Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубов преку интернет!?

+21
METALBOY
Gallowsraven
Bleak
RoTkViCa
Џими
комшивка
The Breaking Dawn
Punk
Џајко
fairy
Mary Jane
Master
kojgode
nice
mitan
A GiRL
pankerishte
T&T
Lastojca
корун
мирАл
25 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 22, 2009 3:18 pm

Punk напиша:имат бе.. цело време да си на интернет а да не се имаш видено не вервам ама да се запознајш онака на интернет и да се видиш лично после да..лично искуство Smileхахах така е и мене ми се имат десено....значи колку толку мораш да се видиш, ама си се запознал на нет...и ако е од др Држава после врската мојт некое време да потрајт...ама ако не дојт пак за брзо време толку беше... Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 3:31 pm

Малу ми е глупо да се спомнит али само еднаш ми се десило... преку емесен се запознаф со една и таја ме смува само 10 мин после запознавањето... одефме 4 месеци и то... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Gallowsraven Нед Мар 22, 2009 3:52 pm

Не постојт. То ти е занимација, трошење време и мамење на умот. :D
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by METALBOY Пон Мар 23, 2009 11:12 am

глупо е преку интернет, али сепак ќе да е модерно?!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by REGINA Сре Мар 25, 2009 9:36 pm

љубов преку интернет... па прво не е ни вистинска љубов, а друго во 999999999999% од случките, секогаш се добиват погрешна претстава за особата шо се допишвиш... ти си мислиш цвеќе за мирисање е... ќе се запознајш и наеднаш цвеќето ко да засмрдело.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by мирАл Сре Мар 25, 2009 9:38 pm

А ево уш едно прашање на темава да ви поставам:
- Дали некогаш сте договориле тако звани "состанок на слепо"?
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Мар 25, 2009 10:53 pm

хаа не...никојпат мислам не би го напрајла то
незгодно би ми било Razz:P
мада јако е
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Џими Сре Мар 25, 2009 11:07 pm

мирАл напиша:А ево уш едно прашање на темава да ви поставам:
- Дали некогаш сте договориле тако звани "состанок на слепо"?
Имав еднаш женска невидена.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Lastojca Сре Мар 25, 2009 11:09 pm

Lastojca напиша:мене не ми се имат десено ама се имат десено да зафркаваме некој појќе души да го викниме да се најме и да го шпиунираме од негде и да се смејме шо е мн злобно знам ама интересно било во моментот Very Happy Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Marej Сре Мар 25, 2009 11:17 pm

Lastojca напиша:
Lastojca напиша:мене не ми се имат десено ама се имат десено да зафркаваме некој појќе души да го викниме да се најме и да го шпиунираме од негде и да се смејме шо е мн злобно знам ама интересно било во моментот Very Happy Very Happy
Речи од кј ели.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Lastojca Сре Мар 25, 2009 11:17 pm

убо де
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 12:10 am

Јас би одел. Ми глеат јако. Ако не друго барем пријателство ќе стекнам, искуство итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Болиглава Чет Мар 26, 2009 12:29 am

kojgode напиша:Јас би одел. Ми глеат јако. Ако не друго барем пријателство ќе стекнам, искуство итн.
Ќе стекниш пријателство со кољач на свињи можда.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 12:32 am

No risk no fun.

Стварно браво, цел живот ова ви го кажвам. (x)
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Џими Пет Мар 27, 2009 4:44 pm

kojgode напиша:Јас би одел. Ми глеат јако. Ако не друго барем пријателство ќе стекнам, искуство итн.
Пред се требит да имаш убај емотикони.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by malina Пет Мар 27, 2009 5:51 pm

таквата врска не е реална и не мојт да опстанит како таква,се разбират имат случаеви каде што таа врска успеала да опстанит ама дали тие биле задоволни од тоа што го нуди таа ?Мислам не.Зошто секоја врска е основана на убави моменти поминати заедно кои подоцна прераснуваат во љубов и како преку интернет би можеле да ги вкусиме сите тие убави работи кои ги нудит една врска?Никако.Значи според мене не постојт таква врска
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? - Page 2 Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот