Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за хомосексуалноста?

+35
ноунејм
Angelic
METALBOY
sweet
Lastojca
Џими
fairy
noviot
folder
Bleak
PhiLL * E
Gangi
Obibos
sokol
Stefk0
Џајко
DamjanMitreski
The Breaking Dawn
L S D
Punk
pankerishte
hollow
Master
Fantom
Ludi Milojko
Mary Jane
Odyssey
комшивка
mitan
kojgode
xpert
корун
Marej
Болиглава
T&T
39 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Рокси Нед Мај 03, 2009 10:49 pm

Не е за срамот. Пошо се’ појке се прифаќет такви работи од широкава народна маса, веќе на некој начин љуѓево се навикнаја да се опкружени со хомосексуалци. Не е за срамот, туку е за детето итсселф, за непочитување на детето на СОПСТВЕНАТА ПРИРОДА.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мај 03, 2009 10:56 pm

немат врска.
некои на другиве страни викет не се нормални хомосексуалциве зш имет пореметување в гените.
а шо ак дете се родит со некоја аномалија на телово?
и то ке е различно од сите други. и то е некое пореметување во гените .
и тоаш ке го остајш?
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Рокси Нед Мај 03, 2009 11:01 pm

Незнам колку е то пореметување во гените, мислам дек не е ни докажано.
Сигурно дека не би оставила свое дете доколку би било оштетено, али за то и не е темата.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мај 03, 2009 11:05 pm

а зш би го остала ак е хомосексуалец?
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Рокси Нед Мај 03, 2009 11:10 pm

Не би го/ја оставил/а туку би го/ја убил/а. Имат разлика. Океј, можит бев пресурова, али сигурно нема да оставам така да течат работите.
Едноставно, јас би им дала голема слобода на своите деца како што мене ми ја дале моите, али има работи кои никогаш не би дозволила да ги направат, пошо едноставно, јас мислам дека така е најдобро за нив.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мај 03, 2009 11:15 pm

ок то е веќе друго за твои деца.
ак се мои и јас ке глеам најдобро за нив. ама без разлика - и со моја поддршка и без, тие нема да се сменет така да полесно ќе е ак ја имет поддршката од родителите.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Рокси Нед Мај 03, 2009 11:17 pm

Абе добро, те сфаќам, секој со своите ставови... секој е во право и никој не е во право.
И јас сум 3а да им се даде голема слобода на децата, али постојат работи кои не смеат по никоја цена да ги погазат.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 04, 2009 7:40 pm

Рокси напиша:Не би го/ја оставил/а туку би го/ја убил/а. Имат разлика. Океј, можит бев пресурова, али сигурно нема да оставам така да течат работите.
Едноставно, јас би им дала голема слобода на своите деца како што мене ми ја дале моите, али има работи кои никогаш не би дозволила да ги направат, пошо едноставно, јас мислам дека така е најдобро за нив.


Искрено првава реченица не ти е баш најрешавачка во таква ситуација.А шо ако твоето дете е педер/лезбејка и мислит дека то е најправилно за него... и е полнолетно ( со значит веке скоро созреана личност)? дали мислиш дека ако го наметвиш твоето мислење( а стварно не сфакам шо си толку против геј луге ко се ориентирано онака како со се осекет исто ко ти шо не мојш да си геј така и тие не может да се ко тебе) ке постигиш нешто и дека то е решение?
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 04, 2009 7:42 pm

И уш нешо со претходново.... ТИ мислиш дека е најдобро за нив... а ТИЕ ( твојот син ќерка)?
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Рокси Пон Мај 04, 2009 11:33 pm

*UnIqUe* напиша:Искрено првава реченица не ти е баш најрешавачка во таква ситуација.А шо ако твоето дете е педер/лезбејка и мислит дека то е најправилно за него... и е полнолетно ( со значит веке скоро созреана личност)? дали мислиш дека ако го наметвиш твоето мислење( а стварно не сфакам шо си толку против геј луге ко се ориентирано онака како со се осекет исто ко ти шо не мојш да си геј така и тие не может да се ко тебе) ке постигиш нешто и дека то е решение?

Нема врска дека ако е полнолетно е дозреано.
Ако го наметнам моето мислење ќе постигнам нешто, ќе постигнам да имам нормални деца, мислам, нормални како шо јас 3амислувам, и да, Е решение.
Шо иам јас против хомо љуѓето си е моја работа и мое мислење и став, немора 3а се’ да има објаснување, едноставно, не би сакала луѓето со кои сум опкружена да се такви.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Bleak Вто Мај 05, 2009 1:46 pm

Вака сеа... Хомосексуалноста колку шо е нормален толку е и ненормален нагон. Ете Јуник рекла демек негово право... Можда ќе сакаш внуци некогаш и слично...

Е сеа имат 18 години... Мојт сам да донесит одлуки, макар и за хомосексуалноста, ама не под мој покрив... Дур е под мој покрив ќе слушат ак не му одговрарат нека се снајдит сам/а зш имат 18 ГОДИНИ и знајт шо е најубо за него.

И ак имат 18 години не значит дека е созреан.
Јас пример имам 18 години и ДОНЕГДЕ сум созреан, ама во некои ситуации постапувам ко идиотче, 5-годишно детенце.
Некој мојт да го поминит цел живот без воопшто да созрејт.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by pankerishte Вто Мај 05, 2009 2:01 pm

Bleak напиша:Вака сеа... Хомосексуалноста колку шо е нормален толку е и ненормален нагон. Ете Јуник рекла демек негово право... Можда ќе сакаш внуци некогаш и слично...

Е сеа имат 18 години... Мојт сам да донесит одлуки, макар и за хомосексуалноста, ама не под мој покрив... Дур е под мој покрив ќе слушат ак не му одговрарат нека се снајдит сам/а зш имат 18 ГОДИНИ и знајт шо е најубо за него.

И ак имат 18 години не значит дека е созреан.
Јас пример имам 18 години и ДОНЕГДЕ сум созреан, ама во некои ситуации постапувам ко идиотче, 5-годишно детенце.
Некој мојт да го поминит цел живот без воопшто да созрејт.

За ова имаш Пиво ко ке се видиме бе Блажо.Конечно некој напиша то што требаше.
Нормално и да имаш 20 години,додека уште те издржуваат родителите,ке ги слушаш и ке се придржуваш кон одреден правила.Сите викаат гледам на целиот форум,ко ке имате 18 ке ставите тетоважи или сл.Па истото е то дали имаш 18 или 17 или 19 години кога си зависен од Родителите.
Мислите со 18 години ке можите да излегвите колку сакате?ке можете да пијате колку сакате алкохол?ке можете да ставате тетоважи колку сакате?
не не....дури живејте на туѓ грб не Twisted Evil Кога ке почните да заработувате за живот е тогаш не зависите од никого.
А во нашево МКД општество тоа е 23-30 години.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 09, 2009 2:36 pm

Рокси напиша:
*UnIqUe* напиша:Искрено првава реченица не ти е баш најрешавачка во таква ситуација.А шо ако твоето дете е педер/лезбејка и мислит дека то е најправилно за него... и е полнолетно ( со значит веке скоро созреана личност)? дали мислиш дека ако го наметвиш твоето мислење( а стварно не сфакам шо си толку против геј луге ко се ориентирано онака како со се осекет исто ко ти шо не мојш да си геј така и тие не может да се ко тебе) ке постигиш нешто и дека то е решение?

Нема врска дека ако е полнолетно е дозреано.
Ако го наметнам моето мислење ќе постигнам нешто, ќе постигнам да имам нормални деца, мислам, нормални како шо јас 3амислувам, и да, Е решение.
Шо иам јас против хомо љуѓето си е моја работа и мое мислење и став, немора 3а се’ да има објаснување, едноставно, не би сакала луѓето со кои сум опкружена да се такви.

Твое мислење го почитувам и не наметвам мое Wink
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Рокси Нед Мај 10, 2009 12:40 pm

поштувам
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 7 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот