Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што читате моментално?

+53
katusch
Азра
П.
ноунејм
*UnIqUe*
Ane
Angelic
Infected
Џими
blesava008
METALBOY
Odyssey
Рокси
Gallowsraven
Ivana
PhiLL * E
Punk
Lastojca
lost girl
Bleak
noviot
grgrgr
A GiRL
Mule
ThUnDeR
комшивка
МаКсач
REGINA
Obibos
Таа...
xpert
pankerishte
tHeJunKy
Azranogota
misticnata
hollow
nance
TONI
Marej
psycho
корун
Ludi Milojko
L S D
malina
The Breaking Dawn
fairy
Болиглава
kojgode
Џајко
Mary Jane
мирАл
Master
T&T
57 posters

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by П. Вто Ное 03, 2009 2:44 am

''Мајсторот и Маргарита'' -Михаил Булгаков
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by RoTkViCa Сре Ное 04, 2009 12:47 pm

Црно семе
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by комшивка Саб Ное 14, 2009 1:59 pm

Гол Човек
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Angelic Саб Ное 14, 2009 6:01 pm

Живко Чинго - Големата Река
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by RoTkViCa Пон Ное 16, 2009 12:05 pm

Angelic напиша:Живко Чинго - Големата Река

вода??? исто Што читате моментално? - Page 10 Icon_smile
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Angelic Пон Ное 16, 2009 7:41 pm

Проклета да бидам, тоа беше Големата Вода!

(уууууу ич не ја сакам книгата :@)
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Ivana Чет Ное 19, 2009 9:07 pm

Раскази од Гогољ и страшно се глупиииии!!!
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by tHeJunKy Чет Ное 19, 2009 9:25 pm

Требит!! да ги читам Голата Вода и та другата лектира, оту абер ќе немам на писмената, ко шо немав абер на претходните 20-30 писмени.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Рокси Чет Ное 19, 2009 11:00 pm

Ivana напиша:Раскази од Гогољ и страшно се глупиииии!!!

Аман бе, закон е Гогољ =)
Али океј, секој не поднесвит таква литература Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by П. Сре Дек 02, 2009 11:23 pm

^ Гогољ е цар =)))
моментално читам поезија од Гане Тодоровски и ме бендисвит многу
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Angelic Сре Дек 02, 2009 11:26 pm

Закон е Гане Што читате моментално? - Page 10 Icon_exclaim Убај убај песни имат, ама уште поубај ми се ко ќе ни ги читат професоркана Smile)

*Парадоксот на Диоген ја читам.
А наредна е Црнила.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by tHeJunKy Сре Дек 02, 2009 11:52 pm

А да отворевне тема, кои лектири ги читате?
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by RoTkViCa Чет Дек 03, 2009 5:39 pm

tHeJunKy напиша:Требит!! да ги читам Голата Вода и та другата лектира, оту абер ќе немам на писмената, ко шо немав абер на претходните 20-30 писмени.

зш мислам дека сакаше да кажиш >Големата ВОда??? Што читате моментално? - Page 10 Icon_lol Што читате моментално? - Page 10 Icon_lol

сега и јас ја читам неа
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by tHeJunKy Пет Дек 04, 2009 12:27 am

Јас сум убеден дека не сакав да кажам Големата Вода Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 10 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот