Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што читате моментално?

+53
katusch
Азра
П.
ноунејм
*UnIqUe*
Ane
Angelic
Infected
Џими
blesava008
METALBOY
Odyssey
Рокси
Gallowsraven
Ivana
PhiLL * E
Punk
Lastojca
lost girl
Bleak
noviot
grgrgr
A GiRL
Mule
ThUnDeR
комшивка
МаКсач
REGINA
Obibos
Таа...
xpert
pankerishte
tHeJunKy
Azranogota
misticnata
hollow
nance
TONI
Marej
psycho
корун
Ludi Milojko
L S D
malina
The Breaking Dawn
fairy
Болиглава
kojgode
Џајко
Mary Jane
мирАл
Master
T&T
57 posters

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by noviot Вто Фед 10, 2009 1:59 am

чичко горио ја читам и глупа е ... мн описи имат засеа до кај шо сум стигнат а малку дешавки ... Evil or Very Mad
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Bleak Сре Фед 11, 2009 1:17 am

Моментално мислам пауза прам а читаф Збирка Песни - Матеја Матевски лее какви стихови имат чоекоф се внесвам Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 1:25 am

Теорија на хаосот од Џонатан Раб.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by kojgode Сре Фед 11, 2009 1:26 am

Mary Jane напиша:Теорија на хаосот од Џонатан Раб.
Комерцјално кнџиште. Интересна е прилично ама некој ептен уметнички вредности немат.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 1:27 am

kojgode напиша:
Mary Jane напиша:Теорија на хаосот од Џонатан Раб.
Комерцјално кнџиште. Интересна е прилично ама некој ептен уметнички вредности немат.

Да, де, не ме бендисвит многу. Само шо почнав иам уште 600 страни, ама ако е ваква до крај, ќе прекинам ич не се мислам pale
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 11, 2009 5:05 pm

вчера преубо книџе прочитав од коелјо
ми се свиѓат Razz:P:P:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:48 am

Хммм... сеуште збирката од Матеја... полека и со уживање... мислам засслужвит чоекон така посебно внимание да му се посветит... ми парат срцево со стихојне негој Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by REGINA Чет Фед 12, 2009 2:50 am

pankerishte напиша:
Master напиша:
REGINA напиша:странецот - алберт ками
лееееееее досадна книгаааааа..........

Досадна!? affraid
Ти немаш блага врска со литература дефинитивно.

Строго ги обвинувам сите кои мислат дека книгите како Странецот, Процес и слични се досадни дека немаат појма од литература и заслужуваат да имаат чиста единица во дневник!!!!

Најдобрата книга што некогаш суј ја прочитал.
Странецот.Кој психологија е книгава...мммммм...можит ја иам прочитано 10тина пати и пак денес да ја најдам ке ја читам.
Не знам како можит некој да речит дека е досадна..освен ако ја има листано само. Twisted Evil


која логика на чоечено да му е се сеедно... умре мајкаму.. сеедно, да прифати работа во Париз... сеедно, дали сака да се ожени со Марија.. сеедно, да изврши убиство заради жештината.. хехех...дали ќе биде обвинет...сеедно... многу некако влијаат на психата тие книги..зато не ги сакам ич. А пак процес... поапсурдна книга немат...пошо цела книга е судски процес...а типов незнајт ни за шо е обвинет.
Најтрагично е то шо прам писмена за овие две во понеделник Neutral
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 6:46 pm

Се надевам дека кец ќе добијаш, ако не јас ќе ордирам кај професорон кец да ти пишит.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 10:08 pm

Master напиша:Се надевам дека кец ќе добијаш, ако не јас ќе ордирам кај професорон кец да ти пишит.

корекции: ордирам - ургирам afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 10:34 pm

Bleak напиша:
Master напиша:Се надевам дека кец ќе добијаш, ако не јас ќе ордирам кај професорон кец да ти пишит.

корекции: ордирам - ургирам afro

пфффффффффф
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by lost girl Пон Фед 16, 2009 10:15 pm

momentalno-"hobitot" od Dz.R.R. Tolkin Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by kojgode Пон Фед 16, 2009 10:19 pm

Дванаесеттиот ангел - Ог Мандино
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by hollow Пон Фед 16, 2009 10:22 pm

Се спремам Fight Club да ја почнам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 32
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 11:52 am

Master напиша:Се надевам дека кец ќе добијаш, ако не јас ќе ордирам кај професорон кец да ти пишит.

Ми се трефна тема за странецот и добив 5ка(денес ни ги даваше) иако сеуште сметам дека книгана немало потреба ни да се објавуват.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Lastojca Пет Фед 20, 2009 9:22 pm

kojgode напиша:Дванаесеттиот ангел - Ог Мандино

ја дочита? кажи ми дали не очеквеше нешо појке? ...јас бар мислев нешо појќе ке кажит
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 20, 2009 10:08 pm

Lastojca напиша:
kojgode напиша:Дванаесеттиот ангел - Ог Мандино

ја дочита? кажи ми дали не очеквеше нешо појке? ...јас бар мислев нешо појќе ке кажит

не бе...
книгана е перфектна не морат ништо појке да се кажит отколку шо имат напишано
то е филингот со ог мандино
чоекон имат способност со многу малку зборој на прост начин да објаснит сложени чувства...до читателот е дали ке ги сфатит или не... Very Happy Very Happy

иначе....ново книџе
третиот исус...
Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by kojgode Вто Фед 24, 2009 8:05 pm

Враќањето на старинарот - Ог Мандино
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Сре Фед 25, 2009 11:32 pm

Дервишот и смртта - Меша Селимовиќ
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by kojgode Пет Фед 27, 2009 1:15 am

Моите изуми - Никола Тесла
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Punk Пет Фед 27, 2009 1:19 am

sparkling cyanide од агата кристи.. во шема влегоф
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Џајко Пет Фед 27, 2009 1:20 am

Anarchy Cookbook - Jolly Roger
хаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 32
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by REGINA Пет Фед 27, 2009 8:15 pm

недоразбирање - ками
пљукната е иста ко парите се отепувачка.. истата поента се докажвит.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Bleak Пет Фед 27, 2009 8:41 pm

Пиреј - Петре М. Андреевски... Cool


Последната промена е направена од Bleak на Пет Фед 27, 2009 8:42 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ам го фтнаф имено мешаница на букви беше :))
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by TONI Вто Мар 03, 2009 12:57 pm

проспект
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 5 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот