Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубов преку жици..

+6
katusch
Punk
RoTkViCa
REGINA
Џајко
Angelic
10 posters

Go down

Љубов преку жици.. Empty Љубов преку жици..

Пишување by Angelic Пет Јун 05, 2009 1:08 pm

Дали мислите дека ваквата врска може да опстане?
Дали контактирањето преку телефон, мсн, скајп... е доволно и дали помага?
Кои се позитивните а кои негативните страни?

повелете ваше мислење.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Џајко Пет Јун 05, 2009 1:29 pm

Мислам дека е можно и во мн мал број од случаи успеват. Брачеда ми е во врска со дечко и кој е австралија на факс и идат овде 2 пати годишно. Во врска се од 4та средно а сеа се при крај двајцата на факултет. Се чекат да завршит тој, да дојт овде и свадбааа! :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by REGINA Пет Јун 05, 2009 1:34 pm

море имат ваква тема само шо е крстена љубов преку интернет. или имат некоја разлика во темиве шо јас не ја приметвам? Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Angelic Пет Јун 05, 2009 1:40 pm

ја видов та тема ама во неа се зборвит за запознавање и воспоставување врска преку интернет. Имат разлика Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Џајко Пет Јун 05, 2009 1:41 pm

да да, плус овде мојш да зборвиш и за љубов преку жици од гитара ако сакаш. таму не мојш
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Angelic Пет Јун 05, 2009 1:47 pm

Е Џајко ме изнасмеа ххахаах ама да не фаќаме офф топици. Smile

јас мислам дека то е мн мачно.. знајш дека го имаш нештото ама не можиш да бидиш заедно. Знајш дека имат взаемна љубов, дека можиш да гледаш, допираш и тн ама тој/таа не е тука! И?

Браво за брачеда ти Џајко cheers зш ретки се таквите врски шо успеале покрај се да останат заедно Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by RoTkViCa Пет Јун 05, 2009 5:34 pm

јас не коментирам.....Рејнбоу знајш шо се деси со мојата љубов преку жица....првите месеци се слушавме мн често, муабет ова она, ама после готово....се губит и хемија и се...добро сеа зависит...јас мислам ако пред то биле заедно поќе време и успеале да се запознает доволно, можит да опстанит љубовта, ама во мојов случај не бевме толку запознаени а преку телефон то не можеше да се остварит...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Punk Пет Јун 05, 2009 7:14 pm

ова е стварно болно прашање на кое уште не знам шо да одговорам. океј е да не си заедно цело време со некој и да осеќаш потреба да го видиш ама и ич да не го глеаш не е убо.. =С
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by katusch Пон Јун 29, 2009 1:13 am

RoTkViCa напиша:јас мислам ако пред то биле заедно поќе време и успеале да се запознает доволно, можит да опстанит љубовта

а аку е врската уште од почеток само по телефон и на мсн, е тогаш нек се откажет уш одма... џабе ќе се мачет двајцата
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Angelic Пон Јун 29, 2009 7:49 pm

нормално.. шо љубов, т.е. врска, е само преку мсн или телефон...
Љубовта не можит така да функционират Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by RoTkViCa Пон Јун 29, 2009 10:42 pm

ја мразам та љубооооов....НЕ СЕ ЗАЛЕТВЕТЕ ПРЕКУ ЖИЦА ДА ЗАПОЗНАВАТЕ НЕКОГО,зато шо мојт да излезит поинаку од очекуваното (карактерно)
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by корун Вто Јун 30, 2009 12:45 am

И да опстанит љубовта глупо е, шо - ќе ја гледаш на фејсбук секој пола сат, срцина ке и праќаш на мсн или пак рози и поклончиња?

Едино ако ојт за кратко време и се враќат пак, тоаш единствена опција е електроника, иначе нишо ич.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Page Вто Јун 30, 2009 2:54 am

Ко прво не постојт љубов. Постојт интерес. Но, ако прифатиме дека постојт љубов, нема да прифатиме дека постојт преку жици. Ако прифатиме дека постојт преку жици, ондак мора да прифатиме дека постојт интересот, оти ако немаш интерес, нема да опстојуват „тоа“ преку жица. И на крај, преку цело „масирање“ идеме до констатација дека не постои ниту љубов, ниту љубов преку жици ниту љубов преку трансформатори, далноводи, бандери и различни електро телекомуникации. Интерес. Кога го нема интересот ( независно од природата на интересот) завршува се што почнало и било искрено и исконско.
Ух...
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Ivana Вто Јун 30, 2009 5:55 pm

незнам... чудно ми е.. ако некаоаш ми се десит то ќе откријам дали би опстанала таква врска
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Азра Пон Aвг 10, 2009 4:10 pm

ротквица убоо го кажа: зависи колку време претходно траела врската и колку добро се познавале. исто така и од самите карактери, се разбира.
самите себе си добро се познаваме. знаеме дали честите средби со партнерот ни се клучни во одржување и изградување на личноста.
треба да разграничиме и што се подразбира под врска на далечина и колкава далечина.
и љубов и врска.

гледање два пати во годината-е не ја бива, има чоек потреби, да не се заебаваме. а тоа нема врска со љубовта, прајме муабет за одржување на врската како заедница. да си со некој значи да го споделуваш животот, секојдневието, да ги гледа твоите реакции, сите твои страни, да ги знае твоите мимики и гестикулации, да ја препознава бојата на твојот глас.
ако сето ова сте го поминале и дошло време едниот да поучи или да поработи, или да замини на одмор, натаму се е до карактерите.

ама од старт да прајш врска на далечина, тоа ќе биде само врска на вашите проекции еден за друг.
вие тој човек не го познавате.

ај сега риал лајф стори, доста е хипотетички муабети:
одев со дечко бајги време, на почеток тој учеше во друг град, првата година се гледавме само за викенди и за распусти и нормално дека ми беше најинтересен на светов. уствари, така и ми одговара. мразам секој ден гледање. и тука да ми е нема да го гледам секој ден.
после патуваше секој ден, па по 2 години заминавме заедно Скопје на факултет. е до тогаш веќе се врзавме многу и се навикнавме да сме секој ден заедно.
скопје буквално живеевме заедно.
е сега идат карактерите на ред.
дојде време (значи пораснати, со долгогодишна убаа врска зад нас, се сакаме и се) да треба одреден период да живееме во различни градови (шо и не беше така страшно, заш можи да патуваш кога сакаш, нели големи сме).
еве ги двата карактери:
ТОЈ-посесивниот опседнато-љубоморен партнер не сака врска на далечина од страв (читај: не знај да функционира поинаку од како што се навикнал)
ЈАС- слободоумниот, реален партнер смета дека прашањето на љубовта не е на маса, треба рационално да се мисли за опстанок.

ете го одговорот: ако знаете што сакате, ништо не е пречка
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку жици.. Empty Re: Љубов преку жици..

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот