kvantitet ne znacit kvalitet.

Така е Мареј браос за реченицава иначе Стифлер труп пијан да сум нема да се весељам на турбофолк би слушал шо било освен то не гледам квалитети во то според мене ам ајде... 4-5 стихој 9-10 рими облчечи сукња мини и ајде ќе пејме ито не го сметам за музика чкарт ми е некако Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Bleak Пон Фед 09, 2009 8:45 pm

tHeJunKy напиша:
hollow напиша:Е то нитро фолк е многу опасна работа недај боже некогаш по грешка да слушниш цел живот кошмари ке имаш
убо ќе е само кошмари да имаш, дан ојш влудница, од последен степен на мрднатост да патиш...

Да бе го бараш фаундерон после в лудница и гледаш прв спрат ретарди, будали, тешки будали, ептен тешки будали и најгоре корун пишит Smile малечка шега немат љутиш What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by корун Пон Фед 09, 2009 10:33 pm

прв спрат ретарди, будали, тешки будали, ептен тешки будали , корун и најгоре Ратко... afro
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 3 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот