Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каде вечер?

+65
grgrgr
God of Thunder
Infected
rihanna
TL
Angelic
Ivana
blesava008
METALBOY
p4eli4ka
Џими
Ane
KaTeRiNcE
James Bomb
kirce
REGINA
Рокси
RoTkViCa
Gallowsraven
Golub-Samoubica
The Breaking Dawn
МаКсач
misticnata
Mule
noviot
malina
TONI
Bezan
мирАл
Fantom
Ate
Obibos
PhiLL * E
tHeJunKy
Bleak
Punk
A GiRL
Odyssey
L S D
pankerishte
STIFLER
Жбафта
Наташа
комшивка
T&T
Jordison
mitan
Lastojca
Calypso*
Master
Mary Jane
folder
nance
Џајко
Bojancha
Marej
Lucybell
sokol
fairy
Alexandra
hollow
Болиглава
корун
Ludi Milojko
kojgode
69 posters

Страна 3 of 31 Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next

Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 8:56 pm

Јас најверојатно ќе одам Мецо Форте али ништо не е сигурно, пред то би поминал до Џез Ин ако идат некој од другариве.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Џајко Пет Јан 16, 2009 9:10 pm

Ај да најме маса мезо??? или сепаре?? и мојт и алекс да дојт со нас :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Calypso* Пет Јан 16, 2009 9:38 pm

Jazz in па mezzo ако не не избркет...
Calypso*
Calypso*
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 24

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пет Јан 16, 2009 9:40 pm

Прво кј Ели на пијање па Баланс.. :/ Во состојба сум да молам луѓе од попат да идет со нас зш осеќам ќе е ултра досадно.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Calypso* Пет Јан 16, 2009 9:44 pm

да...промена на мојот замислен план...сакаш да не ојме баланс пошо и сама знајш дек ке е умирачка ? хах
Calypso*
Calypso*
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 24

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пет Јан 16, 2009 9:47 pm

Абе ми се ојт Џез ин некако ама ај ќе ојме Баланс и ако е ептен умирачка ќе си ојме..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Пет Јан 16, 2009 9:49 pm

Ај бе Џез некој нек идат осим мене и пуре?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Calypso* Пет Јан 16, 2009 9:50 pm

Мареј напиша:Абе ми се ојт Џез ин некако ама ај ќе ојме Баланс и ако е ептен умирачка ќе си ојме..
јеј Very Happy
Calypso*
Calypso*
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 24

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 9:51 pm

Aj дојте со нас вистина неаме души само јас и Димо. Ак ојте кун колку ќе ојте вие?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пет Јан 16, 2009 9:53 pm

За Џез?
Па од кј Ели ќе излезиме кун 10 и пол..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 10:03 pm

Мареј напиша:За Џез?
Па од кј Ели ќе излезиме кун 10 и пол..
Значит кун 11 одприлика ај таму ќе сне. Ак идате убо ак не идате малку понеубо. jocolor
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Саб Јан 17, 2009 10:57 pm

Џез ин вечерва ќе одам најверојатно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 11:16 pm

На кафе ми се ојт и на биљард, сеа ке вииме...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Alexandra Саб Јан 17, 2009 11:31 pm

Јас Jazz Inn турурууу
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 4:03 am

Во џез ин со админите, секретарката и некои обични смртници ака членови.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Calypso* Нед Јан 18, 2009 4:28 am

и имаше луд жур Smile
Calypso*
Calypso*
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 24

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Нед Јан 18, 2009 5:05 am

Да бе Јовци и Були се муваја на големо и ако то е луд жур јас сум скинер.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Lucybell Нед Јан 18, 2009 7:37 pm

Aqarius веројатно или на некое помирно место I love you
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Calypso* Нед Јан 18, 2009 7:45 pm

Кај Јовци дома па Jazz in ваљда...
Calypso*
Calypso*
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 24

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 8:00 pm

Јас сум за Акавариус, па Џез инн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Џајко Нед Јан 18, 2009 8:02 pm

Jazz inn
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Нед Јан 18, 2009 8:03 pm

На едно место.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 18, 2009 8:07 pm

Дома tongue
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Lastojca Нед Јан 18, 2009 8:15 pm

кај драгата моја јована и после во некоја депресија најверојатно ..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by mitan Нед Јан 18, 2009 8:20 pm

доми4ка
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 3 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 31 Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот