Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што читате моментално?

+53
katusch
Азра
П.
ноунејм
*UnIqUe*
Ane
Angelic
Infected
Џими
blesava008
METALBOY
Odyssey
Рокси
Gallowsraven
Ivana
PhiLL * E
Punk
Lastojca
lost girl
Bleak
noviot
grgrgr
A GiRL
Mule
ThUnDeR
комшивка
МаКсач
REGINA
Obibos
Таа...
xpert
pankerishte
tHeJunKy
Azranogota
misticnata
hollow
nance
TONI
Marej
psycho
корун
Ludi Milojko
L S D
malina
The Breaking Dawn
fairy
Болиглава
kojgode
Џајко
Mary Jane
мирАл
Master
T&T
57 posters

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 5:38 pm

Marej напиша:Обавезно да ја прочиташ - психологија, филозофија, драма, дури и романтика во едно. Незнам какви критики имат добиено, ама јас ја обожавам!

Јас ја купив Така зборуваше Заратустра. Сега неа и се мерачам, па после неа таа е следна
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 7:07 pm

Моментално го читам Прирачникон за матура
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by TONI Пет Јан 23, 2009 11:25 pm

Теми по адаптеров.Кај ќе стигнам све да прочитам Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by nance Саб Јан 24, 2009 5:02 pm

Проклета авлија - Иво Андриќ
nance
nance
Херој на форумов

Age : 30
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by nance Саб Јан 24, 2009 5:03 pm

Т & Т до тебе иам прашање. Кој Прирачник го читаш? Од матура.гов.мк или друг?
nance
nance
Херој на форумов

Age : 30
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Вто Јан 27, 2009 3:52 pm

Ја почнав ТАКА ЗБОРУВАШЕ ЗАРАТУСТРА
YEAAAAAAAAAAAAH
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 5:20 pm

T&T напиша:Ја почнав ТАКА ЗБОРУВАШЕ ЗАРАТУСТРА
YEAAAAAAAAAAAAH


Сеа мене ме зиљосвиш???
Ќе видиш ти Mad
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by hollow Вто Јан 27, 2009 7:37 pm

Ја зедов Евангелието по Луцифер викет јака била ке почнам да ја читам викендов
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 7:48 pm

hollow напиша:Ја зедов Евангелието по Луцифер викет јака била ке почнам да ја читам викендов

И јас сакав да ја земам. Ај прочитај ја и кажи полсе дали да ја земам или не.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by TONI Чет Јан 29, 2009 7:05 pm

Сега почвам да ја читам "Пустина" од Ѓорѓи Абаџиев.Ми рекоја не била некој добра ама сепак ќе видам.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 7:45 pm

TONI напиша:Сега почвам да ја читам "Пустина" од Ѓорѓи Абаџиев.Ми рекоја не била некој добра ама сепак ќе видам.

Па сега види ти...Прв Македонски психолошки роман. Сигурно не е за фалење ама не е ни за фрлање. Малку е измачувачки, ама се трпит некако....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by misticnata Чет Јан 29, 2009 9:42 pm

патот на љубовта и будење...топ книги Very Happy
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Azranogota Пет Јан 30, 2009 6:42 pm

posledna kniga so ja procitav bese CEKORI NA SEKAVANJE
preuba avtobiografija
Azranogota
Azranogota
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 27

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by kojgode Пет Јан 30, 2009 7:06 pm

Azranogota напиша:posledna kniga so ja procitav bese CEKORI NA SEKAVANJE
preuba avtobiografija
Oд?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Пет Јан 30, 2009 7:18 pm

kojgode напиша:
Azranogota напиша:posledna kniga so ja procitav bese CEKORI NA SEKAVANJE
preuba avtobiografija
Oд?


Никола Спаркс и е многу глупа и филмон е глуп.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Пет Јан 30, 2009 8:29 pm

Demian, ja zavrsiv. Lavd it.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by tHeJunKy Пет Јан 30, 2009 8:33 pm

Smoke On The Water таблатура...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 111
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Џајко Пет Јан 30, 2009 8:49 pm

Marej напиша:Demian, ja zavrsiv. Lavd it.
мнооогу јака книга!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Marej Пет Јан 30, 2009 8:58 pm

Ne mami!!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Џајко Пет Јан 30, 2009 8:58 pm

Моооолам???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by pankerishte Саб Јан 31, 2009 12:07 am

T&T напиша:Ја почнав ТАКА ЗБОРУВАШЕ ЗАРАТУСТРА
YEAAAAAAAAAAAAH
Прочитај ја неколку пати и после наследникот на заратустра почни да го читаш:
Антихрист.од Ниче повторно.Мн подобро дело и појако.Какви мисли има само кажано.
Бог е мртов и заедно со него сите безверници.Постоел само едне христијанин во светот,а тој се родил и умрел на крстот.
Каква мисла бре бре...му се клањам на Фридрих Cool Shocked
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Саб Јан 31, 2009 12:56 pm

pankerishte напиша:
T&T напиша:Ја почнав ТАКА ЗБОРУВАШЕ ЗАРАТУСТРА
YEAAAAAAAAAAAAH
Прочитај ја неколку пати и после наследникот на заратустра почни да го читаш:
Антихрист.од Ниче повторно.Мн подобро дело и појако.Какви мисли има само кажано.
Бог е мртов и заедно со него сите безверници.Постоел само едне христијанин во светот,а тој се родил и умрел на крстот.
Каква мисла бре бре...му се клањам на Фридрих Cool Shocked

Вторава мисла ја имав на мсн напишано.. И јас многу го сакам, ама знам дека со читањето на негови дела малце ќе ми се урнет идеалите на религијата... Можда прво требит библијата да ја прочитам...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by kojgode Саб Јан 31, 2009 1:05 pm

T&T напиша:
Вторава мисла ја имав на мсн напишано.. И јас многу го сакам, ама знам дека со читањето на негови дела малце ќе ми се урнет идеалите на религијата... Можда прво требит библијата да ја прочитам...
Или обратно.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 1:07 pm

Јас мислам ак сакаш и пропагираш ваква порака не би требело уш еднаш да се прекрстиш.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by T&T Саб Јан 31, 2009 1:08 pm

Ако читам обратно, ќе постигнам обратен ефект...Или можда не...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 2 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот