Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за турбо фолкот?

+38
*UnIqUe*
Ane
METALBOY
Рокси
Gallowsraven
Ivana
kirce
malina
grgrgr
Bleak
Наташа
комшивка
STIFLER
TONI
МаКсач
folder
Obibos
noviot
корун
Punk
The Breaking Dawn
Mary Jane
PhiLL * E
Marej
zzz
REGINA
мирАл
L S D
Болиглава
kojgode
Џајко
hollow
Master
mitan
pankerishte
tHeJunKy
Odyssey
T&T
42 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by REGINA Чет Јан 29, 2009 8:07 pm

НЕ СЛУШАЈ ТУРБО ФОЛК УМРИ СИ ОД ПРИРОДНА СМРТ!!!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by zzz Чет Јан 29, 2009 8:09 pm

ништо шо мојш да мислиш?
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by L S D Чет Јан 29, 2009 8:15 pm

мирАл напиша:Да не испаднит ко темана електронска музика ама турбо фолк е најнеквалитетна!!! Јас не ја слушам и не сакам таква музика, ама за да се напрајс олуле е... drunken
Ипак тој шо си ја слушат нек си ја слушат за мене не фала Razz

мојш да се напрајш парЧе и на многу други песни немат потреба на турбо фолк
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 8:45 pm

За парче еее..сите музики се за парче праење.Само да знајш да ги восприемаш квалтитено и квантитено.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 11:44 pm

kojgode напиша:Не ми јај куров јас одев Змија. Најлајно музика ми е ама еднуш до два пати годишно јако ми е Змија да одам да се напрам камен на певаљка.


????????????????????????????????????????
WTF?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Marej Чет Јан 29, 2009 11:46 pm

Ногу мешет турбофолк со староградско. Староградско ногу сакам, ама турбо јок.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by PhiLL * E Чет Јан 29, 2009 11:57 pm

turbo turbo turbocinno....

meti si ... aj vo kafana!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 30, 2009 1:11 am

Доста ми е шо мора да ја поднесвам некогаш ко ќе сум излезена...најглупата работа шо ја измислил чоекот, ваљда за поубо да се продават силикон.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 31, 2009 9:03 pm

ај диспајз ит...
нешто најглупо од музика шо мојт да постојт е турбо фолк
абе...не знам како да опишам колку само глупо се осекам воопшто имево ко ке го слушнам...иначе се согласвам со то дек луѓето по музиката мојш да ги познајш..по ништо не ги проценвам луѓево колку шо ги проценвам по музикава..малку нефер ама.. Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by L S D Саб Јан 31, 2009 9:12 pm

The Breaking Dawn напиша:ај диспајз ит...
нешто најглупо од музика шо мојт да постојт е турбо фолк
абе...не знам како да опишам колку само глупо се осекам воопшто имево ко ке го слушнам...иначе се согласвам со то дек луѓето по музиката мојш да ги познајш..по ништо не ги проценвам луѓево колку шо ги проценвам по музикава..малку нефер ама.. Wink
се согласувам потполно...ама објасни жити се како ги проценвиш луѓево по музиката? ево јас слусам house на пр..... само немој да ми реЧиш дека сум наркоман Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Punk Нед Фед 01, 2009 11:43 pm

шо дан не си наркоман? ми призна...
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by L S D Нед Фед 01, 2009 11:46 pm

ам то беше еднаш заедно ко шмркавме, после то се откажав јас.. за тебе незз :S:S
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 3:25 pm

хехе нене немат то врска...ам ај кажи на пример ко ќе прашаш некој шо музика слушат и турбо фолк ево и шо чоек ке е?(пардон на тие шо слушет турбо)сигурно некој голем памет не се кријат во ти е луѓе туку некоја балканска будала (пак пардон на љубителите на турбо)

а шо знам неам некој мн мн предрасуди за луѓе шо слушет електронска музика .... tongue јас мислам дек нафрлиле неколку електронски звуци наеднаш и испаднало хит ама нормално имат и мн убај (јас пак не ги слушам ама убај се) Laughing Laughing Laughing
сепак то е мое мислење silent
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by корун Пон Фед 02, 2009 9:50 pm

Имат турбо фолк и нитро фолк. После одредена доза на опојни супстанции мојот организам е отпорен на првата верзија. Втората варијанта ми служит ко кисела вода за трезнење.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by hollow Пон Фед 02, 2009 10:20 pm

Е то нитро фолк е многу опасна работа недај боже некогаш по грешка да слушниш цел живот кошмари ке имаш
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 11:13 pm

hollow напиша:Е то нитро фолк е многу опасна работа недај боже некогаш по грешка да слушниш цел живот кошмари ке имаш
убо ќе е само кошмари да имаш, дан ојш влудница, од последен степен на мрднатост да патиш...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by noviot Пон Фед 02, 2009 11:37 pm

турбо фолк = смрт
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Obibos Пон Фед 02, 2009 11:42 pm

Турбо фолк = на тепачка пошо све е пијано и све е сељани..добро сеа ко ке сум камен напраен ни ме сметет 5-6 турбо фолк ама не ептен турбо за глата од ѕид да ја маваш.. Поколтурно нешо
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 9:15 pm

The Breaking Dawn напиша:хехе нене немат то врска...ам ај кажи на пример ко ќе прашаш некој шо музика слушат и турбо фолк ево и шо чоек ке е?(пардон на тие шо слушет турбо)сигурно некој голем памет не се кријат во ти е луѓе туку некоја балканска будала (пак пардон на љубителите на турбо)

а шо знам неам некој мн мн предрасуди за луѓе шо слушет електронска музика .... tongue јас мислам дек нафрлиле неколку електронски звуци наеднаш и испаднало хит ама нормално имат и мн убај (јас пак не ги слушам ама убај се) Laughing Laughing Laughing
сепак то е мое мислење silent
respect ko togas hhh
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by folder Вто Фед 03, 2009 9:19 pm

Најако нешоооооо братууу коче дојда дома од сегде сонце да ме огреват и сде наше да слуша!!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 9:23 pm

folder напиша:Најако нешоооооо братууу коче дојда дома од сегде сонце да ме огреват и сде наше да слуша!!
да и една рајчија мава на цеца...и гајле нема... а не што било она буфте буфте? за в вена!!
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Obibos Вто Фед 03, 2009 11:04 pm

L S D напиша:
folder напиша:Најако нешоооооо братууу коче дојда дома од сегде сонце да ме огреват и сде наше да слуша!!
да и една рајчија мава на цеца...и гајле нема... а не што било она буфте буфте? за в вена!!
И да ја зема сејчирана да напра комендии низ село
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by pankerishte Сре Фед 04, 2009 3:30 am

Obibos напиша:
L S D напиша:
folder напиша:Најако нешоооооо братууу коче дојда дома од сегде сонце да ме огреват и сде наше да слуша!!
да и една рајчија мава на цеца...и гајле нема... а не што било она буфте буфте? за в вена!!
И да ја зема сејчирана да напра комендии низ село
То в понделник,не е интересантно зш,дан те подбера со далинско чути Razz Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by МаКсач Саб Фед 07, 2009 11:15 pm

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Azis_p12
T&T напиша:Си ја барам бељата со темава....
јас ја презирам "музикава". Немат квалитет, а шо е најстрашно и жално појќе од пола македонски народ ја слушат.... Се чудам зошто...

Чеј сеа секоја музика си имат квалитет и македонциве ја слушет најпојќе зш се расположени за пијанчење и од шо немет врска од англиски Very Happy


Вокал- за греота (чисто гракање)
инструментален дел- за жалење

За нас гракање зш го нејќиме, исто ко некој метал шо несакат зш многу се дереле, сепак до вкусот е.

Спотојте се предвидливи, провокативни и убај се за гледање само ако тв ви е на mute..
Познато е дека турбо фолк песните се ко годишни времиња. Се слушет некое време, па се заборавет.. Вредноста е...туку не, немат вредност
За спотојте, најмногу оние на балканика и фен тиви, со мјут сите за дрк се Very Happy со искључоци

Извинете ако некој навредив со мислењево, ама јас ја презирам музиката, а не луѓето шо ја слушет. Сепак, то е нивни стил
Тачно, и јас. Smile
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 3:13 am

Боо анализирање на мојов коментар. Се кладам дека пишиш добри осврти на книги :D


бај да веј, Азис можда е чиста веќе пречиста комерција, ама ме изненади со гласиштено на една евровизија ко пееше. Вистина имат глас.. Леле, јас го реков ова, не ми се вервит
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 2 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот