Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што читате моментално?

+53
katusch
Азра
П.
ноунејм
*UnIqUe*
Ane
Angelic
Infected
Џими
blesava008
METALBOY
Odyssey
Рокси
Gallowsraven
Ivana
PhiLL * E
Punk
Lastojca
lost girl
Bleak
noviot
grgrgr
A GiRL
Mule
ThUnDeR
комшивка
МаКсач
REGINA
Obibos
Таа...
xpert
pankerishte
tHeJunKy
Azranogota
misticnata
hollow
nance
TONI
Marej
psycho
корун
Ludi Milojko
L S D
malina
The Breaking Dawn
fairy
Болиглава
kojgode
Џајко
Mary Jane
мирАл
Master
T&T
57 posters

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Вто Фед 03, 2009 12:43 am

Marej напиша:
Master напиша:
pankerishte напиша:Чекајќи го Годо во кој год се обработвеше?

Во четврта, и таа ме воодушеви. Ова година најубави чниги читаме дефинитивно.
Мене Странецот ми е поуба од Процес, ама Т во право си, до вкусот е.

Иначе јас баталив се, и и се предадов на најубавата книга која ја имам сретнато во животов - Сто години самотија. Книгана е.....магичен реализам....самиот правец си кажвит за себе.
Контрадикторност.

Не е воопшто контрадикторна, само прајт некои работи од обичниот живот да изгледет магично.
Ќе учиш другата година.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Вто Фед 03, 2009 12:49 am

Во тој момент ко ќе обичната, реална работа преминвит во нешо магично, прекинвит да е реална. Контрадикторен ти беше изразот.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Вто Фед 03, 2009 12:51 am

Marej напиша:Во тој момент ко ќе обичната, реална работа преминвит во нешо магично, прекинвит да е реална. Контрадикторен ти беше изразот.

Не прекинвит да е реална. Зависит од тоа шо опфаќа твојата реалност.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Вто Фед 03, 2009 1:09 am

Реалност е реалност, каменот е камен не е дијамант. Индивидуалната реалност се викат имагинација.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by МаКсач Вто Фед 03, 2009 1:17 am

Индивидуалната творечка фантазија се викат имагинација. бо бо Very Happy
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Вто Фед 03, 2009 1:23 am

Мм.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Вто Фед 03, 2009 1:24 am

Rolling Eyes
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by kojgode Сре Фед 04, 2009 11:02 pm

Чичко Горио - Оноре де Балзак
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by комшивка Чет Фед 05, 2009 12:49 am

kojgode напиша:Чичко Горио - Оноре де Балзак

исто. почнав малце ама никако да се натерам да ја дочитам некогаш.. Rolling Eyes
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by ThUnDeR Чет Фед 05, 2009 12:57 am

Опус Деи-Роберт Хачинсон Што се има по Светов.....
ThUnDeR
ThUnDeR
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 15

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Чет Фед 05, 2009 1:08 am

комшивка напиша:
kojgode напиша:Чичко Горио - Оноре де Балзак

исто. почнав малце ама никако да се натерам да ја дочитам некогаш.. Rolling Eyes

иууу! поарно некоја шпанска серија гледајте, пошо таква е книгава.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Чет Фед 05, 2009 2:32 am

Master напиша:
комшивка напиша:
kojgode напиша:Чичко Горио - Оноре де Балзак

исто. почнав малце ама никако да се натерам да ја дочитам некогаш.. Rolling Eyes

иууу! поарно некоја шпанска серија гледајте, пошо таква е книгава.

мене пак уба ми беше...Не мој стил, ама сепак..И плус на крајот се турив од плачење Sad
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Чет Фед 05, 2009 2:36 am

Ви реков јас шпанска серија!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Чет Фед 05, 2009 1:09 pm

Master напиша:Ви реков јас шпанска серија!

Знајш дека мразам шпански серии и книги, ама знајш и зш плачев на крајот. Rolling Eyes
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Mule Пет Фед 06, 2009 8:26 pm

The Catcher in the Rye - многу јака книга со команчиња е!
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by ?????? Пет Фед 06, 2009 8:34 pm

Окултната магија на Третиот Рајх- Сергеј Зубков

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by A GiRL Пет Фед 06, 2009 8:59 pm

Моќта на позитивното мислење-Норман Винсент Пил
психолошко книвче Razz I love you
И Злосторство и казна-Достоевски,по малце tongue (ама од утре посериозно почвам, морат study)
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by xpert Пет Фед 06, 2009 9:09 pm

Ве молам некој да ми ја дајт лектирата шо ни е после "Злосторство и казна" .
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by корун Пет Фед 06, 2009 11:14 pm

pankerishte напиша:Потполно така.Точно тоа сака да го каже,но и бесто кон сите религии,особено католицизмот,кој според него е една изпревтрена религија,земена дел од будизмот,за покорување на масата,народот.
А да..Атеист и потполно Анти Христ е Ниче.Самиот е дефиниран како таков.
И да Корун колку до знаење да ти даам Атеист сум.
Панк со Религија не одат заедно во никој случај.
Панк = без авторитети
Релгија = авторитет,страв од севишна сила.
Мислам нема потреба за препуцавање пошто темава е литература и дела од познати автори.
Јас си сум таков и не можеш да ме смениш.Да се разбериме,не ја мразам никоја Религија,ги почитувам сите.Пошто наводно иаме Демократија.
Единствено што мразам се секти.

Ова го пишам со цел да не бидам од контекст ваден како што е случај со други критики,постови.

Добро де и онака денес сите сме барем со мал дел од нас и во одреден период атеистички настроени, одма се гледат колкава е разликата на влијанието на религијата кон нас споредено со нашиве баби и дедовци. Неам ништо против атеисти али “Бог е мртов и заедно со него сите безверници“ дават многу поразличен впечаток за то колку ти ги почитуваш другиве религии...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Саб Фед 07, 2009 3:38 am

Иначе, незнам колку ќе ми е во контекст постов, ама само да напоменам дека Ниче со „Господ е мртов“ не мислит на никакви сатанистички антихристички пораки, туку укажвит дека моралот е ојден јабана.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by МаКсач Саб Фед 07, 2009 10:49 pm

Зимница. Што? Како? - од Вера Хурш

се зезам

Сенката на Олимп (појавата на Македон) - Борзо ...по историјава сум
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:16 am

Начитаното то Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by grgrgr Вто Фед 10, 2009 12:16 am

Momentalno nisto,a od utre Cicko Gorio

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Вто Фед 10, 2009 1:51 am

Алхемичарот од Коелјо
Срам да ми е досега шо не сум ја прочитала
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by tHeJunKy Вто Фед 10, 2009 1:52 am

Требит да ја читам Чичко Горио(по шо не го најдоф филмот).
А кој мојт да ми ја дајт?! И то утре!
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 4 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот