Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што читате моментално?

+53
katusch
Азра
П.
ноунејм
*UnIqUe*
Ane
Angelic
Infected
Џими
blesava008
METALBOY
Odyssey
Рокси
Gallowsraven
Ivana
PhiLL * E
Punk
Lastojca
lost girl
Bleak
noviot
grgrgr
A GiRL
Mule
ThUnDeR
комшивка
МаКсач
REGINA
Obibos
Таа...
xpert
pankerishte
tHeJunKy
Azranogota
misticnata
hollow
nance
TONI
Marej
psycho
корун
Ludi Milojko
L S D
malina
The Breaking Dawn
fairy
Болиглава
kojgode
Џајко
Mary Jane
мирАл
Master
T&T
57 posters

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Саб Јан 31, 2009 1:09 pm

корун напиша:Јас мислам ак сакаш и пропагираш ваква порака не би требело уш еднаш да се прекрстиш.

Зборвам за втората мисла, која според мене е реална а не антихристијанска.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 1:17 pm

Знајш зш го славиме велигден?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Саб Јан 31, 2009 1:19 pm

ЗНам, ама не знам шо ти е финтата

Воскресението на Христос
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 1:39 pm

pankerishte напиша:Постоел само едне христијанин во светот,а тој се родил и умрел на крстот.

Мене ми е атеистички, посебно напишано заедно со првата реченица.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by xpert Саб Јан 31, 2009 1:46 pm

Велигден т.е. Воскресението се славит 2008 години досега. Вервам во то зш сум сигурен дека ниедна лага не издржала толку години.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Саб Јан 31, 2009 2:08 pm

Вака еднаш ми зборуваше ѓаволот: ''И Бог има свој пекол: тоа е неговата љубов кон луѓето." А неодамна, го слушнав како ми вели: "Бог е мртов, умре од својата милостина кон луѓето".


Јас ова делче од Ниче многу го сакам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Саб Јан 31, 2009 3:08 pm

корун напиша:
pankerishte напиша:Постоел само едне христијанин во светот,а тој се родил и умрел на крстот.

Мене ми е атеистички, посебно напишано заедно со првата реченица.

те сфаќам шо сакаш да кажиш. Според мене,ПОСТОЕЛ зато шо никој не постојт и нема појќе да постојт. УМРЕЛ зато шо бил единствениот верник во целосна смисла на зборот опкружен со грешници чија вера била разнишана.. Мислам дека реченицава кажвит дека сепак послабите владеат со појаките..Или така нешто... Ај ко ќе ја допрочитам Заратустра ќе кажам, зш мислењево и не ми е баш целосно оформено
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 2:06 am

T&T напиша:
корун напиша:
pankerishte напиша:Постоел само едне христијанин во светот,а тој се родил и умрел на крстот.

Мене ми е атеистички, посебно напишано заедно со првата реченица.

те сфаќам шо сакаш да кажиш. Според мене,ПОСТОЕЛ зато шо никој не постојт и нема појќе да постојт. УМРЕЛ зато шо бил единствениот верник во целосна смисла на зборот опкружен со грешници чија вера била разнишана.. Мислам дека реченицава кажвит дека сепак послабите владеат со појаките..Или така нешто... Ај ко ќе ја допрочитам Заратустра ќе кажам, зш мислењево и не ми е баш целосно оформено
Потполно така.Точно тоа сака да го каже,но и бесто кон сите религии,особено католицизмот,кој според него е една изпревтрена религија,земена дел од будизмот,за покорување на масата,народот.
А да..Атеист и потполно Анти Христ е Ниче.Самиот е дефиниран како таков.
И да Корун колку до знаење да ти даам Атеист сум.
Панк со Религија не одат заедно во никој случај.
Панк = без авторитети
Релгија = авторитет,страв од севишна сила.
Мислам нема потреба за препуцавање пошто темава е литература и дела од познати автори.
Јас си сум таков и не можеш да ме смениш.Да се разбериме,не ја мразам никоја Религија,ги почитувам сите.Пошто наводно иаме Демократија.
Единствено што мразам се секти.

Ова го пишам со цел да не бидам од контекст ваден како што е случај со други критики,постови.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Нед Фед 01, 2009 3:51 am

pankerishte напиша:
T&T напиша:
корун напиша:
pankerishte напиша:Постоел само едне христијанин во светот,а тој се родил и умрел на крстот.

Мене ми е атеистички, посебно напишано заедно со првата реченица.

те сфаќам шо сакаш да кажиш. Според мене,ПОСТОЕЛ зато шо никој не постојт и нема појќе да постојт. УМРЕЛ зато шо бил единствениот верник во целосна смисла на зборот опкружен со грешници чија вера била разнишана.. Мислам дека реченицава кажвит дека сепак послабите владеат со појаките..Или така нешто... Ај ко ќе ја допрочитам Заратустра ќе кажам, зш мислењево и не ми е баш целосно оформено
Потполно така.Точно тоа сака да го каже,но и бесто кон сите религии,особено католицизмот,кој според него е една изпревтрена религија,земена дел од будизмот,за покорување на масата,народот.
А да..Атеист и потполно Анти Христ е Ниче.Самиот е дефиниран како таков.
И да Корун колку до знаење да ти даам Атеист сум.
Панк со Религија не одат заедно во никој случај.
Панк = без авторитети
Релгија = авторитет,страв од севишна сила.
Мислам нема потреба за препуцавање пошто темава е литература и дела од познати автори.
Јас си сум таков и не можеш да ме смениш.Да се разбериме,не ја мразам никоја Религија,ги почитувам сите.Пошто наводно иаме Демократија.
Единствено што мразам се секти.

Ова го пишам со цел да не бидам од контекст ваден како што е случај со други критики,постови.Јас го почитувам твоето мислење. Сигурно имаш причина за атеизмот ама то е друга тема веќе. Мојш да отвориш тема
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:04 am

T&T напиша:
pankerishte напиша:
T&T напиша:
корун напиша:
pankerishte напиша:Постоел само едне христијанин во светот,а тој се родил и умрел на крстот.

Мене ми е атеистички, посебно напишано заедно со првата реченица.

те сфаќам шо сакаш да кажиш. Според мене,ПОСТОЕЛ зато шо никој не постојт и нема појќе да постојт. УМРЕЛ зато шо бил единствениот верник во целосна смисла на зборот опкружен со грешници чија вера била разнишана.. Мислам дека реченицава кажвит дека сепак послабите владеат со појаките..Или така нешто... Ај ко ќе ја допрочитам Заратустра ќе кажам, зш мислењево и не ми е баш целосно оформено
Потполно така.Точно тоа сака да го каже,но и бесто кон сите религии,особено католицизмот,кој според него е една изпревтрена религија,земена дел од будизмот,за покорување на масата,народот.
А да..Атеист и потполно Анти Христ е Ниче.Самиот е дефиниран како таков.
И да Корун колку до знаење да ти даам Атеист сум.
Панк со Религија не одат заедно во никој случај.
Панк = без авторитети
Релгија = авторитет,страв од севишна сила.
Мислам нема потреба за препуцавање пошто темава е литература и дела од познати автори.
Јас си сум таков и не можеш да ме смениш.Да се разбериме,не ја мразам никоја Религија,ги почитувам сите.Пошто наводно иаме Демократија.
Единствено што мразам се секти.

Ова го пишам со цел да не бидам од контекст ваден како што е случај со други критики,постови.Јас го почитувам твоето мислење. Сигурно имаш причина за атеизмот ама то е друга тема веќе. Мојш да отвориш тема
Ке отворам само да ја спремам...хехехех Cool Фала на почитувањето Wink
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Нед Фед 01, 2009 3:13 pm

Иначе јас читам три книги истовремено моментално

Така зборуваше Заратустра-Ниче
Некоја книга за Конфучијанството
и
Еден спомен од деството на Леонардо Да Винчи-Зигмунд Фројд

Не можам да дочекам да завршам со една и да почнам со друга
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Таа... Нед Фед 01, 2009 11:03 pm

„Папокот на светот“ - Венко Андоновски Smile
Таа...
Таа...
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 11:23 pm

Момоентално го читам адаптер форумот и ке го читам и во иднина ак не пропаднит ко прошлиот
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by REGINA Нед Фед 01, 2009 11:27 pm

странецот - алберт ками
лееееееее досадна книгаааааа..........
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Пон Фед 02, 2009 12:13 am

REGINA напиша:странецот - алберт ками
лееееееее досадна книгаааааа..........

Досадна!? affraid
Ти немаш блага врска со литература дефинитивно.

Строго ги обвинувам сите кои мислат дека книгите како Странецот, Процес и слични се досадни дека немаат појма од литература и заслужуваат да имаат чиста единица во дневник!!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Пон Фед 02, 2009 2:44 am

REGINA напиша:странецот - алберт ками
лееееееее досадна книгаааааа..........


Се, само не досадна....
Добро, сепак до вкусот можит да е.. Ама пак бе, не можам да сфатам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 4:25 pm

Master напиша:
REGINA напиша:странецот - алберт ками
лееееееее досадна книгаааааа..........

Досадна!? affraid
Ти немаш блага врска со литература дефинитивно.

Строго ги обвинувам сите кои мислат дека книгите како Странецот, Процес и слични се досадни дека немаат појма од литература и заслужуваат да имаат чиста единица во дневник!!!!

Најдобрата книга што некогаш суј ја прочитал.
Странецот.Кој психологија е книгава...мммммм...можит ја иам прочитано 10тина пати и пак денес да ја најдам ке ја читам.
Не знам како можит некој да речит дека е досадна..освен ако ја има листано само. Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Пон Фед 02, 2009 8:55 pm

Е сега не е најинтересната. Процес мене ми беше поинтересна, ама пак ќе кажам, до вкусот е.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by корун Пон Фед 02, 2009 9:17 pm

Во името на Мастер, синот и светиот дух. Амин.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 9:27 pm

а едно питање, која ни е следна лектира и за кога(до корун kojgode и други соученички)
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by корун Пон Фед 02, 2009 9:28 pm

Чичко му на Горио
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 9:53 pm

Чекајќи го Годо во кој год се обработвеше?
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 11:51 pm

T&T напиша:Иначе јас читам три книги истовремено моментално

Така зборуваше Заратустра-Ниче
Некоја книга за Конфучијанството
и
Еден спомен од деството на Леонардо Да Винчи-Зигмунд Фројд

Не можам да дочекам да завршам со една и да почнам со друга

шо??!! Neutral хех не знаев

иначе сеа....животот на мона лиза -пјер ла мир -во почетна фаза сум drunken


иначе Very Happy чекајќи го годо-четврта мислам
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Вто Фед 03, 2009 12:33 am

pankerishte напиша:Чекајќи го Годо во кој год се обработвеше?

Во четврта, и таа ме воодушеви. Ова година најубави чниги читаме дефинитивно.
Мене Странецот ми е поуба од Процес, ама Т во право си, до вкусот е.

Иначе јас баталив се, и и се предадов на најубавата книга која ја имам сретнато во животов - Сто години самотија. Книгана е.....магичен реализам....самиот правец си кажвит за себе.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Вто Фед 03, 2009 12:36 am

Master напиша:
pankerishte напиша:Чекајќи го Годо во кој год се обработвеше?

Во четврта, и таа ме воодушеви. Ова година најубави чниги читаме дефинитивно.
Мене Странецот ми е поуба од Процес, ама Т во право си, до вкусот е.

Иначе јас баталив се, и и се предадов на најубавата книга која ја имам сретнато во животов - Сто години самотија. Книгана е.....магичен реализам....самиот правец си кажвит за себе.
Контрадикторност.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 3 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот