Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубов...а што е тоа?

+2
Mary Jane
T&T
6 posters

Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Љубов...а што е тоа?

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 8:27 pm

Интересно е шо на никој досега не му текнало да отворит тема за љубов. Па луѓе, не е мала работа, двигател на светов е..Ај да не должам, да не пишам реферати.. Кажете ваше мислење.Не би сакала мислења од типот НЕ ПОСТОЈТ ЉУБОВ, СЕ Е ОПСЕСИЈА
Јас верувам во чиста љубов, ако сме спремни и отворени за неа...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Mary Jane Чет Јан 15, 2009 8:51 pm

"Ако љубов не е, што ли сега бладам..."

Љубовта е чувство кое се наоѓа над сите други, и од него истите произлегуваат...Убаво е да си заљубен, се чувствуваме поенергични, а и имаме поголема инспирација.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 12:28 am

Бла бла бла Т знајш јас шо мислам за љубовта, ама како што би рекол нашиот другар филозоф - НИШТО НЕ Е НЕВОЗМОЖНО!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 1:05 am

Еве нешо надежно од мене за љубовта: Љубовта е највеличевствена повреда, бидејќи таа е единственото нешто што те потсетува дека постоиш.
(ама ова не значит дека вервам во љубов)

И уште нешто многу паметно и шо мислам дека ќе ги натерат сите љубовџии да размислат:
Кога човек знае зошто сака,
тогаш тоа не е љубов.Cool
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Marej Пет Јан 16, 2009 3:04 am

Master напиша:Еве нешо надежно од мене за љубовта: Љубовта е највеличевствена повреда, бидејќи таа е единственото нешто што те потсетува дека постоиш.
(ама ова не значит дека вервам во љубов)

И уште нешто многу паметно и шо мислам дека ќе ги натерат сите љубовџии да размислат:
Кога човек знае зошто сака,
тогаш тоа не е љубов.Cool

Контрадикторна си, не вервиш во љубов а зборвиш за последиците од неа. (?!)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 4:20 pm

Мареј напиша:Контрадикторна си, не вервиш во љубов а зборвиш за последиците од неа. (?!)
Самата се побивам во своето мислење....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Marej Пет Јан 16, 2009 4:40 pm

Со сарказам не ја оправдуваш претходната грешка Wink
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:26 pm

Мареј напиша:Со сарказам не ја оправдуваш претходната грешка Wink


Јас сум многу чудно суштевство, а сарказмот ми е навика Rolling Eyes
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:28 pm

Во љубовта нема место за такви тропи...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Marej Саб Јан 17, 2009 3:27 am

Master напиша:
Мареј напиша:Со сарказам не ја оправдуваш претходната грешка Wink


Јас сум многу чудно суштевство, а сарказмот ми е навика Rolling Eyes

Па требаше да ти е квалитетен досега чим толку си го практикувала.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by nance Саб Јан 17, 2009 5:33 am

Ево едно мислење , на 18 и нешо години од љубов ние абер неаме а прајте муабет ко на ромео и јулија први брачеди да му сте мајку му.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 5:35 am

Јас и на Ромео и на Јулиа им сум прв брачед. Иначе 90% офтопици е темава (вкључувајки го и овај)
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 1:24 am

nance напиша:Ево едно мислење , на 18 и нешо години од љубов ние абер неаме а прајте муабет ко на ромео и јулија први брачеди да му сте мајку му.
Па можда и си во право ама на секоја возраст различно ја доживуваш. Сепак, постои
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Љубов...а што е тоа? Empty Re: Љубов...а што е тоа?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот