Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кратка/долга коса?

+19
Angelic
Strange kind of woman
PhiLL * E
мирАл
П.
RoTkViCa
TONI
malina
Bleak
Mary Jane
Наташа
Lastojca
bojan_acm
Punk
Marej
The Breaking Dawn
kojgode
zzz
METALBOY
23 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кратка/долга коса? Empty Кратка/долга коса?

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 9:50 pm

Каква сакате да имате и во каква сакате другите да ги гледате?
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by zzz Вто Мар 24, 2009 9:57 pm

сакам уште малку подолга а за машки сакам кратка крената не мн, можит и со долга ама не многу долга
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by kojgode Вто Мар 24, 2009 10:03 pm

Јас носам кратка коса, иначе кј женскиве појќе сакам долга коса.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 24, 2009 10:33 pm

јас општо сакам долги коси и кај машки и кај женски
тоест мојт и кратки кај машки
а мн мразам машки шишани кец или двојка
мн се ретки тие шо им стоет такви нејкам Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Marej Вто Мар 24, 2009 10:48 pm

Ех ко имав кратка коса.. Embarassed
Иначе должина на коса и не ми е некој фактор. Порано тој шо немаше долга коса не го ни опулвев.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Punk Вто Мар 24, 2009 10:52 pm

The Breaking Dawn напиша:јас општо сакам долги коси и кај машки и кај женски
тоест мојт и кратки кај машки
а мн мразам машки шишани кец или двојка
мн се ретки тие шо им стоет такви нејкам
Razz:P
мене ми се најсекси тие ретките шо им стојт.. мм преубај се! иначе коса се растит и се средвит така да не и давам големо значење
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by bojan_acm Вто Мар 24, 2009 11:16 pm

Абе само келајца и нисо друго
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Lastojca Вто Мар 24, 2009 11:49 pm

јас иам долга коса...кратка не сум имала..колку шо памтам...иначе мшки сакам со кратка коса..имат и некој шо му стојт долга ама сепак поубо е кратка
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Наташа Вто Мар 24, 2009 11:52 pm

Шема беше порано со долги коси со шишки такви работи кај машкиве ама појќе не, а имат некој уште така шо се носет. Ај пубо така отколку ко еден шо видов пред еден ден кратка коса со опавче позади... Ужас affraid
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Lastojca Вто Мар 24, 2009 11:53 pm

Наташа напиша:Шема беше порано со долги коси со шишки такви работи кај машкиве ама појќе не, а имат некој уште така шо се носет. Ај пубо така отколку ко еден шо видов пред еден ден кратка коса со опавче позади... Ужас affraid

аа страшно..мразам такви прцалина!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by kojgode Вто Мар 24, 2009 11:54 pm

Ко Ф'нки и Дони?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Lastojca Вто Мар 24, 2009 11:55 pm

нее тие се татари ..требит по нешо да ги познајме...ова е друго ..помало прцалче требит
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 24, 2009 11:57 pm

Средена пред се, сакам машки со пократка коса, не некој шо пуштиле 1 метро коса или пак женски ко пештерски, со растресени и замастени косишта.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Bleak Сре Мар 25, 2009 12:22 am

Сакам пред се женско со долга коса пред се уба иск'пена и средена исчешлана... и ме нервират ногу ко ќе видам некое момиче нон стоп врзана коса... и ја лишит слободата.
ЈАс иам долга коса и ногу мразам значитт ко ќе морам да ја врзам косава... Very Happy сеа некогаш морат ама обожавам ветар ко ќе дуват и така слободна изведба секое влакно од косава ко ќе имат... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by METALBOY Сре Мар 25, 2009 12:46 pm

Bleak напиша:Сакам пред се женско со долга коса пред се уба иск'пена и средена исчешлана... и ме нервират ногу ко ќе видам некое момиче нон стоп врзана коса... и ја лишит слободата.
ЈАс иам долга коса и ногу мразам значитт ко ќе морам да ја врзам косава... Very Happy сеа некогаш морат ама обожавам ветар ко ќе дуват и така слободна изведба секое влакно од косава ко ќе имат... Very Happy
иначе само за тебе ја отворив темава Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by malina Пет Мар 27, 2009 4:02 am

сашке ние и да сакаме да се ишишаме кратко не мојме зш после кој чукнати ќе сме
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Bleak Пет Мар 27, 2009 10:38 am

METALBOY напиша:
Bleak напиша:Сакам пред се женско со долга коса пред се уба иск'пена и средена исчешлана... и ме нервират ногу ко ќе видам некое момиче нон стоп врзана коса... и ја лишит слободата.
ЈАс иам долга коса и ногу мразам значитт ко ќе морам да ја врзам косава... Very Happy сеа некогаш морат ама обожавам ветар ко ќе дуват и така слободна изведба секое влакно од косава ко ќе имат... Very Happy
иначе само за тебе ја отворив темава Very Happy

Јади г*м*а хех... Very Happy Наздравје.... tongue
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by TONI Пон Мар 30, 2009 1:25 pm

Имам црна,виткана,заплетканаtongue.Какава таква,сепак си ја сакам иако од нејзе лицето не ми се гледат баш најдобро afro .Ама морат да почнам нешо да и редам зш мн здивена и несредена ми е,а мора и метилот да го отстранам.
А кај женско поќе сакам или виткани коси или со долги прави коси.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by METALBOY Пон Мар 30, 2009 1:56 pm

многу сакам женски со долги коси, а јас неможам да се поднесам со долга коса, зато чекам лето да ја избричам Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by RoTkViCa Пон Мар 30, 2009 9:28 pm

TONI напиша:Имам црна,виткана,заплетканаtongue.Какава таква,сепак си ја сакам иако од нејзе лицето не ми се гледат баш најдобро afro .Ама морат да почнам нешо да и редам зш мн здивена и несредена ми е,а мора и метилот да го отстранам.
А кај женско поќе сакам или виткани коси или со долги прави коси.

тони ич да не се секираш....шо не си кажал до сеа...утре нашкола ќе ти кажам 55665 препарати за виткана коса...и ко ќе те видет нашкола.....ќе паднет на газ хааха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by П. Пон Мар 30, 2009 9:51 pm

имам виткана долга коса ,за женски мислам поарно е подолга а за машки зависит на кој шо му стојт сакам и нуларици и со долга коса и средина ,ма све Smile afro lol!
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 30, 2009 11:01 pm

и јас иам виткана коса малце хаотична и тешка за скротвење некојпат
а сакам појке виткани коси барем на женски ама мн бушави не претерано средени Wink
сакам побушава да ми е bounce bounce
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by RoTkViCa Пон Мар 30, 2009 11:03 pm

The Breaking Dawn напиша:и јас иам виткана коса малце хаотична и тешка за скротвење некојпат
а сакам појке виткани коси барем на женски ама мн бушави не претерано средени Wink
сакам побушава да ми е bounce bounce

јас не сакам бушава да ми е...едвај ја скротвам ...ама од толку глупости редење ми се изретчи Crying or Very sad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Marej Пон Мар 30, 2009 11:05 pm

Јас ушче неам одлучено како ми стојт поубо, права ил бушава.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by мирАл Пон Мар 30, 2009 11:06 pm

Marej напиша:Јас ушче неам одлучено како ми стојт поубо, права ил бушава.
Секако ти стојт тебе Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Кратка/долга коса? Empty Re: Кратка/долга коса?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот