Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

+44
Четкар
katusch
TL
Angelic
RoTkViCa
NaTiChka
METALBOY
FalcoN eYe
TONI
misticnata
tHeJunKy
Stefk0
REGINA
The Breaking Dawn
Punk
noviot
malina
pankerishte
П.
Alexandra
комшивка
Obibos
PhiLL * E
Bleak
Lastojca
Џајко
dzole
T&T
Master
Лана
Fantom
gagi4
fairy
корун
Jordison
Mary Jane
Lucybell
Blume
Marej
folder
sokol
Болиглава
hollow
kojgode
48 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 5:07 pm

Јас ако би можел...би сакал да сум во Рим или Париз...или Куба (Нема Визи)...
Исто така би сакал да сум кај Стефан дома му кога тој не е тука. Еве и неколку слики.
Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Rome
Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Paris4
Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Coastal_boulevard_havana_cuba_photo_gov
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by hollow Пет Јан 09, 2009 6:06 pm

Јас сакам да сум во Низоземска
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 6:11 pm

Јас во Немачка.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 6:14 pm

јас сакам да сум вуковар
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 6:17 pm

Дубаи!Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Marsadubaibybinmaliehid4.th
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Marej Саб Јан 10, 2009 3:11 pm

Париз или Сиднеј или Менхетен..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Blume Саб Јан 10, 2009 6:09 pm

Хм.... Вистина тешко прашање али сепак,
Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? 9_maldivi.jpg_1718805835
Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Blume
Blume
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 12

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by sokol Саб Јан 10, 2009 8:40 pm

ако немат место вуковар тогаш сребреница
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Lucybell Нед Јан 11, 2009 2:32 am

Колосеум на лејдис најт со Александар Белов I love you
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 32
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 2:47 am

Lucybell напиша:Колосеум на лејдис најт со Александар Белов I love you

И јас...ама ај ќе почекаме до 31 Wink

Убо е да се посети некој ноќен клуб во Њујорк или Сохо(Лондон), а за релаксација само во Јапонија...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Lucybell Нед Јан 11, 2009 2:57 am

Mary Jane напиша:
Lucybell напиша:Колосеум на лејдис најт со Александар Белов I love you

И јас...ама ај ќе почекаме до 31 Wink

а шо ќе имат на 31? каде?
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 32
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 2:59 am

Ај дискутирајте за Аце наш на темата наменета за него. Фала на разбирање.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 3:05 am

Болиглава напиша:Ај дискутирајте за Аце наш на темата наменета за него. Фала на разбирање.

Не е ова дискусија за Аце...туку само одговор...и таму се дискутират, не се секирај affraid
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 3:06 am

Mary Jane напиша:
Болиглава напиша:Ај дискутирајте за Аце наш на темата наменета за него. Фала на разбирање.

Не е ова дискусија за Аце...туку само одговор...и таму се дискутират, не се секирај affraid
Извини, само не ме банирај. Crying or Very sad
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Jordison Нед Јан 11, 2009 3:09 am

holandija
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 3:12 am

Џордисон знам дек е тешко сите правила да ги прочиташ, барем кирилица пиши
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 3:23 am

Германијааа....и Дубаи, немам ништо против Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 10:55 pm

јас на 16 би сакал да сум хрватска
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by gagi4 Пон Јан 12, 2009 7:50 pm

јас би сакала да бидам... хммм... сознам јас... еве на халкидики да рециме...хехе

gagi4
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 7:53 pm

Грцијаааааааааааааааааааа
неееееееееееееее
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 12:38 pm

На Попокатепетел.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 12:57 pm

До Фантом Laughing
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 12:59 pm

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Icon_redface
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 12:13 am

На Марс
или ај да не претервам на некој остров или мојт и Јапонија
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 6:15 pm

На океан и да сурфам.......
Уффф
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Ако би можеле, каде би сакале да сте сега? Empty Re: Ако би можеле, каде би сакале да сте сега?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот