Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пријателство или љубов?

+17
p4eli4ka
folder
RoTkViCa
Болиглава
METALBOY
Џими
Punk
Bleak
A GiRL
Marej
Lastojca
комшивка
malina
kojgode
Alexandra
STIFLER
The Breaking Dawn
21 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Пријателство или љубов? Empty Пријателство или љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 4:57 pm

шо мислите мојт да постојт пријателство меѓу машко и женско или то после прерасвит во љубов или некоја моментална привлечност шо мојт да го расипит другарството??

scratch

и ак ви се десит нешто вакво, би се осудиле да го напрајте првиот чекор чак и ак бидите одбиени и би растуриле пријателство или би остајле се така да течит а таа/тој никојпат да не дознајт?? I love you I love you
образложете Laughing Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by STIFLER Чет Мар 05, 2009 7:06 pm

Зависит многу јас иам вејке најдобра другарка некој 7 години во нејзе неможам да се заљубам ама иам една другарка некаде 7,8 месеци и не ја сакам ама ми се свијгат и би напрал нешто со нејзе ама незнам како!^.^
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Alexandra Чет Мар 05, 2009 8:04 pm

Мојт да постојт ама зависи дали уше од почетокот сте ја гледале личноста ко другар или другарка.А не би и пријдела ако ми е стварно добар другар а гледам дека тој ме гледат само ко другарка.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 9:38 pm

Јас мислам дека имат секакви случаеви, прво едниот да е привлеќен од страна на другит, а после да се зближет ама ко ќе поминит свиѓањето обично и другарството сјојт. После имат чисти другари онака то е најубо другрство според мене, а то после мојт во љубов да прераснит. А колку шо иам слушнато најубај врски испаѓале така од другари.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 9:43 pm

имам многу другари и никој од нив не го гледам како некој со кој би можела да бидам нешто појќе и мислам дека се зависит од нас и от то колку сме подготвени да изгубиме едно другарство за љубов(која можда немат да трајт долго) за разлика од другарството помеѓу машко и женско кое најчесто е едно од најдолгите.И мислам дека се зависит од нас дали ќе си дозволиме самите да се вљубиме во другар,значи ние уште на почетокот сме биле свесни дека мојт да бидит нешто појќе од другарство
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 10:19 pm

мислам дека не мојш од почеток да речиш е овај го гледам ко другар и точка. не мојш да знајш шо носит времето.. исто така не се сложвам дека трајт појќе меѓу машко и женско другарство, то зависит од луѓето, ако се потрудат ќе го зацврстат другарството било кои двајца без разлика машки женски. постојт другарство меѓу машко и женско то да, а ако барем едниот чувствуват нешо појќе за другиот, не вервам дек би останало се ко порано.. Neutral
за второво прашање, зависит од ситуацијата.. ако многу ми се сфиѓат или знам и јас му се сфиѓам да, инаку не вервам..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Lastojca Чет Мар 05, 2009 10:36 pm

не е така едноставно ..јас мислам дека постојт вакво другарство зато шо сум го доживеала ..ама кога станвит збор за најдобри и неразделни другари кои се си кажвет еден на друг тогаш мислам дека не е возможно да постојт освен ако едниот од нив не е геј..едната страна секогаш ке осекат нешо појке а можда и двете страни..така да мојт да постојт другарство само шо то е мн поразлично од она на кое сме се навикнале во релација мшко-мшко или женско-женско...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Marej Чет Мар 05, 2009 11:38 pm

kojgode напиша:Јас мислам дека имат секакви случаеви, прво едниот да е привлеќен од страна на другит, а после да се зближет ама ко ќе поминит свиѓањето обично и другарството сјојт. После имат чисти другари онака то е најубо другрство според мене, а то после мојт во љубов да прераснит. А колку шо иам слушнато најубај врски испаѓале така од другари.
Јас пак мислам дек најубај врски испадвет од луѓе шо не се знает ногу.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:53 pm

malina напиша:имам многу другари и никој од нив не го гледам како некој со кој би можела да бидам нешто појќе и мислам дека се зависит од нас и от то колку сме подготвени да изгубиме едно другарство за љубов(која можда немат да трајт долго) за разлика од другарството помеѓу машко и женско кое најчесто е едно од најдолгите.И мислам дека се зависит од нас дали ќе си дозволиме самите да се вљубиме во другар,значи ние уште на почетокот сме биле свесни дека мојт да бидит нешто појќе од другарство

ова не мојш да го контролираш според мене Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 11:56 pm

Секој различно мислит,а со мареј и то како се согласувам од искуство кажвам
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by A GiRL Саб Мар 14, 2009 3:41 am

kojgode напиша:Јас мислам дека имат секакви случаеви, прво едниот да е привлеќен од страна на другит, а после да се зближет ама ко ќе поминит свиѓањето обично и другарството сјојт. После имат чисти другари онака то е најубо другрство според мене, а то после мојт во љубов да прераснит. А колку шо иам слушнато најубај врски испаѓале така од другари.

и јас така иам слушнато Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Bleak Саб Мар 14, 2009 4:11 am

Постојт ако трајт подолго време пријателството и ногу е битен првиот впечаток ко ќе се запознајте или ко ќе се задружите...

А од другарилогички е ама и точно дека излегвет пубај врски зш како добри другари пред да бидет во врска имет доста разбирање меѓу себе... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Мар 14, 2009 2:29 pm

јас искрено не знам зш ама ак ми се засвиѓат другар прво пробвам да се тргнам од него.... Пријателство или љубов? Icon_neutral е веке ак не можам.... Пријателство или љубов? Icon_eek
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Punk Саб Мар 14, 2009 8:29 pm

ево како и секогаш јас се сложвам со ластојца потполно
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Џими Пон Мар 16, 2009 9:59 pm

Marej напиша:
Јас пак мислам дек најубај врски испадвет од луѓе шо не се знает ногу.
Јас потполно се сложувам со ова.

А на темата - немат пријателство меѓу машко и женско. Кога тогаш ќе сакаш да ја опниш.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 12:23 pm

Џими напиша:
Marej напиша:
Јас пак мислам дек најубај врски испадвет од луѓе шо не се знает ногу.
Јас потполно се сложувам со ова.

А на темата - немат пријателство меѓу машко и женско. Кога тогаш ќе сакаш да ја опниш.
и јас се сложвам со двете + или ке сте дечко и девојка или непријатели не мојт друго
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Болиглава Пет Мар 20, 2009 1:32 pm

METALBOY напиша:
Џими напиша:
Marej напиша:
Јас пак мислам дек најубај врски испадвет од луѓе шо не се знает ногу.
Јас потполно се сложувам со ова.

А на темата - немат пријателство меѓу машко и женско. Кога тогаш ќе сакаш да ја опниш.
и јас се сложвам со двете + или ке сте дечко и девојка или непријатели не мојт друго
Немат никаква врска болдираново. Тешка глупост. Би ти го поткрепил и со личен пример ама да не се отворам многу.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Punk Пет Мар 20, 2009 1:41 pm

се сложвам со болиглава.. исто и јас иам пример дека не е вака
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 1:45 pm

јас имам мнооогу машки другари....а имам и еден најдобар другар.....и до сега немало а нема ни да имат нешто.....така да ...пријателство Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Џими Пет Мар 20, 2009 5:32 pm

И јас се сложувам со Болиглава, има пример...
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by folder Пет Мар 20, 2009 6:41 pm

Болиглава напиша:
METALBOY напиша:
Џими напиша:
Marej напиша:
Јас пак мислам дек најубај врски испадвет од луѓе шо не се знает ногу.
Јас потполно се сложувам со ова.

А на темата - немат пријателство меѓу машко и женско. Кога тогаш ќе сакаш да ја опниш.
и јас се сложвам со двете + или ке сте дечко и девојка или непријатели не мојт друго
Немат никаква врска болдираново. Тешка глупост. Би ти го поткрепил и со личен пример ама да не се отворам многу.
Јас бе иам другарка шо ги гледам ко другарки полно и никогаш неможам да се замисљам со нив! Верни другарки прајме муабет!!!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Мар 20, 2009 7:55 pm

стварно е реткост да имат пријателство а да не се затрескат едниот во другиот ама имат :D:D
јас иам :D:D
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Bleak Пет Мар 20, 2009 8:19 pm

Folder...:
Јас бе иам другарка шо ги гледам ко другарки полно и никогаш неможам да се замисљам со нив! Верни другарки прајме муабет!!!

Си ги прашал дали сите тие мислет исто ко и ти...? Барем една од ниф те свиѓала некогаш ако не те свиѓат сега... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Bleak Пет Мар 20, 2009 8:23 pm

Punk напиша:се сложвам со болиглава.. исто и јас иам пример дека не е вака

Во право е Болиглава а и Панкерчево... јас ја сакам најмногу ама не и кажвам... френдој си сме... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 9:16 pm

незнам јас морав да дознам на потешкиот начин и зато
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот