Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што читате моментално?

+53
katusch
Азра
П.
ноунејм
*UnIqUe*
Ane
Angelic
Infected
Џими
blesava008
METALBOY
Odyssey
Рокси
Gallowsraven
Ivana
PhiLL * E
Punk
Lastojca
lost girl
Bleak
noviot
grgrgr
A GiRL
Mule
ThUnDeR
комшивка
МаКсач
REGINA
Obibos
Таа...
xpert
pankerishte
tHeJunKy
Azranogota
misticnata
hollow
nance
TONI
Marej
psycho
корун
Ludi Milojko
L S D
malina
The Breaking Dawn
fairy
Болиглава
kojgode
Џајко
Mary Jane
мирАл
Master
T&T
57 posters

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by REGINA Саб Јун 27, 2009 7:16 pm

моментално не читам нишо, ама набргу планирам да ја почнам Мисија Успех - Ог Мандино... и со ред да ги исчитам скоро сите негови дела.
уху летово ќе имат шо да се прајт
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Рокси Саб Јун 27, 2009 7:29 pm

Вчера (т.е. сабајлево во 2 ипол) ја завршив Дракула - Брам Стокер (прва книга шо ја иам прочитано на компјутер)... и паралелно си ја читам Умирање на залез - Видое Подгорец, само малце отпојке глупа ми е...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Ivana Саб Јун 27, 2009 7:47 pm

со нетрпение чекам ане да ми ја вратит книгата Најголемиот трговец на светот од Ог Мандино и да почнам со нејзе Very Happy
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јун 27, 2009 8:21 pm

Ог Мандино мн јаки книги пишит.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Рокси Саб Јун 27, 2009 8:37 pm

Од Ог Мандино иам само една прочитано „Дар на ѕвездата Акабар“ пред една година, и искрено, не ми беше нешто посебно.
После зедов друга и ми беше толку глупа шо одма ја вратив во библиотека.
Мандино не е мој piece of cake, ама како и да е, многу луѓе го сакаат.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Ane Саб Јун 27, 2009 8:38 pm

Ivana напиша:со нетрпение чекам ане да ми ја вратит книгата Најголемиот трговец на светот од Ог Мандино и да почнам со нејзе Very Happy
уште малу пилке Smile
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јун 27, 2009 8:49 pm

Рокси напиша:Од Ог Мандино иам само една прочитано „Дар на ѕвездата Акабар“ пред една година, и искрено, не ми беше нешто посебно.
После зедов друга и ми беше толку глупа шо одма ја вратив во библиотека.
Мандино не е мој piece of cake, ама како и да е, многу луѓе го сакаат.

Не си ја зела вистинската tongue
Мене ми се свиѓет идеите за книгите негови и ставот негов, реализацијата не е баш најдобра.
а то шо многу луѓе го сакаат немат врска според мене. Повеќето сакет комерцијали, а писател шо пишит макар и нешто шо не сакат само за да придобијат народ, не е добар писател.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Рокси Нед Јун 28, 2009 1:29 am

Се’ е до вкусот на чоекот.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Ivana Вто Јун 30, 2009 5:33 pm

Штотуку ја почнав Најголемата тајна на светот од Ог Мандино Smile
Иначе од то досеа шо сум прочитала на Ог Мандино сум задоволна и ме исполнвит и ко со кажавте се е до вкусот на чоекот bom
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Ane Нед Jул 19, 2009 6:56 pm

Понижени и навредени-Ф.М. Достоевски
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by П. Сре Jул 22, 2009 6:31 pm

ја завршив пред некој ден "Лолита"' од Набоков
сеа ја читам "Ајнштајновите сништа" од Ален Лајтман
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by psycho Чет Jул 30, 2009 2:07 am

Хари Потер последно пред една година последнилон дел ииииииииииииииииииии то... немат веќе хари бухуху плачиме и то и се прајме салата и се маваме од патики и детето од брачедот.
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Азра Вто Aвг 11, 2009 10:36 am

"Емоционално секојдневие" од Владек, некој исфрустриран, квази-психолошки дневник... ме мрднува
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Рокси Сре Aвг 12, 2009 7:04 pm

^ Гледав нешто за книгата на интернет, ко ќе дојдам ск ќе ми ја дајш да ја прочитам, баш ме интересира. Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Punk Чет Aвг 13, 2009 3:39 am

Страв од летање - Ерика Јонг
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Азра Чет Aвг 13, 2009 11:49 am

Рокси напиша:^ Гледав нешто за книгата на интернет, ко ќе дојдам ск ќе ми ја дајш да ја прочитам, баш ме интересира. Smile

книгава (ак мојт книга да се наречит) е пречудна.
не ја препорачувам за твоја возраст, премногу збунува и содржината на моменти е експлицитна. ни самиот автор не е сигурен за која страна навива, исфрустриран е и шо е најлошо, не е лекторирана книгата, значи од литерарен аспект-крш е.
премногу квази-теории и класификации и крајно пристрасно и на моменти шовинистичко доживување и прикажување на фактичката реалност.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Рокси Чет Aвг 13, 2009 6:47 pm

3нам, од то шо прочитав на интернет, во книгата е претставено гледиштето на „пациентот“, наместо на психологот.

****

Да не сум мн офтопик
Денес ја дочитав „Алексис Зорбас“ од Никос Казанѕакис... и почнав по втор пат да ја читам „Мајсторот и Маргарита“ - Булгаков
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Angelic Пет Aвг 14, 2009 1:15 am

11 минути - Паоло К.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by katusch Саб Aвг 22, 2009 7:30 pm

Betrayed - Angela Drake
и то на англиски ја читам, и нонстоп со речникот в раце сум Laughing
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by TONI Нед Aвг 23, 2009 11:30 am

ветрови на имагинацијата Cool
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by мирАл Вто Aвг 25, 2009 12:35 am

Адаптер Форум и све за него
Професор доктор К.К
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Angelic Сре Окт 21, 2009 2:08 pm

Црно Семе
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by KaTeRiNcE Сре Окт 21, 2009 2:57 pm

Клетници
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by mali Чет Окт 22, 2009 4:46 pm

Црно семе Very Happy

mali
Адаптер4е

Age : 1123
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by NiKi Пон Ное 02, 2009 11:52 am

breaking dawn - Stephenie Meyer
NiKi
NiKi
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 20

Вратете се на почетокот Go down

Што читате моментално? - Page 9 Empty Re: Што читате моментално?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот