Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за турбо фолкот?

+38
*UnIqUe*
Ane
METALBOY
Рокси
Gallowsraven
Ivana
kirce
malina
grgrgr
Bleak
Наташа
комшивка
STIFLER
TONI
МаКсач
folder
Obibos
noviot
корун
Punk
The Breaking Dawn
Mary Jane
PhiLL * E
Marej
zzz
REGINA
мирАл
L S D
Болиглава
kojgode
Џајко
hollow
Master
mitan
pankerishte
tHeJunKy
Odyssey
T&T
42 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 2:39 pm

Си ја барам бељата со темава....
јас ја презирам "музикава". Немат квалитет, а шо е најстрашно и жално појќе од пола македонски народ ја слушат.... Се чудам зошто...
Мое мислење- Турбо фолкот се појавил ко правец кога се направил првиот пластичен хируршки потфат користејќи импланти на различно места, особено гради....
Вокал- за греота (чисто гракање)
инструментален дел- за жалење

Спотојте се предвидливи, провокативни и убај се за гледање само ако тв ви е на mute..
Познато е дека турбо фолк песните се ко годишни времиња. Се слушет некое време, па се заборавет.. Вредноста е...туку не, немат вредност

Извинете ако некој навредив со мислењево, ама јас ја презирам музиката, а не луѓето шо ја слушет. Сепак, то е нивни стил
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 2:46 pm

Да ама музиката е и начин на живеење, па сега провери си дали навреди некој или не. А вистина срање е та "музика"
Ај постариве нека слушет ајде живееле во југославија, ама ко ќе видам некој млади разиграни на турбо фолк рацете ги имат расирени и вриштит, поточно пејт, е то не е во ред!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 2:59 pm

Музиката е начин на живеење, ама јас не можам да не поднесвам некого само зато шп тој не е мој стил. Во тој контекст беше кажано
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:02 pm

T&T напиша:Музиката е начин на живеење, ама јас не можам да не поднесвам некого само зато шп тој не е мој стил. Во тој контекст беше кажано

Ам се разбравме де, те сватив, сакам да кажам многу можиш да научиш за некоја личност само ко ќе ти кажит шо музика слушат.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 3:04 pm

Се согласвам... Ама не секогаш...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:07 pm

T&T напиша:Се согласвам... Ама не секогаш...

95%
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 3:08 pm

хехе
епа јас зборвев за тие 5% во вториот дел од реченицата
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:10 pm

T&T напиша:хехе
епа јас зборвев за тие 5% во вториот дел од реченицата

ама сепак многу малку се тие, и зато некој ко ке ми кажит дека турбо фолк слушат можам да знам шо чоек е
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 3:10 pm

абе имат овде некој турбоман фолкман? да се исферкам и со него Very Happy
ми се смачи со овај Odyssey.
иначе мислам дека не е музика...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:14 pm

tHeJunKy напиша:абе имат овде некој турбоман фолкман? да се исферкам и со него Very Happy
ми се смачи со овај Odyssey.
иначе мислам дека не е музика...

На мојш со мене, зато!
И ај нека дојт некој турбоман да му влезиме в шема
Ќе ги здружиме силите за ова така Junky?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 3:15 pm

Odyssey напиша:
tHeJunKy напиша:абе имат овде некој турбоман фолкман? да се исферкам и со него Very Happy
ми се смачи со овај Odyssey.
иначе мислам дека не е музика...

На мојш со мене, зато!
И ај нека дојт некој турбоман да му влезиме в шема
Ќе ги здружиме силите за ова така Junky?

да бе Very Happy зш да не

ама не кажвам дек ќе сме здружени зш многу ќе се уплашет, никој немат да се осмелит да прозборит Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:19 pm

tHeJunKy напиша:
Odyssey напиша:
tHeJunKy напиша:абе имат овде некој турбоман фолкман? да се исферкам и со него Very Happy
ми се смачи со овај Odyssey.
иначе мислам дека не е музика...

На мојш со мене, зато!
И ај нека дојт некој турбоман да му влезиме в шема
Ќе ги здружиме силите за ова така Junky?

да бе Very Happy зш да не

ама не кажвам дек ќе сме здружени зш многу ќе се уплашет, никој немат да се осмелит да прозборит Very Happy

Јебига, такви се турбомафолкерине, отракани луѓе, хахахахаха
а и не се разбирет од музика така да долго време ќе чекаме некој да се пофалит дека турбо фолк слушат, а не пак да почнит да кажвит за та "музика"
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 3:24 pm

Јас сум турбофолкер.И го слушам најдоброто од ѕвезде гранде како...чек да ми текнет...ааа...лепа брена..не бре стара е...цеца,здравко чолич и мојот идол миле китич со кралица тротоара...
ахахахахахахах
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by mitan Чет Јан 29, 2009 3:27 pm

Odyssey напиша:Да ама музиката е и начин на живеење, па сега провери
си дали навреди некој или не. А вистина срање е та "музика"
Ај
постариве нека слушет ајде живееле во југославија, ама ко ќе видам
некој млади разиграни на турбо фолк рацете ги имат расирени и вриштит,
поточно пејт, е то не е во ред!
јас пак мислам дека не е во ред ко ке видам млади деца издрогирани....пубо да игрет него да си ги го земет зивотот...со велиш???
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:28 pm

mitan напиша:
Odyssey напиша:Да ама музиката е и начин на живеење, па сега провери
си дали навреди некој или не. А вистина срање е та "музика"
Ај
постариве нека слушет ајде живееле во југославија, ама ко ќе видам
некој млади разиграни на турбо фолк рацете ги имат расирени и вриштит,
поточно пејт, е то не е во ред!
јас пак мислам дека не е во ред ко ке видам млади деца издрогирани....пубо да игрет него да си ги го земет зивотот...со велиш???

А од кај најде издрогирани деца бе? забеган си?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by mitan Чет Јан 29, 2009 3:30 pm

Odyssey напиша:
mitan напиша:
Odyssey напиша:Да ама музиката е и начин на живеење, па сега провери
си дали навреди некој или не. А вистина срање е та "музика"
Ај
постариве нека слушет ајде живееле во југославија, ама ко ќе видам
некој млади разиграни на турбо фолк рацете ги имат расирени и вриштит,
поточно пејт, е то не е во ред!
јас пак мислам дека не е во ред ко ке видам млади деца издрогирани....пубо да игрет него да си ги го земет зивотот...со велиш???

А од кај најде издрогирани деца бе? забеган си?
па шознам брат колку со знајме а и ти самиот знајш дека ко шо се пиет со турбо фолк така се дрогират со транс манс нешо шо било земи од твојте музики....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:32 pm

mitan напиша:
Odyssey напиша:
mitan напиша:
Odyssey напиша:Да ама музиката е и начин на живеење, па сега провери
си дали навреди некој или не. А вистина срање е та "музика"
Ај
постариве нека слушет ајде живееле во југославија, ама ко ќе видам
некој млади разиграни на турбо фолк рацете ги имат расирени и вриштит,
поточно пејт, е то не е во ред!
јас пак мислам дека не е во ред ко ке видам млади деца издрогирани....пубо да игрет него да си ги го земет зивотот...со велиш???

А од кај најде издрогирани деца бе? забеган си?
па шознам брат колку со знајме а и ти самиот знајш дека ко шо се пиет со турбо фолк така се дрогират со транс манс нешо шо било земи од твојте музики....


шо бе јас се дрогирам ? или нешо? јас се пијанам на House море, Водка + Red Bull и да пукат
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 3:43 pm

Воопшто не мислам. Иииуууу!!! Mad
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by hollow Чет Јан 29, 2009 3:45 pm

Сите поединци шо прает ваква музика а и тие шо ја слушет 24 сати требит да се оперет а оние меанине како змија и остали да се запалет.
Фала
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Џајко Чет Јан 29, 2009 4:02 pm

Ова е мислење на Рамбо Амадеус за турбо фолкот од истоимената песна...

Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja
goriva pod pritiskom u cilindar motora sa
unutrasnjim sagorijevanjem.
Turbo folk je gorenje naroda.
Svako pospjesivanje tog sagorijevanja je turbo folk.
Razbuktavanje najnizih strasti kod homosapiensa.
Muzika je miljenica svih muza, harmonija svih umjetnosti.
Turbo folk nije muzika, turbo folk je miljenica masa,
kakofonija svih ukusa i mirisa. Ja sam mu dao ime.

...и потполно се согласувам :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 4:08 pm

hollow напиша:Сите поединци шо прает ваква музика а и тие шо ја слушет 24 сати требит да се оперет а оние меанине како змија и остали да се запалет.
Фала
Не ми јај куров јас одев Змија. Најлајно музика ми е ама еднуш до два пати годишно јако ми е Змија да одам да се напрам камен на певаљка.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 4:11 pm

kojgode напиша:
hollow напиша:Сите поединци шо прает ваква музика а и тие шо ја слушет 24 сати требит да се оперет а оние меанине како змија и остали да се запалет.
Фала
Не ми јај куров јас одев Змија. Најлајно музика ми е ама еднуш до два пати годишно јако ми е Змија да одам да се напрам камен на певаљка.
Мене на пример мал миљон пати ми е појако да мавнам некое пиво на рок или џез или во некој случај на хаус, него на турбофолк. Едноставно не можам да ги слушам море. Јас да гребам со клинец пубо нешто ќе излезит.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by L S D Чет Јан 29, 2009 4:17 pm

најружна музика шо некогаш е напраена...
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 7:51 pm

Лопов Лоповаааа...ахахаххаха...
Ова музичиштево,ако може да се нарече така, не го поднесвам ама ич.
А за меани ама со Мкд Народно...хоохох...каква ракија се цугат на нешто патриотско.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by мирАл Чет Јан 29, 2009 7:56 pm

Да не испаднит ко темана електронска музика ама турбо фолк е најнеквалитетна!!! Јас не ја слушам и не сакам таква музика, ама за да се напрајс олуле е... drunken
Ипак тој шо си ја слушат нек си ја слушат за мене не фала Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот