Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Последен гледан филм со кратка рецензија.

+32
katusch
*UnIqUe*
pankerishte
The Breaking Dawn
Ane
METALBOY
REGINA
fairy
Marej
kasper
tHeJunKy
Lastojca
noviot
STIFLER
Odyssey
Ludi Milojko
Жбафта
mitan
karov
комшивка
Master
Лана
Fantom
Кирил
Mary Jane
hollow
Golub-Samoubica
sokol
Болиглава
корун
xpert
kojgode
36 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Ane Саб Jул 04, 2009 2:15 am

Ак те интересират толку гледајго ак не не тук коментирај и шо требит и шо не требит!
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Рокси Саб Jул 04, 2009 1:27 pm

хахахаха многу си јака, ама нешо не ги дочитвиш насловиве на темиве
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Ane Саб Jул 04, 2009 1:57 pm

Ама изгледа ти имаш некој проблем? ак имаш ела влице кажими зш форумов и не е баш место за расправи...
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Рокси Саб Jул 04, 2009 2:17 pm

Форумите се совршени места за исфрлање негативни емоции... барем за мене.
А да, иам проблеми ама не со тебе.. иначе, фала на прашањето, ја ценам твојата внимателност lol!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Ane Саб Jул 04, 2009 2:44 pm

Аку се за тебе не значит дека се и за сите, а ак имаш проблем пробај да си го решиш на друго место а не да се истурвиш на мене!
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Болиглава Саб Jул 04, 2009 2:56 pm

Ај заплачите ве молам?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by katusch Саб Jул 04, 2009 2:59 pm

Ane напиша:Аку се за тебе не значит дека се и за сите, а ак имаш проблем пробај да си го решиш на друго место а не да се истурвиш на мене!


cheers cheers cheers
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by П. Саб Jул 04, 2009 3:03 pm

katusch напиша:
Ane напиша:Аку се за тебе не значит дека се и за сите, а ак имаш проблем пробај да си го решиш на друго место а не да се истурвиш на мене!


cheers cheers cheers
шо е јако? scratch
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Marej Саб Jул 04, 2009 4:29 pm

Да се надополнам на Џаџи за The virgin suicides..Еден од најодвратните филмој шо воопшто ги иам глеано.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Рокси Саб Jул 04, 2009 4:56 pm

Ane напиша:Аку се за тебе не значит дека се и за сите, а ак имаш проблем пробај да си го решиш на друго место а не да се истурвиш на мене!

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
шмрк шмрк
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Џајко Саб Jул 04, 2009 5:46 pm

Marej напиша:Да се надополнам на Џаџи за The virgin suicides..Еден од најодвратните филмој шо воопшто ги иам глеано.
Благодарам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Рокси Саб Jул 04, 2009 6:10 pm

Aбе се сетив дек порано го иам глеано в’рџин суасајдс... не ми беше мене грд, интересен беше. само малце ми имат избледено од меморијава.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Angelic Саб Jул 04, 2009 8:41 pm

^ сите офтопици - delete...
_______

Последен филм - Тристан и Изолда.

Среден век. Вечна војна помеѓу Англија и Ирска.
Тристан е од страната на Англија. Нема родители. Кралот го чува и одраснува. Гледа дека има голема способост за војсководец, стратегии.. Така го поставува за (да речам) заменик на кралот.
При војна со Ирска тој е смртно ранет. Умира.. и е пуштен во кајче да плови по морето...(таков бил кралскиот ритуал)
Изолда е ќерка на ирскиот крал.. и лекува со билки.. Случајно на брегот здогледув кајче со младич кој е одвај жив(тристан)- кој всушност бил пресечен со отровен меч .. го крие од татко и и го лекува.. покасно ќе дознае дека тој е од страната на Англија.. Сепак.. го лекува.. и стануваат многу блиски. Таа нема да го каже вистинското име... .. ии .. силно се заљубуваат.. но морат да се разделат.
Предложен е брак меѓу Изолда и англискиот крал. Но раката ќе ја заслужи само преку борба со други принцови/кралеви... на местото од англискиот крал ќе се бори Тристан.. сите ги победуват.. ја заслужува раката на Изолда.. но таа не е за него.. Тогаш Изолда се кае што не го кажала вистинското име.. бидејќи сега никогаш нема да е со Тристан. Тој е многу повреден и разочаран.. и бидејќи не може повторно да засака.. и се посветува на војната. 360 степени се менвит чоеков.. мн е огорчен од вистината. А исто и Изолда.. англискиот крал премногу ја сака Изолда.. но постепено забележува дека ја снемува.. а исто така и Тристан... всушност овие.. биле заедно .. и ова она прает. Twisted Evil
Кралот дознава и е разочаран од Тристан бидејќи го сакал повеќе од својот син. Баш тогаш ирците вршат опсада на англија.. се е хаос.. Тристан се чувствува беден поради тоа со Изолда.. па затоа оди и се бори.. се до својата смрт... а меѓувремено.. англискиот крал дознава дека тристан и изолда се знаеле од порано и дека од тогаш се сакале...ииии им опростил... ии то Smile
убо филмче Smile

САМО што не е според книгата.. многу работи се пореметени. Suspect
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Mary Jane Вто Jул 07, 2009 11:20 pm

Го чекам Хари.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Angelic Вто Aвг 25, 2009 2:48 am

Гледајте го кратково филмче. Shocked Sad


Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by METALBOY Вто Aвг 25, 2009 10:27 am

^waw, го гледав, потрошив 15 мин и.....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 4 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот