Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за турбо фолкот?

+38
*UnIqUe*
Ane
METALBOY
Рокси
Gallowsraven
Ivana
kirce
malina
grgrgr
Bleak
Наташа
комшивка
STIFLER
TONI
МаКсач
folder
Obibos
noviot
корун
Punk
The Breaking Dawn
Mary Jane
PhiLL * E
Marej
zzz
REGINA
мирАл
L S D
Болиглава
kojgode
Џајко
hollow
Master
mitan
pankerishte
tHeJunKy
Odyssey
T&T
42 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by noviot Пон Фед 16, 2009 3:30 pm

во нашава држава немојш да незнајш турбо фолк песна , зш и во продавница да влезиш пукат таква музика .. камо ли в кафичи.. ама ак знајш неколку песни такви то незначит дека слушаш или ја сакаш та музика , јас на пример песна од тоше немам пуштено да слушам ниеднаш во животов па пак знам 10 песни негови од на телевизија или од по кафичиве или негде на други места шо ги пуштет ... иначе мислење за турбофолков ич неам против тој шо сакат нек си слушат мене најглупа музика ми е , и никогаш немат да слушам ама секој различен вкус имат така да....
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by T&T Пон Фед 16, 2009 3:41 pm

noviot напиша:во нашава држава немојш да незнајш турбо фолк песна , зш и во продавница да влезиш пукат таква музика .. камо ли в кафичи.. ама ак знајш неколку песни такви то незначит дека слушаш или ја сакаш та музика , јас на пример песна од тоше немам пуштено да слушам ниеднаш во животов па пак знам 10 песни негови од на телевизија или од по кафичиве или негде на други места шо ги пуштет ... иначе мислење за турбофолков ич неам против тој шо сакат нек си слушат мене најглупа музика ми е , и никогаш немат да слушам ама секој различен вкус имат така да....
Ова е и од моја страна What a Face
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by kojgode Пон Фед 16, 2009 3:45 pm

Нејќам ни да мисљам за турбофолкот.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:37 pm

мислам дека требит да се забранит со ДЕКРЕТ
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Odyssey Нед Мар 08, 2009 3:34 am

СМРТ ЗА ТУРБО ФОЛКОТ
СЛОБОДА ЗА НАРОДОТ
хахахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Ivana Вто Мар 10, 2009 4:40 pm

Турбофолк... прво самово име е грдо... а музика ајде да ја наречам така мада не е ни музика е најголемо срање шо икад можело да се измислит!!!!
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Gallowsraven Вто Мар 10, 2009 6:05 pm

Со 2 збора - Тешко срање.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Рокси Вто Мар 10, 2009 8:23 pm

Tурбо фолк? Непознат поим за мене Very Happy
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 1:41 pm

Можда нема да се согласите со мене ама музикана е монотона!!!
Кога ке го слуснам поимот турбо фолк на ум ми паѓат чоек со кредитна картица кј шо мават на армоникана!!! Very Happy Very Happy Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Ane Нед Апр 12, 2009 11:26 pm

turbo fol so eden zbor kazano - sranje

P.S. umri od prirodna smrt ne slusaj turbo folk!:D
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Ivana Саб Апр 18, 2009 2:25 am

Ane напиша:turbo fol so eden zbor kazano - sranje

P.S. umri od prirodna smrt ne slusaj turbo folk!:D
Ане не се прај џек ти обожаваш турбо хахаха шега е офа Very Happy
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Ane Нед Апр 19, 2009 7:06 pm

Ivana напиша:
Ane напиша:turbo fol so eden zbor kazano - sranje

P.S. umri od prirodna smrt ne slusaj turbo folk!:D
Ане не се прај џек ти обожаваш турбо хахаха шега е офа Very Happy
Ивана да не се расправаме сега :D
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 09, 2009 9:32 pm

Ххх не вредит да се мачам да пишам .... схит Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by Лејди ин ред Нед Мај 10, 2009 1:38 am

Требит да се најт некој и да го забранит.
Лејди ин ред
Лејди ин ред
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 17
Хоби(работа) : Ебиветрење.
Забавен? : Ногу сум забавна.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by s... Вто Мај 26, 2009 4:27 pm

Odyssey напиша:Да ама музиката е и начин на живеење, па сега провери си дали навреди некој или не. А вистина срање е та "музика"
Ај постариве нека слушет ајде живееле во југославија, ама ко ќе видам некој млади разиграни на турбо фолк рацете ги имат расирени и вриштит, поточно пејт, е то не е во ред!
леле во право си..и јас неможам то нешто да го сватамммм...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за турбо фолкот? - Page 5 Empty Re: Што мислите за турбо фолкот?

Пишување by ноунејм Чет Мај 28, 2009 6:23 pm

лоша работа у секој случај... али оваа гас гас доста интересна беше, валјда таков впечаток ми остаде зш патот ме однесе гуча летово

пи ес
пошо има многу металци и по некој турбофолкер на адаптероф
дали ова би ви приуштило заедничко задоволство?