Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Драг Адаптер

+29
Angelic
Odyssey
Рокси
Gallowsraven
Џајко
KaTeRiNcE
ноунејм
Батерфлај
nance
Obibos
комшивка
Punk
TONI
sokol
fairy
STIFLER
мирАл
RoTkViCa
Болиглава
Lastojca
Marej
Bleak
REGINA
The Breaking Dawn
Наташа
Mary Jane
kojgode
METALBOY
Џими
33 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by TONI Вто Апр 28, 2009 10:46 am

Драг адаптер,
смАчено ми е од овие варошки скратеници.Колку за информација постои и буквата А во нашата азбука.Е остај то,ми се играт со топка,а не со лопка tongue tongue tongue Very Happy

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Odyssey Вто Апр 28, 2009 4:53 pm

Драг Адаптер, денес се истепав на школо и настана тепачка помеѓу металец и диџеј.. ама никој не победи и на крај се смиривме.... Добро многу јасно јас дека победив Smile
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Ane Вто Апр 28, 2009 6:18 pm

Драго Адаптерче јас прв пат ја отварам темава и гледам дека можам да се исповедам шо сакам, епа ке кажам како си го поминав денес денов и шо чекам со нетрпение Smile епа вакааа денес нашкола пукнав! Добро убо беше само физика шо ме стана Very Happy после то ојдов да си ја видам мојата драга Иванчица па си дојдов дома си се накркав па учев хемија Neutral паа сега ке гледам забранета љубов па ке си одам на фитнес и тва а со големо нетрпение го чекам 1 Мај!!!!!!!! Very Happy
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Батерфлај Вто Апр 28, 2009 11:36 pm

Драг
Челзи се посраја ( дан сфатит некој погрешно, за Челзи навивам ) и први мај како шо тргнало ќе го усериме. Е така. Поздрав
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 27
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Marej Сре Апр 29, 2009 12:25 am

TONI напиша:Драг адаптер,
смАчено ми е од овие варошки скратеници.Колку за информација постои и буквата А во нашата азбука.Е остај то,ми се играт со топка,а не со лопка tongue tongue tongue Very Happy
ЛОПКА!!!

_________________
Што е убав овој свет, овде гомно, онде цвет.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Punk Сре Апр 29, 2009 12:26 am

TONI напиша:Драг адаптер,
смАчено ми е од овие варошки скратеници.Колку за информација постои и буквата А во нашата азбука.Е остај то,ми се играт со топка,а не со лопка tongue tongue tongue Very Happy
Сакаш и другата рка да ти ја скршам ак играме со лопка?
иначе адаптерче мка ми е да станам и да си легнам.. и утре 7 часа ќе скренам! No
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Болиглава Сре Апр 29, 2009 12:48 am

Батерфлај напиша:Драг
Челзи се посраја ( дан сфатит некој погрешно, за Челзи навивам ) и први мај како шо тргнало ќе го усериме. Е така. Поздрав
Зш ма Емке да го усерите?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by REGINA Чет Мај 07, 2009 9:42 pm

драг адаптер
ова недела е преуба, шо ми се чинит дека немојт да е пуба. понеделникот не бев нашколо, вторникот шо дек бев ко имав само еден час, средата бевме ослободени од настава поради саемите, денес имав само 1 час, и утре и понеделник пак не одам нашкола. вторник скопје, среда овде, четврток и петок пак скопје. неможам да се изнашетам. сеа нека дојт сабота... здосадив со розовава боја за животов... ама шо да прам пак ми е розов. Razz
досеа шо не се имат исподешавано. леле се деси и една неуба работа неможев да си најдам штикли ко шо ми требат affraid па не дека би те интересирало ама најдов. tongue
поздрави натака...
реџина
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Батерфлај Чет Мај 07, 2009 11:45 pm

Добро бе, ќе си легнам јас еднаш пред 12 за да се наспијам ко нормален чоек? Изгледа не.
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 27
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by REGINA Саб Мај 16, 2009 10:43 am

море адаптер...
уште неможам да си повервам дека веќе две саботи по ред јас сум станата од 7ипол, 8 сабајле Shocked ај за минатата сабота ок... во писи бев... ама денес? зш бе? зш станав а ми се плачит за спиење? 3 саати гувеам всоба и јадам петровки хе и чекам некој да станит.. барем некој од друштвово за да излезимеее. хммм кого да будам сеа?
еј наредниве деној ќе е... bounce
ај бриши сеа
реџина
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by REGINA Саб Мај 23, 2009 4:49 am

абе адаптер, ко шо мојш да приметиш сеа е скоро 5 сабајле, а јас неможам да заспијам и незнам шо да прам bounce и сеа?
ај само да ти кажам дека славењево на матурава немоеше да е поубо, особено 2 и 3 вечер... абе абе абе незнам ни како да ти опишам па зато и не се трудам
то.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Lastojca Саб Мај 23, 2009 10:44 am

драг адаптер олку депресивна не знам од кога не сум била...мка ми е и неубо ми е и сакам убо да си поминам на екскурзија....и дур сме на муабетов Реџина Честито матура и на сите други матуранти на форумов честитки од мене
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Angelic Нед Мај 24, 2009 7:08 pm

Драги адаптер.. дали ќе завладејт анархија на форумов додека админиве ни се на одмор? Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by ноунејм Нед Мај 24, 2009 7:45 pm

драк адаптер!
мајчето ти се наебало без админиве
поз
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 28
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by METALBOY Чет Мај 28, 2009 3:12 pm

Драг Адаптер морав да ти се пофаљам за фторникот дека бев на ац дц - белград и супер си поминав, дури поубо и од то шо очекував, имено супер пиротехнички, звучни и светлосни ефекти, супер сценски настап иако изгледаја ко дедовци
со други зборови: немам зборови Smile
(бај д веј ова ми е 888 коментар шо јако е ко ке се поклопет бројкивеgeek)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Ane Чет Мај 28, 2009 4:11 pm

Драг Адаптер! Многу сум изнервирана, а воедно и разочарана и незнам шо да прам ... silent Sad
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by *UnIqUe* Пет Мај 29, 2009 12:26 am

Драг адаптер.... Sad
Сите дома легнаја само јас седам и учам германски... Sad Sad Sad
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Bleak Пет Мај 29, 2009 1:35 pm

Драги адаптер,

Не можам да дочекам да дојт 13-ти јуни и заминвам на Архангел Скопје вауууу!!! Very HappyVery HappyVery Happy И мора да се пофаља дека не ми се вервит оту сум во офф-форум состојба ама ќе се вратам брзо... Very HappyVery HappyVery Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Angelic Пет Мај 29, 2009 1:58 pm

Драг адаптер,

ми се плачит ми се вриштит! Немам никакви шанси да појдам на концертот од Архангел .................................... Neutral


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Bleak Пет Мај 29, 2009 2:05 pm

Заш бре виножитке? со 1000 ден ќе поминиш максимум. беспари влез ќе е ... и за јадење да имаш 300 ден е доволно...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Angelic Пет Мај 29, 2009 2:06 pm

Не ме пушшшшшшчааааааааааааааааат! No
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Ivana Пет Мај 29, 2009 3:17 pm

Драг Адаптер... ногу сум заљубена и ногу ми е најсупер и ногу сум расположена иииииии типов сакат нешчо да напрајме ама јас незнам шу да прам хах се искажав!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Angelic Пет Мај 29, 2009 3:21 pm

еееееееее блазе тебееееееее------ алооооо оди љубете се тамуу кај и да е.. Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by *UnIqUe* Пет Мај 29, 2009 4:09 pm

Ivana напиша:Драг Адаптер... ногу сум заљубена и ногу ми е најсупер и ногу сум расположена иииииии типов сакат нешчо да напрајме ама јас незнам шу да прам хах се искажав!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Уште се мислииш..... од љубов не се бегаа Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Оди му таму и have fun Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Рокси Пет Мај 29, 2009 4:10 pm

Драг адаптер
Ногу сум расположена, само шо прочитав една прекрасна книга шо ми го сврте мозокот за 360 степени и потврди многу мои размислувања ииии така. Ај тинк ај фаунд д рајт веј... муахаха
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Драг Адаптер - Page 6 Empty Re: Драг Адаптер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот