Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за македонската литература?

+10
Болиглава
PhiLL * E
Marej
malina
Bleak
Џајко
nance
Master
Mary Jane
T&T
14 posters

Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Што мислите за македонската литература?

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 1:36 pm

Јас не знам зш ама мразам да читам книги од македонски писатели, иам предрасуди за македонскиве писатели после лектирите од трета, ама то не значит дека немат некои на кои им се восхитувам.

Славе Ѓорго Димоски
Венко Андоноски
Петре М Андреевски
и сега не ми теквет други
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 2:01 pm

Од македонскиве писатели, Божин Павловски и Петре М. Андреевски ќе ги издвојам, а за поезија Матеја Матевски.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 2:11 pm

СЛАВЕ ЃОРЃО ДИМОСКИ!!!!!!
и многу други!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by nance Саб Јан 24, 2009 5:00 pm

Претежно мн демагошка литература иаме ама можам да издвојам: Петре М.Андреевски, Коле Чашуле, Славко Јаневски, Васил Иљоски, Миле Неделковски итн.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 5:14 pm

слаааба
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Bleak Пон Фед 02, 2009 12:21 am

добри се мак писатели али од ко почнаф да ја читам сребрените снегови во 8 одд не знам толку ми беше глупа книгата и од тогаш престанаф да читам книг само неколку иам прочитано маџ 10 нишо појке Smile а до осмо редовно читаф ама се расипаф Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Bleak Сре Фед 11, 2009 8:48 pm

Абе од мак литература поетиве ми се јаки ... скршиф мразот после долго време зедоф книга да читам Матеја Матевски, Гане Тодоровски... абе поетски лудаци ти се то алал да им е ... Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 11:41 pm

Многу не ја сакам македонскава литература,ама можам да ја читам
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 1:05 am

Иам другарка Марија од Велес, сеа издаде прва книга и е прејак поет, требит денојве да ми стигнит книгата. Иаме млади надежи, бе, иаме..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by PhiLL * E Чет Фед 12, 2009 1:10 am

Јас преферирам странски писатели...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Болиглава Чет Фед 12, 2009 1:13 am

PhiLL * E напиша:Јас преферирам странски писатели...
Јас преферирам пимп-стајл.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 1:14 am

PhiLL * E напиша:Јас преферирам странски писатели...

И јас исто
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Lucybell Чет Фед 12, 2009 1:16 am

мн ги сакам романите на Горјан Петревски I love you
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 14, 2009 9:40 pm

PhiLL * E напиша:Јас преферирам странски писатели...

се согласвам....и јас не ги сакам... Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by REGINA Нед Мар 22, 2009 9:28 pm

пиши пропало... катастрофи се од прв до последен.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by METALBOY Нед Мар 22, 2009 9:33 pm

REGINA напиша:пиши пропало... катастрофи се од прв до последен.
со по некој исклучок Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за македонската литература? Empty Re: Што мислите за македонската литература?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот