Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Адаптер Радио

+15
A GiRL
Marej
Lucybell
Lastojca
L S D
Jordison
noviot
Odyssey
Џајко
Лана
sokol
folder
Болиглава
kojgode
корун
19 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Адаптер Радио Empty Адаптер Радио

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 5:18 pm

Какви песни би сакале да се емитуваат, некој заитересирани Дј-и, пуштачи....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 5:19 pm

Јас сум заинтересиран за пуштање на песни. Ама само рок ќе пуштам и некој олдис хит4иња.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 5:21 pm

Темава ја лепам ко важна.

Него, јас ак пуштам ќе пуштам песни за да освојам шо појќе девојки.(Н)
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 5:22 pm

Епа поради ограниченост на серверот на 25гига, ке пробаме да најме Инфел корисник ко сервер
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 5:28 pm

http://77.29.221.49:8000/listen.pls house загревање
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 5:41 pm

Кој имат желба за после нека се изјаснит овде

Моментално немат слушатели ама ке сум уклучен ради реклама
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 5:44 pm

корун напиша:Кој имат желба за после нека се изјаснит овде

Моментално немат слушатели ама ке сум уклучен ради реклама
Па ништо не се слушат како сакаш слушатели да имат.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 5:51 pm

Сега?

Само немам време ограничен ми е интернетов, иклучвам
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 5:51 pm

Сеа се слушат.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 6:01 pm

Јас ке пуштам Електронско аку мојт!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Саб Јан 10, 2009 6:27 pm

Sting & The Police - The Very Best Of Sting & The Police моментално на Адаптер Радио

http://77.29.217.182:8000/listen.pls
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 9:15 pm

сака да ја пустите доказ од цеца и многу гомна на сред песна да не јајте оти че ја снима
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Вто Јан 13, 2009 7:25 pm

корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 12:41 pm

Пријавена за повремени ноќни програми во мигови на максимално психофизичко растројство во насока на стимулирање на патетичното расположение на слушателите.
Музика за сечење вени и потажна Sad
Долгогодишно искуство во предизвикување масовни самоубиства
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Чет Јан 15, 2009 4:18 am

Во наредниве деној очеквите некоја шит4е емисија, ме разбра?
Некој заинтересиран, сами да не си зборвиме? Embarassed
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 4:38 am

ја реков оту че ја пра емисијата!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Чет Јан 15, 2009 4:53 am

Џајко напиша:ја реков оту че ја пра емисијата!
Абе џајко намерно не те спомнав, сеа никој немат да слушат pale
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Џајко Сре Јан 21, 2009 11:15 pm

Фаундер утре од нашкола дома идаш да наместиме сетинзи и утревечер журка!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Чет Јан 22, 2009 10:40 pm

Љуге, радио не е мала работа, му се слушат на некој? Некоаш?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Џајко Чет Јан 22, 2009 10:56 pm

Море дојди дома намести сетинзи ќе му се слушат на сите!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Пет Јан 23, 2009 12:00 am

корун напиша:радио не е мала работа
Е ова да!!!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Пет Јан 23, 2009 12:05 am

Odyssey напиша:
корун напиша:радио не е мала работа
Е ова да!!!

оф леле јас дома имам едно колку мобилен телефон е

иначе ако наместит коруноски можам и јас да пуштам од време на време ама само хип-хоп или транс , само таква музика имам ,ама имам доста од то околу 8000 песни се на се
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Пет Јан 23, 2009 12:15 am

noviot напиша:
Odyssey напиша:
корун напиша:радио не е мала работа
Е ова да!!!

оф леле јас дома имам едно колку мобилен телефон е

иначе ако наместит коруноски можам и јас да пуштам од време на време ама само хип-хоп или транс , само таква музика имам ,ама имам доста од то околу 8000 песни се на се

Мислиш дека е толку просто и едноставно Радиото?
Да ова е, пушташ музика во винамп и ништо не прајш.
Ама колку работа имат само ако сакаш убо да е и да го слушет лугево, е то е друга приказна.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Jordison Пет Јан 23, 2009 12:28 am

Ne go gibajte noviov zs ke naebite, i pojke znajt od vas
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Пет Јан 23, 2009 12:30 am

Jordison напиша:Ne go gibajte noviov zs ke naebite, i pojke znajt od vas

Поќе знајт за шо?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот