Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубов преку интернет!?

+21
METALBOY
Gallowsraven
Bleak
RoTkViCa
Џими
комшивка
The Breaking Dawn
Punk
Џајко
fairy
Mary Jane
Master
kojgode
nice
mitan
A GiRL
pankerishte
T&T
Lastojca
корун
мирАл
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Љубов преку интернет!? Empty Љубов преку интернет!?

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 3:40 pm

Што мислете за ова!!! Иако знаете дека на интернетот е полн со лаги, бла бла итн. (дали ви се има десено да договорите дејт преку инт, и ко го/ја видовте фаца јогурт)


Последната промена е направена од мирАл на Сре Јан 21, 2009 3:45 pm. Мислењето е променето 1 пати
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 3:44 pm

Имам слушнато за мажачка преку интернет и на свадбата се виделе за прв пат, сигурно не траело долго....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 3:50 pm

да? хаха...гревство...мене не ми се имат десено ама се имат десено да зафркаваме некој појќе души да го викниме да се најме и да го шпиунираме од негде и да се смејме шо е мн злобно знам ама интересно било во моментот Very Happy Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 3:52 pm

Јас вервам дека постојт.
Сведок сум на таква -не е лично искуство
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by pankerishte Сре Јан 21, 2009 7:29 pm

xaxa...што знам...се дешават. Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by A GiRL Сре Јан 21, 2009 8:36 pm

Вервам Very Happy
Ама само ако се претставувет двете страни онакви какви шо навистина се.Се друго фалш шо е...кратко трајт
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 8:42 pm

живи глупости...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by nice Сре Јан 21, 2009 8:54 pm

mislam deka to e glupost. ako si tolku masko pa zemi i praj muabet so zenskata licno a ne mi kazvis prikazni preku internet a doma ti se gazis od smeenje

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 9:50 pm

nice напиша:mislam deka to e glupost. ako si tolku masko pa zemi i praj muabet so zenskata licno a ne mi kazvis prikazni preku internet a doma ti se gazis od smeenje
А ако си толку женско?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by A GiRL Сре Јан 21, 2009 10:37 pm

Прајме муабет дека возможно е преку интернет да почните да си се допаѓате со некоја личност,а иначе каква е та врска со ќе опстојуват само преку интернет???
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 10:44 pm

A GiRL напиша:Прајме муабет дека возможно е преку интернет да почните да си се допаѓате со некоја личност,а иначе каква е та врска со ќе опстојуват само преку интернет???
Интернет врска. xD
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 10:45 pm

Темава ви е невозможна исто толку колку и љубовта преку интернет.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 10:52 pm

Ништо не може да го замени физичкиот контакт, а не е практично да се договара врска преку Интернет.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by A GiRL Сре Јан 21, 2009 10:57 pm

kojgode напиша:
A GiRL напиша:Прајме муабет дека возможно е преку интернет да почните да си се допаѓате со некоја личност,а иначе каква е та врска со ќе опстојуват само преку интернет???
Интернет врска. xD

Фала Којгоде,немаше да ми текнит Razz
Иначе не дека не ми годит да прам преку интернет муабет со паметни луѓе,ама сепак повеќе преферирам нормална врска,незнам за тебе Razz Smile
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 10:58 pm

Интернет врската сепак мојт и да успејт во некои случаеви.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by fairy Сре Јан 21, 2009 11:04 pm

мене ми е многу глупо...каква е та љубов преку интернет, немат ништо шо мојт да ја одржит, и воопшто да се создајт таква 'врска'... it's all bu*****t :D waaaaa
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 11:17 pm

За сите шо не вервет, http://adultfriendfinder.com/
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 11:18 pm

мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 11:25 pm

хаххахахаххааааааааа баш ова
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 1:58 pm

имат бе.. цело време да си на интернет а да не се имаш видено не вервам ама да се запознајш онака на интернет и да се видиш лично после да..лично искуство Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Јан 22, 2009 2:40 pm

Mary Jane напиша:Ништо не може да го замени физичкиот контакт, а не е практично да се договара врска преку Интернет.


јас вервам дек мојт да постојт ама мн се ретки случаевите кај шо успеват Very Happy

п.с. Mary Jane мислам дек не си во право
з'ш љубов не е само физички контакт...ги имаш измешано поимите љубов и секс ако то го подразбираш под физички контакт scratch
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 7:50 pm

The Breaking Dawn напиша:
Mary Jane напиша:Ништо не може да го замени физичкиот контакт, а не е практично да се договара врска преку Интернет.


јас вервам дек мојт да постојт ама мн се ретки случаевите кај шо успеват Very Happy

п.с. Mary Jane мислам дек не си во право
з'ш љубов не е само физички контакт...ги имаш измешано поимите љубов и секс ако то го подразбираш под физички контакт scratch

Не мислев јас на секс како физички контакт, туку поглед очи во очи, вербална комуникација...мислам се разбираме...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by комшивка Чет Јан 22, 2009 10:01 pm

да бе, се случуват, зш да не.. не е баш секојдневно, таја врска е премногу тешка за одржување, и во најголем број од случаите завршуват неубо, така да ако мислиш дека имаш шанси терај до крај, ако не откажи се зошо само ќе си губиш време..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Џими Нед Мар 22, 2009 3:11 pm

Има љубов преку интернет... Ако имаш убај емотикони на емесен...
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубов преку интернет!? Empty Re: Љубов преку интернет!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот