Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Последен гледан филм со кратка рецензија.

+32
katusch
*UnIqUe*
pankerishte
The Breaking Dawn
Ane
METALBOY
REGINA
fairy
Marej
kasper
tHeJunKy
Lastojca
noviot
STIFLER
Odyssey
Ludi Milojko
Жбафта
mitan
karov
комшивка
Master
Лана
Fantom
Кирил
Mary Jane
hollow
Golub-Samoubica
sokol
Болиглава
корун
xpert
kojgode
36 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by kasper Сре Фед 25, 2009 2:54 pm

Disturbia

Genre:Crime,Mystery,ThrillerTagline:Every killer lives next door to someone


Plot:A teen living under house arrest becomes convinced his neighbor is a serial killer.


http://www.imdb.com/title/tt0486822/

kasper
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Master Сре Фед 25, 2009 11:49 pm

^
мене ми е закон филмчево, го имам гледано неколку пати
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by noviot Чет Фед 26, 2009 12:13 am

Body of Lies
глумци убиство: Russell Crowe, Leonardo di caprio... ама мн му е слична приказнана со "The Kingdom" , иначе прилично интересен е.

Valkyrie
мн јак филм , особоено за тие шо сакет со Хитлер митлер и такви работи , а + Том Круз ја имат главната улога
да го глеате
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Marej Вто Мар 10, 2009 11:27 pm

Slumdog millionaire - ногу ми се бендиса филмов, потресна приказна за живот на две братчина - сираци од Индија. Опишан е текот на животот на 18 годишен дечко преку прашања од Милионер. Го вбројвам во еден од поомилените воопшто шо сум ги гледала.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by fairy Вто Мар 10, 2009 11:56 pm

јас последно го гледав Underworld - Rise Of The Lycans, многу јак филм, за тие шо сакет со вампири и сл. и овој е главно за љубовта меѓу вампирка и врколак и зато и настанвит војна меѓу истите, вампирите и врколаците...
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by комшивка Сре Мар 11, 2009 12:03 am

Marej напиша:Slumdog millionaire - ногу ми се бендиса филмов, потресна приказна за живот на две братчина - сираци од Индија. Опишан е текот на животот на 18 годишен дечко преку прашања од Милионер. Го вбројвам во еден од поомилените воопшто шо сум ги гледала.

шо напрај бе тој филм, за оскар нешо не го номинираја или јанглаш сум? па и го оспорвеа едно време зш лошо била прикажана индија шо знам јас.. зеде некоја награда?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by kojgode Сре Мар 11, 2009 12:04 am

8 oскари ак не сум јанглаш.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by комшивка Сре Мар 11, 2009 12:05 am

машала... алал да им е.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Marej Сре Мар 11, 2009 12:06 am

Препорачуем да го гледуфкате.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by fairy Нед Мар 15, 2009 2:59 am

сеа го гледав Thick as Thieves, акција со Morgan Freeman i Antonio Banderas, јак филм, да го гледате. типојве се крадци, ама едниов е цајо ама ке испаднит др да го заебит...ако ме разбравте, не ми теквеше дрRazz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by корун Нед Мар 15, 2009 3:02 am

fairy напиша:сеа го гледав Thick as Thieves, акција со Morgan Freeman i Antonio Banderas, јак филм, да го гледате. типојве се крадци, ама едниов е цајо ама ке испаднит др да го заебит...ако ме разбравте, не ми теквеше дрRazz

Сеа немат потреба ни да го гледам sunny
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by REGINA Саб Апр 04, 2009 1:32 am

Вечерва го глеав најубајот филм шо мојт да се измислит уопште.
Се викашееееееееее......................... Непобедливите. (и мислам дека е во епизоди... или не е...scratch не сватив то)
Се зборвит за овие основниве елементи на земјава, вода, оган, воздух, метал имаше бла бла... и начинот на кој шо определени работи требит да се решавет на мирен начин, онака без омраза и желба за одмазда.
Тие елементите се претставени низ љуѓе така некако, и тие љуѓево требит да го спасат светов (ЗВУЧИТ ГЛУПО) ама преубо е претставено и имат преубај реплики. Глупо беше само то шо физички ликојве беа претставени мн моќни, ама сепак филмон е мн инспирирачки во позитивна насока.

Нешо поентата ко да беше дека силата шо му помагат на човештвото да опстојт е Љубовта, прошката, разбирањето и сите тие работи. И дека омразата, и тие грди некој зборој требит да ни се инспирација за појќе да ги сакаме тие шо не мразат scratch scratch scratch

Не е холивудски нешо изводвено ниту е секојдневен филм, зато глеајте го.
по мое е то.

Колку појќе пишам толку поглуп изглеат филмов. Ама не сум добра во раскажвење шо да прам Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by METALBOY Саб Апр 04, 2009 7:36 pm

Мирно лето - пред недела-дена го дадоја на Мтв нашана, иначе црно-бел филм сниман 40-тите, се работи за скопјани шо ке дојдет по работа-одмор во охрид и едно чудо пријатели ке им се тупнет. По малу смешен по малу интересен и по малу поучен. Требит да се гледат за да се видит градов во то време и тн.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by REGINA Чет Мај 07, 2009 12:51 pm

анаконда 4
филмон е сместен во жанр хорор, ама јас се уморив од смеење дур го глеав. анакондине се ептен необични. и глупо завршвит накрај скоро сите луѓе се спасват.
и во овој дел серумон од оние цвеќињана не само шо ги прајт поголеми змине, туку и од ко ќе се распарчени, ги оздравуват, и ко ќе се мртви ги реинкарнират пак во змии Razz
многу глуп филм не глеајтего ќе изгубите џабе време.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Ane Чет Мај 07, 2009 5:18 pm

корун напиша:Awake, по јак филм немам гледано, одамна го гледав ама денес видов реклама и ми текна, жешко ви го препорачвам
И јас сакав да го напишам Smile исто и јас ви го препорачвам зато шо многу е јак гледајтего немат да згрешите Smile а исто и Butterfly Effect е интересно филмче
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мај 07, 2009 11:32 pm

zohan е јако филмчиште.
морат да го глеате.Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by pankerishte Пет Мај 08, 2009 1:11 am

The Breaking Dawn напиша:zohan е јако филмчиште.
морат да го глеате.Razz
лелел колку не... Shocked мене тапа ми беше.Добро до вкус се работит.

Еве еден предлог од мене.
Alphabet Killer земете го.Мн јак Трилер/Хорор,по вистински настан,за сериски убиец што убива девојчина од 12-13 години,чие име и презиме започнува на иста буква.
Прејак е заплетот како и целиот филм.Мн неочекувани нешта се дешаваат.
од мене 10ка за филмот.

П.С
Иначе Серискиот убиец во Филмот уште е на слобода во вистина и извршува немилосрдни убиства.

Гледајте го нема да зажалите. Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 2:53 am

High School Musical 3 и искрено ептен ми беше безвезен шо не го ни догледав Neutral
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by комшивка Вто Јун 23, 2009 4:37 am

Madagascar, од 2005та ама битно се изнасмејав....

I like to move it, move it... Razz
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by METALBOY Вто Јун 23, 2009 4:23 pm

Викенд на мртовци.... lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by katusch Сре Jул 01, 2009 1:30 am

вчера го глеав 10 things i hate about you, уффффф шо го сакам акцентон од хит леџер...
а сеа го глеам national tresure, нз по кој пат, ама мн е јако филмчево
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Рокси Сре Jул 01, 2009 1:58 am

3начит, во темава требит и накратко на напишите шо се работит во филмот, а не само да се пофалите кој филм сте го гледале.

3начи, не е последен туку претпоследен, вчера го гоедав Les enfants de Timpelbach или во превод Децата од Тимпелбак(х) на фестивалот на францускиот филм, режисерот е Nicolas Bary (бај д веј типон е подвижен оргазам)... во филмот се зборвеше за едно село (ваљда), имаше група од лоши деца и тие праеја ногу бељи, ама не се знаеше кој ги прајт тие бељи (т.е. не се знаеше точно кој деца ги прает бељите).. и родителиве решија да ги напуштат децава на еден ден, излегоја сите од селото и децава сабајлето ко се разбудија паника ги фати (кој-како) пошо родителите не им беа дома, а овие лошиве се радвеја Razz . И така почна борба за опстанок меѓу децава, се поделија на лоши и добри, ама во меѓувреме родителиве беа приведени од полицијата дека ги напуштиле децата. Така за време на борбите помеѓу децава родителите се вратија и така сите си живееја среќно и весело до крајот на животот.
Објаснувањево ми беше малце... крш... ама ќе ми простите.
3начит, филмот не беше само обичен детски филм, имаше и подлабока психолошка содржина бидејќи беа претставени семејствата на „лошите“ и „добрите“ деца... како семејство - такви деца.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Ane Пет Jул 03, 2009 4:36 pm

Тhe Virgin suicides
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Џајко Пет Jул 03, 2009 5:16 pm

Ane напиша:Тhe Virgin suicides
да ти поможам со рецензијава:
"гаден гаден гаден"


Последната промена е направена од Џајко на Пет Jул 03, 2009 5:17 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : саав)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Рокси Пет Jул 03, 2009 8:27 pm

Ane напиша:Тhe Virgin suicides

леееј не ми се вервит колку јака рецензија напрај, еј. Ти не си нормална
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Последен гледан филм со кратка рецензија. - Page 3 Empty Re: Последен гледан филм со кратка рецензија.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот