Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Паметни мисли или нешто слично.

+39
TONI
zzz
METALBOY
Punk
Рокси
REGINA
fairy
xpert
mitan
malina
A GiRL
grgrgr
ThUnDeR
noviot
МаКсач
misticnata
Таа...
мирАл
Bleak
Lastojca
sokol
tHeJunKy
Stefk0
L S D
T&T
The Breaking Dawn
Наташа
комшивка
Marej
Master
Ludi Milojko
Bojancha
Fantom
Calypso*
Болиглава
Џајко
Mary Jane
корун
kojgode
43 posters

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Џајко Пон Апр 27, 2009 12:31 pm

Tomorrow is just another day, like today, like yesterday...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Батерфлај Пон Апр 27, 2009 6:30 pm

Ignorance never settles a question. Ignorance is bliss.
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by METALBOY Нед Мај 03, 2009 10:31 am

Животот е круг, не ставајте го на коцка
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by REGINA Нед Мај 03, 2009 11:44 am

нешо во врска со кругот спомнат во претходниов коментар ^
Battersi è molto più bello che vincere, viaggare è molto più bello che arrivare: quando sei arrivato o hai vinto, avverti un gran vuoto. E per superare quel vuoto metterti in viaggio di nuovo, crearti nuovi scopi.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by METALBOY Нед Мај 03, 2009 2:57 pm

нешо е напишано во предходниов коментар^
превод? Very Happy
се зезам не морат(а баш ме интересират шо значит) Very Happy

онтопик - прати си ја среќата
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by METALBOY Нед Мај 03, 2009 4:07 pm

Знам дека е едно поедно, ама шо да прам ми текна уш некоја

Умот не може да се види, ама сепак постои. Духот исто така не може да се види, но исто така постои. Ни животот не може да се види, но многу добро знаете дека сте живи. Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by REGINA Нед Мај 03, 2009 5:16 pm

REGINA напиша:Battersi è molto più bello che vincere, viaggare è molto più bello che arrivare: quando sei arrivato o hai vinto, avverti un gran vuoto. E per superare quel vuoto metterti in viaggio di nuovo, crearti nuovi scopi.
Да се бориш е многу поубаво отколку да победиш, да патуваш е многу поубаво отколку кога ќе пристигнеш: кога си пристигнал или си победил, во себе имаш голема празнина. И за да ја пополниш таа празнина, треба повторно да тргнеш да патуваш, да создадеш нови цели.

металбој ова е нешо во врска дека ништо никогаш не ни е доволно. животот е круг зато шо секогаш ни требаат нови цели, наново и наново.


и наново.
барем јас така го сватив ова. scratch
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by METALBOY Пон Мај 04, 2009 8:19 pm

REGINA напиша:
REGINA напиша:Battersi è molto più bello che vincere, viaggare è molto più bello che arrivare: quando sei arrivato o hai vinto, avverti un gran vuoto. E per superare quel vuoto metterti in viaggio di nuovo, crearti nuovi scopi.
Да се бориш е многу поубаво отколку да победиш, да патуваш е многу поубаво отколку кога ќе пристигнеш: кога си пристигнал или си победил, во себе имаш голема празнина. И за да ја пополниш таа празнина, треба повторно да тргнеш да патуваш, да создадеш нови цели.

металбој ова е нешо во врска дека ништо никогаш не ни е доволно. животот е круг зато шо секогаш ни требаат нови цели, наново и наново.


и наново.
барем јас така го сватив ова. scratch
според мене ова држит вода, ама ко да најдов некој мали дупки, имено, ко ќе добиеш нешо како да ја губит вредноста или нешо така (зш така е Smile )..........
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Вто Мај 05, 2009 1:49 pm

За да победиш не треба да го убиеш непријателот, туку да ја освојш нееговата почит и поддршка.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by *UnIqUe* Пет Мај 15, 2009 12:05 am

Be yourself, everyone else is already taken!It's not true that life is one damn thing after another , it is one damn thing over and over.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by *UnIqUe* Пет Мај 15, 2009 12:10 am

Try not to become a man of success but rather to become a man of value.

I never think of the future - it comes soon enough.

.........Albert Einstein.............


Последната промена е направена од *UnIqUe* на Пет Мај 15, 2009 12:18 am. Мислењето е променето 1 пати
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by *UnIqUe* Пет Мај 15, 2009 12:17 am

In truth, there was only one Christian, and he died on the cross.

Be careful when you fight the monsters, lest you become one.

In heaven all the interesting people are missing

.................Friedrich Nietzsche...........
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Саб Мај 16, 2009 3:17 pm

Во секоја личност има едно најмалечко жарче кое никогаш не престанува да гори. Тоа е нешто кое мораме сами да го откриеме, т.е. да се пронајдеме себеси. Може да е било што.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мај 17, 2009 1:16 pm

Be yourself. Imitation is a suicide.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by METALBOY Пон Мај 18, 2009 1:17 pm

Да не беше лажењето ке се страмевме Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Џајко Пон Мај 18, 2009 2:18 pm

The Breaking Dawn напиша:Be yourself. Imitation is a suicide.

ииииииииии
неееееееееее
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мај 18, 2009 8:02 pm

шо не?? Shocked Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Џајко Пон Мај 18, 2009 8:14 pm

imagination is not suicide
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Болиглава Пон Мај 18, 2009 8:57 pm

Imitation море Чајко, не imagination. Јасно или сакаш мерси?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мај 18, 2009 9:20 pm

јако е. Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Marej Пон Мај 18, 2009 11:15 pm

dzadziiiiiiiii ahahaha
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Џајко Вто Мај 19, 2009 12:40 am

haahahahaha
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Mary Jane Вто Мај 19, 2009 9:04 pm

School sucks. - од група слободни автори.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by REGINA Пон Мај 25, 2009 7:25 pm

Адам го прашува Господ - Зошто ја создаде Ева толку убава?...> Господ му одговара - За да ја сакаш>>> Веднаш потоа Адам го прашува повторно - Но зошто е толку глупава? ...> Господ му одговорил кратко и јасно... - За да те сака таа тебе tongue

ова од еден филм го запамтив
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Stefk0 Вто Мај 26, 2009 1:05 am

Bleak напиша:Во секоја личност има едно најмалечко жарче кое никогаш не престанува да гори. Тоа е нешто кое мораме сами да го откриеме, т.е. да се пронајдеме себеси. Може да е било што.

Кај мене то е пакетче орбит.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 8 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот