Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каде вечер?

+65
grgrgr
God of Thunder
Infected
rihanna
TL
Angelic
Ivana
blesava008
METALBOY
p4eli4ka
Џими
Ane
KaTeRiNcE
James Bomb
kirce
REGINA
Рокси
RoTkViCa
Gallowsraven
Golub-Samoubica
The Breaking Dawn
МаКсач
misticnata
Mule
noviot
malina
TONI
Bezan
мирАл
Fantom
Ate
Obibos
PhiLL * E
tHeJunKy
Bleak
Punk
A GiRL
Odyssey
L S D
pankerishte
STIFLER
Жбафта
Наташа
комшивка
T&T
Jordison
mitan
Lastojca
Calypso*
Master
Mary Jane
folder
nance
Џајко
Bojancha
Marej
Lucybell
sokol
fairy
Alexandra
hollow
Болиглава
корун
Ludi Milojko
kojgode
69 posters

Страна 1 of 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Go down

Каде вечер? Empty Каде вечер?

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 9:10 pm

Каде ќе одите вечерва каде ќе можеме да ве видиме, ако сакаме, итн.
Јас ќе одам на кафе и многу сум среќен поради тоа.
Moжете да ме најдете во Аквариу или Карпе Дием најверојатно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 11, 2009 9:19 pm

V baza(zizi)
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:37 pm

Кафе, билјартт и чевииме
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 9:39 pm

корун напиша:Кафе, билјартт и чевииме
Пак море?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:39 pm

Не сум оракл отприлика кажвам
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by hollow Нед Јан 11, 2009 9:43 pm

Мене искрено в канцеларија ми се ојт
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 9:44 pm

hollow напиша:Мене искрено в канцеларија ми се ојт
Ногу си искрен.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:46 pm

Ево ти зеленко
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 9:48 pm

Јас сум за Џез Ин па после да си ебаме матер кј било. Мојт и кј сокол.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Alexandra Нед Јан 11, 2009 9:52 pm

Па или ке одам Jazz Inn или ке одам на кафе....можно е и до Mezzo да појдам.Битно ке сум во градов Laughing
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:52 pm

епа ке се делиме Crying or Very sad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 9:56 pm

сол, пипер, сол, пипер ...
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:57 pm

Бирај прф
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 10:10 pm

ми? хоуM Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 10:12 pm

fairy напиша:ми? хоуM Smile
Ај сеа испувај се зш ќе сејш дома ти.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 11, 2009 10:26 pm

super znaci ushte ne se dogovorivte Neutral Exclamation
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 10:29 pm

Абе ти пиши на кирилица баму мајката.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 10:58 pm

јас на кафе па кај жижи или ке одам ќе си легнам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Lucybell Пон Јан 12, 2009 12:36 am

јас дома Smile
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 3:42 am

На маде. Убо си поминав.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 8:01 pm

Требит да одам спирит на транс журка ама НЕЌУ!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Lucybell Пон Јан 12, 2009 8:25 pm

на шетање веројатно
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Bojancha Пон Јан 12, 2009 9:29 pm

а да спомнеше дека со мене ќе шеташ а?А?А?А срам те било
Bojancha
Bojancha
Сакам ѕвездички
Сакам ѕвездички

Age : 32
Број на мислења : 31
Хоби(работа) : dremenje

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Lucybell Пон Јан 12, 2009 9:41 pm

Bojancha напиша:а да спомнеше дека со мене ќе шеташ а?А?А?А срам те било

со Бојанча на шетање! Длабоко се извинувам :smir:
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 10:12 pm

Најверојатно на кафе и Jazz Inn, а имат и мала веројатност да одам Спирит.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот