Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за хомосексуалноста?

+35
ноунејм
Angelic
METALBOY
sweet
Lastojca
Џими
fairy
noviot
folder
Bleak
PhiLL * E
Gangi
Obibos
sokol
Stefk0
Џајко
DamjanMitreski
The Breaking Dawn
L S D
Punk
pankerishte
hollow
Master
Fantom
Ludi Milojko
Mary Jane
Odyssey
комшивка
mitan
kojgode
xpert
корун
Marej
Болиглава
T&T
39 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Џајко Нед Апр 05, 2009 5:46 pm

Немат психолози, туку имат генетичари шо не мислет туку имет докажано дека то е пореметување во гените sunny
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Angelic Нед Апр 05, 2009 7:06 pm

Џајко напиша:Немат психолози, туку имат генетичари шо не мислет туку имет докажано дека то е пореметување во гените sunny

Баш гледав емисија за ова.. за пореметување во гените и можноста детето да се родит хомесексуалец. се е можно. Rolling Eyes
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by ноунејм Нед Апр 05, 2009 7:46 pm

T&T напиша:Не ме разбравте. Сидата биолошки и научно е докажана како болест, то шо немат лек е дискутабилна тема и прашање на време. Хомосексуалноста не се пренесува, сидата да. А то за гените прв пат го слушам. Хомосексуалноста кај машките најчесто резултира од приврзаноста со мајката.
Сепак, јас тоа го сфаќам како животен стил и лична определба. А сидата не е лична определба. Ех да беше, светов ќе беше поубав.
А ти Болиглава не го кажа твоето мислење

значи сите машки деца кои израснале само со мајка од било кои причини(смрт на родителот,развод..) се хомосексуалци?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 05, 2009 7:55 pm

ноунејм напиша:
T&T напиша:Не ме разбравте. Сидата биолошки и научно е докажана како болест, то шо немат лек е дискутабилна тема и прашање на време. Хомосексуалноста не се пренесува, сидата да. А то за гените прв пат го слушам. Хомосексуалноста кај машките најчесто резултира од приврзаноста со мајката.
Сепак, јас тоа го сфаќам како животен стил и лична определба. А сидата не е лична определба. Ех да беше, светов ќе беше поубав.
А ти Болиглава не го кажа твоето мислење

значи сите машки деца кои израснале само со мајка од било кои причини(смрт на родителот,развод..) се хомосексуалци?

неубо имаш сфатено мислам
да бидиш одгледан од страна на еден родител ради причиниве шо ги имаш набројано е сосема различно од приврзаноста шо ја имаш спрема тој родител.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by T&T Пон Апр 06, 2009 11:53 am

ноунејм напиша:
T&T напиша:Не ме разбравте. Сидата биолошки и научно е докажана како болест, то шо немат лек е дискутабилна тема и прашање на време. Хомосексуалноста не се пренесува, сидата да. А то за гените прв пат го слушам. Хомосексуалноста кај машките најчесто резултира од приврзаноста со мајката.
Сепак, јас тоа го сфаќам како животен стил и лична определба. А сидата не е лична определба. Ех да беше, светов ќе беше поубав.
А ти Болиглава не го кажа твоето мислење

значи сите машки деца кои израснале само со мајка од било кои причини(смрт на родителот,развод..) се хомосексуалци?

Го имаш болдирано, а не го имаш убо прочитано. Јас реков дека е то НАЈЧЕСТА причина, а не единствена. Во психологијата то се нареквит Едипов комплекс. Џајко, уште не ми имаш образложено за то со гените. Си чекам јас...
Јас мислам доволно кажав за темава шо не ти требит знаење од генетика или биологија или шо било за да ги потврдиш како точни. Сепак, за вкусовите не се коментират.
И бај да веј многу сакам хомосексуалци, посебно машки..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Болиглава Пон Апр 06, 2009 12:25 pm

T&T напиша:И бај да веј многу сакам хомосексуалци, посебно машки..
Neutral
Мојш да ми објасниш зш?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Angelic Вто Апр 07, 2009 10:24 pm

леле и мене објасни ми affraid
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 4:05 pm

mitan напиша:
The Breaking Dawn напиша:
T&T напиша:Не ме разбравте. Сидата
биолошки и научно е докажана како болест, то шо немат лек е
дискутабилна тема и прашање на време. Хомосексуалноста не се пренесува,
сидата да. А то за гените прв пат го слушам. Хомосексуалноста кај
машките најчесто резултира од приврзаноста со мајката.
Сепак, јас тоа го сфаќам како животен стил и лична определба. А сидата не е лична определба. Ех да беше, светов ќе беше поубав.
А ти Болиглава не го кажа твоето мислење
една глупа забелешка - од сида се умират од хомосексуалност не silent silent silent

бај
д веј - мене јаки ми се хомосексуалцине....зш се различни и си терет по
свое без разлика то шо љуѓево не ги прифаќет-то го ценам Smile bounce

иначе сериозно јаки се
педериве се болни да знајте...болест е она шо го прает...и незнам зш
не го свакате то дека она е болест....ментално нарушување имет....и да
не се умират со е битно ко јас ги глеам ко мртви чим се определиле да
се то....мн гнасна работа да видам и ми се повракат и зато дајте админи
темава избришетеја ми се лошит
се согласвам и јас ги ценам за то..и си ги почитувам педериве супер се...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by METALBOY Нед Мај 03, 2009 4:13 pm

хехе дека ги дискриминирам, ги дискриминирам, ама не дирекно, можда зато шо не сум имал можност да се запознам Smile , иначе мислам дека е поинаква гледна точка, можда така требит и ние да се однесуваме, иако имат некој шо го прает то како за мода и слично. барем ова е моја теорија Smile (предосеќам дека ке сум критикуван Very Happy )
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Gallowsraven Нед Мај 03, 2009 4:58 pm

Rainbow* напиша:Хомосексуалноста.. хм... јас мислам дека то не е здраво.. не е природно.. Мажот е создаден за жената и обратно.
Toj шо ги создал и мажот и жената ти кажа дек се создаени само еден за друг? Неам нишо против педери/лезби...
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 5:15 pm

Gallowsraven напиша:
Rainbow* напиша:Хомосексуалноста.. хм... јас мислам дека то не е здраво.. не е природно.. Мажот е создаден за жената и обратно.
Toj шо ги создал и мажот и жената ти кажа дек се создаени само еден за друг? Неам нишо против педери/лезби...
Абе да до некаде си во право али гадно е бе не зезај.
Јас ги дискриминирам на пример.Иам мн предрасуди кон нив Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 5:25 pm

а шо е то со ви е гадно во врска со нив??
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 6:39 pm

s... напиша:а шо е то со ви е гадно во врска со нив??
Eпа на пример да речиме вие што ги подржувате или не ви сметаат хомосексуалците ме интересира како би реагирале ако вашето дете,син,маж и.т.н дознаете дека е таков?
Искрен одговор не да напишете немаТ да ви сметаТ....отсекогаш ме интересирало ова. Very Happy
А мене тоа што ми се гадни,ваљда затоа што така сум воспитан.Ги мразам хомосексуалците и прв ке излезам на протест во Ск ако се деси некоја парада.А верувајте дека цела МКД би излегла и би ги спалиле на Плоштад.Ми се поврајкат од нив! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Габори,Смрадови,Калаштури.....
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Angelic Нед Мај 03, 2009 6:41 pm

нееека кршет глава и лезбејки и педери и се.
Пореметени.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 6:46 pm

би се налутила секако...ама то е негов живот,тој така одлучил и готово,на крај би го подржала...искрен одговор мој
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Angelic Нед Мај 03, 2009 6:47 pm

нит внучиња ќе си видиш нит ништо.
зато постоет родители за насока во животот...
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 6:49 pm

не мора да значит дека првин не би разговарала со него то секако...ама ако на крајот видам дека неможам да влијаам на еговата одлука би го подржала...имат родители шо едно ги воспитвет децата тие сосем руго прает,така да не есе и до родителите
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Рокси Нед Мај 03, 2009 7:02 pm

Гадни копилиња, али со тек на време научив да не ми сметет. Нек прает шо сакет, барем ќе се намалит популацијава на 3емјава ак не нешо друго.
А мое дете ако бидит хомо (скраја да е) ќе го убијам јас лично.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Angelic Нед Мај 03, 2009 7:03 pm

haha Рокси ме насмеа. Немат да го убиеш ама јас лично би одпишала од мое чедо - па нека се мислит после хуху.

како и да е. Не ги мразам - едноставно не ги сакам.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 7:09 pm

s... напиша:не мора да значит дека првин не би разговарала со него то секако...ама ако на крајот видам дека неможам да влијаам на еговата одлука би го подржала...имат родители шо едно ги воспитвет децата тие сосем руго прает,така да не есе и до родителите
Океј си твое си е мислењето.
Од целава оваа работа,значи од подршката на народот,како и во целиот свет,дојде до легализација на браковите помеѓу луѓе од ист пол.така?
Океј нека се венчаат али потоа следи другото...легализирање на посвојување дете на таквите родители.
Какво ке биде детето?дали е морално да се даде дете на посвојување на родители со исти пол?
кој ке биде мајка,што ке биде татко за детето?
дали и тоа ке биде хомосексуалец?

Епа до ова ке дојт како што е во Европските држави Шведска,Холандија...... Evil or Very Mad
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 7:13 pm

неморат да значит дека ако ти се такви дека и детето ќе е...мат многу родители со ги воспитвеле децата да не се такви и на крај такви испаднале..сето то е до гените...тешко дека во такви работи влијајт туѓото мислење..не мојме ние да влијајме на она некој со го намислил ти мозиш да зборвис со него да му дајс совет ама да го натерас да не е то шо е то е друго...криви се тие шо о дозволија бракот не ние..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 7:19 pm

s... напиша:неморат да значит дека ако ти се такви дека и детето ќе е...мат многу родители со ги воспитвеле децата да не се такви и на крај такви испаднале..сето то е до гените...тешко дека во такви работи влијајт туѓото мислење..не мојме ние да влијајме на она некој со го намислил ти мозиш да зборвис со него да му дајс совет ама да го натерас да не е то шо е то е друго...криви се тие шо о дозволија бракот не ние..
Не беше тоа муабетот.Прочитај го постот цел и одговори ми на прашањата Wink
Мојот муабет е дека со подршката доаѓа до тоа.
Па кој патлак да му дадеш дете на Педери,што ке знае детето за МАЈКА?!
за МАЈЧИНА ЉУБОВ?
тоа е муабетот а влијанието на родителите Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 7:22 pm

сум против то да им се дават деца на такви..и јас сметам дека не требит..се си дојде со то шо го дозволија бракот..ама ајде нека им бидит нека бидат заедно а за деца да им дает на посвојување сум за не...сепак..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мај 03, 2009 7:44 pm

за тој муабетот со детето ак е хомосексуалец.
то не е нормално.
значит пред се, побитен е срамот шо ке го доживејте пред народов ак дознает дека детето ви е хомосексуалец или поддршката шо требит на детето да му се дајт?ако во сопствениот родител не барат утеха во кој ке барат? зш би раѓале воопшто деца ко ак нешто е поинаку кај нив да сакате да ги остајте? или така кажано убијате?
според мене на плоштад нека ги спалет тие со такво мислење шо се способни да си остает деца за да не доживеет срам ако се поинакви.
то е поголем срам отколку да си хомосексуалец.


Последната промена е направена од The Breaking Dawn на Нед Мај 03, 2009 7:49 pm. Мислењето е променето 1 пати
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 7:49 pm

не подрзавам некој со си ги оставет децата само зато шо се поразлични од другите...не сме ние никој да ги осудувам и тие не сакале да се такви ама се...ако не си го сакал не го раѓај тогаш...според мене
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за хомосексуалноста? - Page 6 Empty Re: Што мислите за хомосексуалноста?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот