Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПиСи - приватно основно училиште?

+30
RoTkViCa
Џими
ноунејм
*Rhythm Divine*
The Breaking Dawn
tHeJunKy
Наташа
комшивка
Bleak
МаКсач
blesava008
Џајко
noviot
PhiLL * E
Angel Girl
CASUAL90
Lastojca
mitan
мирАл
A GiRL
Кирил
REGINA
Ludi Milojko
Marej
folder
Mary Jane
sokol
корун
kojgode
Болиглава
34 posters

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 2:37 pm

да да... писи приватно основно училиште ваљда ќе имат, и то е супер идеја пошо требат млади Поразвиени мозоци (шо во обичниве школи се глеат дека го немат то, ак прајме искрен муабет)... и иначе НЕ значит дека ти шо одат во писи се ментално пореметени заради таквото темпо на решавање задачи ТУКУ едноставно се доволно психички спремни да поднесат да прават нешо на повисоко ниво, посериозно и побрзо. То е далеку од фактот дека ќе си ја уништат младоста... баш е напротив.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Кирил Пет Јан 23, 2009 8:39 pm

Јас добив информации дека ке има средно училиште ПИ-СИ! ако се отворит и ако имат за трета година јас се префрлам.

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by A GiRL Пет Јан 23, 2009 9:11 pm

REGINA напиша:да да... писи приватно основно училиште ваљда ќе имат, и то е супер идеја пошо требат млади Поразвиени мозоци (шо во обичниве школи се глеат дека го немат то, ак прајме искрен муабет)... и иначе НЕ значит дека ти шо одат во писи се ментално пореметени заради таквото темпо на решавање задачи ТУКУ едноставно се доволно психички спремни да поднесат да прават нешо на повисоко ниво, посериозно и побрзо. То е далеку од фактот дека ќе си ја уништат младоста... баш е напротив.

Целосно ја подржвам
Значи сум ЗА спроведување на идејава од проф. Ангел.И има времена Razz,ама дефинитивно би си го пуштила детето таму ако сакам да израснит во квалитетно образована личност.А,и уш нешо.Мн го поштовам Ангел зш се шо си имат постигнато,си имат со сопствен труд и знаење,а еве се стремит и кон нешто уште повеќе.Секоја чест.

БајДвеј секој имат право на свое мислење,ама без љутиш,тие шо одат можат најреално да кажат како стојат работите и кој се бенефициите од ПИСИ,а не тие шо глеет од страна и добивет погрешен впечаток
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 9:32 pm

Сите нафурани мене да ми давет 100 задачи домашна не знам шо како!!!! Им давет само на основно и то сигурно не се 100 здачи!! А вака, ние од економски ојме 2 пати неделно по сат и пол признавам дека ми се смрт ама барем учам нешто!! Во писи мојш да стекниш знаење и рутина- (за математика) и све ти е полесно. А шо јајте лајна за Ангел, чоекон си е интелектуалец, ак мислиш дек знајш нешо појќе од него или си попаметен поубо не мисли ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Icon_biggrin
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by корун Пет Јан 23, 2009 10:19 pm

Ако во државно школо наставник ги терат да го прает то шо го прајме во писи тогаш него го прает ненормален, дури и најаките шо немет проблем математика. ПИСИ НЕ Е ЗА НАДПРОСЕЧНИ УЧЕНИЦИ, ако еден ист пример го решаваме 10 пати за некој да го сватит и упорно ко имбецили решаваме сат и пол ист тип задачи. Ангел е паметен, и не знам појке од него, само поблиску сум до земјава, Ангел летат - шема е. Ко ке имаме писмена по математикиве, писи сме секој ден, то се 3 предмети, тие шо сакет да учет, кај ке најдет време за другите 7?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 10:24 pm

Добро ОК, не знам како ви е распоредот гимназија!!!! И плус ние економскава група сме десет души!!! И рачунај ни се совпаѓат лекцииве ,не ги учиме мн мн однапред!!!! за писмена ко ке дојт исто пак еден час ке одржиме !!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by A GiRL Пет Јан 23, 2009 10:37 pm

Корун,па сам си кажа ојме секој ден "Којќе имаме писмена"-то е само одреден период и то индивидуално е.Ако сметаш дека тебе ти е доволно,не оди на сите часој пред писмена,оди на пола од нив.Никој немат да те натерат да ојш со сила(биди "болен" последните часа Razz колку за правдање ако е проблем то)А 2 пати неделно математика иначе колку шо си иаме редовно,мислам јас не е многу,а за тие шо си се определиле во тој смер,шо им требит појќе,си одет секој ден,ама зато пак и тие дома се кладам книга не фаќет.Така да дур вежбаш дома 1 сат,вежбај ПИСИ I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by mitan Пет Јан 23, 2009 10:37 pm

ако се отворит то шо планирет сигурен сум дека првите лекции шо ке ги одрќит ангел ке бидет со следниве зоборј:
Ангел:"да ги кревате чиниите по јадење;да не поминувате на црвено;шо
мислете вие ова игра ли е...на игра ви личи ова ли па тука зависат 30
фамилии бе ако вие не учете професорите страдаат(шо кур ме болит за
професорине);"
обракање на ангел кон мене:
-"митаноски зошто уште живееш во тој филм...ајде доста беше...живеј во мојот филм и заедно ке успееме... "
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Болиглава Пет Јан 23, 2009 10:59 pm

МЕСИЈА ЛИ СИ ТИ БЕ?!!!! СПАСИТЕЛ ЛИ СИ???!!!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 2:49 am

корун напиша:Ако во државно школо наставник ги терат да го прает то шо го прајме во писи тогаш него го прает ненормален, дури и најаките шо немет проблем математика. ПИСИ НЕ Е ЗА НАДПРОСЕЧНИ УЧЕНИЦИ, ако еден ист пример го решаваме 10 пати за некој да го сватит и упорно ко имбецили решаваме сат и пол ист тип задачи. Ангел е паметен, и не знам појке од него, само поблиску сум до земјава, Ангел летат - шема е. Ко ке имаме писмена по математикиве, писи сме секој ден, то се 3 предмети, тие шо сакет да учет, кај ке најдет време за другите 7?

само информативно онака, од моето 8 ГОДИШНО ИСКУСТВО со писи, можам да ти кажам дека секој не влегвит таму (и тие таквите шо влегле за зезање... брзопотезно излегле и не се вратиле) е сеа цитирам ПИСИ НЕ Е ЗА НАДПРОСЕЧНИ УЧЕНИЦИ, во право си, Smile а за оној дел "тие шо сакет да учет, кај ке најдет време за другите"... се е до организацијата на времето и желбата за успех (која ако сакаш да ти се остварит ќе преземиш нешо за да не останит само желба). Верувај во писи се учит многу појќе од само математика (мислам на квалитетно развивање на психата) Smile .
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 3:56 am

Секој влегвит писи, непобитен факт е то, за подетални информаци ке сведочет колегиве. Писи психата е следнава: “Знам дека можам да го научам ова сам, ама ке одам писи зш ме мрзит дома да седнам“. А појке од математика, писи се учет и од Ангел животнине филозофии.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 4:10 am

Димо како беше то... Три хиљаду евра!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 4:12 am

Marej напиша:Димо како беше то... Три хиљаду евра!
Тука професорката, ќе ми умреше за малце!!! АБЕ ТРИ ХИЉАДУ ЕВРА ТРЕБА ДА ПЛАЌАМ ЗА ОШТЕТА!!!! ОД МОЈ ЏЕБ БЕ!!! ОД ЏЕБОВИТЕ НА ПРОФЕСОРИТЕ!!! Овие клупи со крв се платени!!!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 4:12 am

ХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХХА!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:38 pm

хахахаха...леле....
абе писи убо си е за некој шо имат време и нерви и шо сакат стварно да знајт математика ...јас никогаш не сум одела таму и не планирам да одам зш не се замарам со математика..ак сакам можам и сама да научам...ама ретко кога сакам,...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by мирАл Саб Јан 24, 2009 7:40 pm

Lastojca напиша:хахахаха...леле....
абе писи убо си е за некој шо имат време и нерви и шо сакат стварно да знајт математика ...јас никогаш не сум одела таму и не планирам да одам зш не се замарам со математика..ак сакам можам и сама да научам...ама ретко кога сакам,...
требит само вежбање не дека не мојт да се научит!!! А ние да седниме дома еден сат да вежбаме немат шанси ќе се акниме на компјутер и нишо од вежбањето!!! Зато пи- си
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:44 pm

абе кој сакат слободно нека ојт ..јас не би одела не знам зш одбивно ми е станато...јасно е то дека дома никој не седвит сам да учит освен ак не ојт на часој...јас не одам и зато не сум мрдната од 4ка средно...не учам и готово
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by CASUAL90 Саб Јан 24, 2009 10:03 pm

Very Happy Пи-Си Светско а наше cheers Знаењето во писи е 100% Very Happy

CASUAL90
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 10:05 pm

CASUAL90 напиша:Very Happy Пи-Си Светско а наше cheers Знаењето во писи е 100% Very Happy

браос кежуал...одлична реклама Very Happy хехе прекрасно!!!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 11:11 pm

Болиглава напиша:Забранета е рекламација на форумов.

Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 11:19 pm

корун напиша:
Болиглава напиша:Забранета е рекламација на форумов.

Very Happy

абе море мислев "реклама"... то е метафорично зборувано... сеа граматика да објаснам? или се разбра суштината Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by корун Нед Јан 25, 2009 1:12 am

Абе ни метафорични реклами не смејт
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Angel Girl Нед Јан 25, 2009 1:54 am

Pisi 4eva!!!!

Angel Girl
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by корун Нед Јан 25, 2009 2:11 am

Кирилица 4eva!!!!
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by REGINA Нед Јан 25, 2009 2:46 am

корун напиша:Абе ни метафорични реклами не смејт

убо бе земи учи граматика Smile ева ева...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ПиСи - приватно основно училиште? - Page 2 Empty Re: ПиСи - приватно основно училиште?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот