Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата

3 posters

Go down

Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата Empty Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата

Пишување by Џајко Вто Окт 13, 2009 2:19 pm

Портпарол
на ФИФА потврди дека светската фудбалска организација би дозволила
шкотските Селтик и Ренџерс да се натпреваруваат во англиската премиер
лига


ФИФА
ја разгледува можноста да им дозволи на двата најголеми шкотски клуба
Селтик и Глазгов Ренџерс да ја напуштат шкотската прмиер лига и да се
приклучат кон англиската премиер лига. Двата шкотски клуба минатата
недела изразија желба да се приклучат кон англиската премиер лига, а од
ФИФА велат дека може наскоро тоа да се случи ако клубовите изразат
доволно апетит за приклучување.
Интересно ќе е да влезет и двата се квалитетни тимој и может да стоек рамо до рамо со сите премиер лигаши.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата Empty Re: Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата

Пишување by Page Нед Окт 18, 2009 1:33 pm

Селтик и Ренџерс ко играа фудбал некои топка не знаеа што е. Дерби со најголема традиција, најголемо дерби на светот, на сите времиња. И на фудбалска, и на религиозна основа. И сега, од Шкотска да играат во Англија? За мене нема никаква смисла. Со тоа ќе се уништи и тоа малку што е останато во фудбалот. Scottish pride!
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата Empty Re: Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата

Пишување by Џајко Нед Окт 18, 2009 3:37 pm

Абе седи жити све
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата Empty Re: Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата

Пишување by Page Нед Окт 18, 2009 5:31 pm

Џајко напиша:Абе седи жити све

коментаров ти е во смисла „Кој се тие Ренџерс и Селтик“ или пак, во смисла: во право си, шо барет тие во Премиер?
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата Empty Re: Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата

Пишување by Ace Frehley Пон Фед 08, 2010 1:22 pm

со тоа што би се префрлиле селтик и ренџерс во премиер лига ем би се прекинала традицијата на овие два клуба ем титулите што ги добиле во шкотскаби се поништиле,а тоа значи дека џабе се мачеле да освојуваат

Ace Frehley
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата Empty Re: Селтик и Ренџерс би можеле да играат во Премиер лигата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот