Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПиСи - приватно основно училиште?

+30
RoTkViCa
Џими
ноунејм
*Rhythm Divine*
The Breaking Dawn
tHeJunKy
Наташа
комшивка
Bleak
МаКсач
blesava008
Џајко
noviot
PhiLL * E
Angel Girl
CASUAL90
Lastojca
mitan
мирАл
A GiRL
Кирил
REGINA
Ludi Milojko
Marej
folder
Mary Jane
sokol
корун
kojgode
Болиглава
34 posters

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 3:49 am

Ко ке ја видам темава на latest topics и ме тера да се карам ... би ги замолил админите да се отфрли темава и Ангел од животите на младите надежни деца коишто тек сеа почнуваат да просперираат во животот!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 3:55 am

темиве се за дискутирање, а не за карање... то би биле два различни поими. капиш?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Marej Саб Фед 14, 2009 3:59 am

Да Филип, сфаќаш??!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 4:01 am

Сфаќам Мареј ... ама тоа што не можам да го сфатам е тоа што мене ме нервира ... а тоа е она несфатливото за кое што ти праам муабет ... сфаќаШ?

Мислам ... нема потреба од нервози и испади од ничија страна ... бидејќи сите ние сепак сме другари и ќе се обидеме да кохабитираме заедно со останатите изроди на планетава ?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 4:05 am

PhiLL * E напиша:Сфаќам Мареј ... ама тоа што не можам да го сфатам е тоа што мене ме нервира ... а тоа е она несфатливото за кое што ти праам муабет ... сфаќаШ?

Мислам ... нема потреба од нервози и испади од ничија страна ... бидејќи сите ние сепак сме другари и ќе се обидеме да кохабитираме заедно со останатите изроди на планетава ?

делот за нервози и испади зачувај си го за твоето портфолио, а за делот за изродите... мојш да потенцираш ако учтиво те замолам? м?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 4:11 am

Можеме комотно да отвориме посебна тема за изроди ... секако ако дозволат нашите драгоцени АДМИНЧИЧИ...
па понатаму можеме да комуницираме на едно повисоко ниво ...

и би те замолил уште една работа...
да го оставиш моето портфолио на мира...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 4:13 am

PhiLL * E напиша:Можеме комотно да отвориме посебна тема за изроди ... секако ако дозволат нашите драгоцени АДМИНЧИЧИ...
па понатаму можеме да комуницираме на едно повисоко ниво ...

и би те замолил уште една работа...
да го оставиш моето портфолио на мира...

ти прв почна, јас сакав да завршам нормално.
ај сеа назад на темава (повторно искажувам учтива молба)..засега.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 4:14 am

Не спаѓаш во изродиве.... засега
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 4:16 am

PhiLL * E напиша:Не спаѓаш во изродиве.... засега

благодарам за пријатното известување.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 4:21 am

folder напиша:Не млада госпоѓо не мислам дека за да се знае математика треба да се оди во ПИСИ, математиката може да се научи само со континуирано вежбање на материјалот... енд оф стори Twisted Evil
Од цела тема само овај постов ми го заеба животов

да те попрам: за да се знаат математика задачите напамет по страна и број треба да се оди во ПИСИ.

И не, детево пубо дома ќе го учам јас математика отколку ПиСи да го пуштам, и било шо друго да учит. Ак требит и година да паднит нек паднит не го пуштам таму. Од проста причина шо ПиСи професорите лечат комплекси на децава (која била бремена па хормоните и се придерават, кој со клучој фрлал...) Laughing

А и да прашам нешто. Имат курс по ликовна и музичка уметност? И физичко дан имат? Suspect
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 4:30 am

МаКсач напиша:
folder напиша:Не млада госпоѓо не мислам дека за да се знае математика треба да се оди во ПИСИ, математиката може да се научи само со континуирано вежбање на материјалот... енд оф стори Twisted Evil
Од цела тема само овај постов ми го заеба животов

да те попрам: за да се знаат математика задачите напамет по страна и број треба да се оди во ПИСИ.

И не, детево пубо дома ќе го учам јас математика отколку ПиСи да го пуштам, и било шо друго да учит. Ак требит и година да паднит нек паднит не го пуштам таму. Од проста причина шо ПиСи професорите лечат комплекси на децава (која била бремена па хормоните и се придерават, кој со клучој фрлал...) Laughing

А и да прашам нешто. Имат курс по ликовна и музичка уметност? И физичко дан имат? Suspect

ако си присуствувал на час од некој од проф. во писи, тогаш би имал право да кажеш како се однесуваат и дали некој ќе фрлит со клуч по тебе.
ако не си присуствувал... ај... некој ќе речат ZIP IT ама сепак го ценам твоево мислење... иако е погрешно. Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 1:24 pm

А ако ти речам дека сум присуствувал?
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 2:12 pm

REGINA напиша:
корун напиша:Ако во државно школо наставник ги терат да го прает то шо го прајме во писи тогаш него го прает ненормален, дури и најаките шо немет проблем математика. ПИСИ НЕ Е ЗА НАДПРОСЕЧНИ УЧЕНИЦИ, ако еден ист пример го решаваме 10 пати за некој да го сватит и упорно ко имбецили решаваме сат и пол ист тип задачи. Ангел е паметен, и не знам појке од него, само поблиску сум до земјава, Ангел летат - шема е. Ко ке имаме писмена по математикиве, писи сме секој ден, то се 3 предмети, тие шо сакет да учет, кај ке најдет време за другите 7?

само информативно онака, од моето 8 ГОДИШНО ИСКУСТВО со писи, можам да ти кажам дека секој не влегвит таму (и тие таквите шо влегле за зезање... брзопотезно излегле и не се вратиле) е сеа цитирам ПИСИ НЕ Е ЗА НАДПРОСЕЧНИ УЧЕНИЦИ, во право си, Smile а за оној дел "тие шо сакет да учет, кај ке најдет време за другите"... се е до организацијата на времето и желбата за успех (која ако сакаш да ти се остварит ќе преземиш нешо за да не останит само желба). Верувај во писи се учит многу појќе од само математика (мислам на квалитетно развивање на психата) Smile .

Имат многу примери како јас така и други ќе седниш и ќе учиш до покасн и че си распоредиш време и то е то Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 4:11 pm

МаКсач напиша:А ако ти речам дека сум присуствувал?

и фрлале по тебе со клучој, со креди така? абе ај...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 10:00 pm

Не реков креди, ни дека по мене фрлале. Не се нервирај ти, Ангел фрли.
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 10:04 pm

МаКсач напиша:Не реков креди, ни дека по мене фрлале. Не се нервирај ти, Ангел фрли.

епа? Smile
не се нервирам уживај си Wink
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 10:07 pm

Проф. Александра мават со поглед.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 10:16 pm

Епа не го пуштам детето ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Icon_lol
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 10:17 pm

мавањето со поглед е метафора... хехехе сосема различно од реалноста.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 10:18 pm

REGINA напиша:мавањето со поглед е метафора... хехехе сосема различно од реалноста.

Мислам дека мавањето поглед е дел од реалноста, а посебно кај проф. Александра зато шо знам каков леден поглед мава.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 10:20 pm

сепак нема физичко повредување, или фрлање клучеви и слично.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 10:32 pm

Физичко повредување ќе се излечит, а шо прајме со психичкото шо ќе го доживејт? Ментално ќе ми го пореметет детето ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Icon_biggrin То не заздравуват, остај ти физичкото
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 10:50 pm

МаКсач напиша:Физичко повредување ќе се излечит, а шо прајме со психичкото шо ќе го доживејт? Ментално ќе ми го пореметет детето ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Icon_biggrin То не заздравуват, остај ти физичкото

како шо имам некаде поназад во темава кажано, во писи одат деца шо можат да издржат извршување на обврските на повисоко ниво, посериозно и побрзо. То е накратко кажано... хм нешо ко рецепт за успех.

Ако се пореметвеа децата ментално, замисли јас кај требаше сега да сум? (со моето мноооогу мноооооооооооогу долгогодишно посетување на настава во писи?) Smile

или веќе ме стави во та група кај шо се во неповрат ретардирани? Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 11:12 pm

не те знам искрено Laughing
се зезам уживај Smile
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Нед Фед 15, 2009 12:10 am

МаКсач напиша:не те знам искрено Laughing
се зезам уживај Smile

хеххехеех се зезав и јас. queen
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 4 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот