Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

+29
METALBOY
Milan
kasper
PhiLL * E
Karan
Page
TONI
Bleak
noviot
корун
L S D
Punk
mitan
pankerishte
Lastojca
Болиглава
Gangi
Odyssey
Ludi Milojko
Master
T&T
Mary Jane
fairy
Jordison
folder
sokol
xpert
Marej
kojgode
33 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 3:31 am

Насловот на темата кажува се не морам да пишувам понатака.
Иначе мене омилена група ми е Led Zeppelin.
Пејач Bob Dylan.
Ансамбл Биљана од охрид. и слично
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Marej Пет Јан 09, 2009 4:03 am

Имам плоча од ансамбл Биљана.
Мда.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 4:05 am

Јас ги слушав во живо од тогаш гајам чувства кон нив.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by xpert Пет Јан 09, 2009 1:56 pm

Два збора: Ном Петрески
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 2:15 pm

најдобар пејач е Аднан Бабаич


Последната промена е направена од sokol на Пет Јан 09, 2009 2:30 pm. Мислењето е променето 1 пати
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 2:19 pm

Буцо... Бууууууууум е не си ме чул
бум бум бум е не си ме чул
ти за мене никогаш не си бил кууул
ке те наполнам со куршуми фууул!!! ак знајт некој одтанат дел од lyrics на песнава нек пишит многу ке сум му благодарен!! afro
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 2:24 pm

sokol напиша:najdobar peja4 Adnan Babai4
Овој член очигледно сеуште не ги сватил правилата за пишување кирилица. Те молам освести се члену да не те кажам на админот па тоаш ќе видиш.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Jordison Нед Јан 11, 2009 3:18 am

omilen bend.. Seether i Nickelback. nisto drugo!
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 4:26 am

Pink,Coldplay i The Killers... за темава се.Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 3:05 pm

folder напиша:Буцо... Бууууууууум е не си ме чул
бум бум бум е не си ме чул
ти за мене никогаш не си бил кууул
ке те наполнам со куршуми фууул!!! ак знајт некој одтанат дел од lyrics на песнава нек пишит многу ке сум му благодарен!! afro

ново лице на светската музичка сцена, спот невиден, песна за која можат коси да си кубат големите музички ѕвездиRazz

Инаку омилен пејач Лени Кравиц, Роби Вилијамс, Брајан Адамс, а група Ил Диво, Марун 5 и Аеросмит.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 6:22 pm

Имат мн
The doors
Scorpions
Evanescence
Garry Moore
James Galway
ACDC
Black More's night

I MNOOGU DRUGI
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 6:44 pm

Ак почнам да набројувам ќе немат појќе место на форумов.
А иначе најмногу ги поштовам Sex Pistols, The Ramones, The Doors, Muse, Coldplay.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Ludi Milojko Чет Јан 15, 2009 7:25 pm

Omilen bend.. Nickelback. Peva4.. Zvonko Bogdan - toj ubavo pee e,a omilena peva4ica slagana -mnogu e jaka Laughing
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Odyssey Чет Јан 15, 2009 8:39 pm

Vo Dileemaaa suuuum:)
D.O.N.S ili David Penn!
Dvajcata:)
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 5:11 am

метал:
System of a down
Serj Tankian
Scars on Broadway
Smut
Hardfaced
Dedicated for life
и др.
панк:
Cock Sparrer
Defekt
V.E.P.
Misfits
Ljubisha Samardzic
AK-47
The Casualties
The Exploited
The Ramones
и тако даље ама ме мрзи
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 11:45 pm

kojgode напиша:Насловот на темата кажува се не морам да пишувам понатака.
Иначе мене омилена група ми е Led Zeppelin.
Пејач Bob Dylan.
Ансамбл Биљана од охрид. и слично
Во омилени групи ги додавам и Pink Floyd и The Who.
А пејач Elvis Presley.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 11:54 pm

Ramones, Coldplay, Dire Straits, Nirvana, Smashing Pumpkins, Bloodbath, Dream Theater, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Beatles, Pearl Jam, Black Sabbath, Oasis, AC/DC, The verve, RATM, Soundgarden, Alice in chains, The doors, Sepultura, Janis Joplin, Jefferson Airplane, Joe Cocker, Radiohead, Atreyu, Enigma, Doves, The Evens, Midlake, Oceanize, Deep Purple, Grateful Dead..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Odyssey Сре Јан 21, 2009 1:56 pm

Marej напиша:Ramones, Coldplay, Dire Straits, Nirvana, Smashing Pumpkins, Bloodbath, Dream Theater, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Beatles, Pearl Jam, Black Sabbath, Oasis, AC/DC, The verve, RATM, Soundgarden, Alice in chains, The doors, Sepultura, Janis Joplin, Jefferson Airplane, Joe Cocker, Radiohead, Atreyu, Enigma, Doves, The Evens, Midlake, Oceanize, Deep Purple, Grateful Dead..

Omilena, grupa ili pejac, a ne site so gi znajs!!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Болиглава Сре Јан 21, 2009 3:13 pm

Odyssey напиша:
Marej напиша:Ramones, Coldplay, Dire Straits, Nirvana, Smashing Pumpkins, Bloodbath, Dream Theater, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Beatles, Pearl Jam, Black Sabbath, Oasis, AC/DC, The verve, RATM, Soundgarden, Alice in chains, The doors, Sepultura, Janis Joplin, Jefferson Airplane, Joe Cocker, Radiohead, Atreyu, Enigma, Doves, The Evens, Midlake, Oceanize, Deep Purple, Grateful Dead..

Omilena, grupa ili pejac, a ne site so gi znajs!!
Јас ти гарантирам дека овие не се сите шо ги знајт. 1/70тина би рекол.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 3:47 pm

Вауу..на страната на правдата.така ! и јас стојам зад вас..

шо се однесува до мојве омилени...па имат доста сеа би извоила U2, The Killers , Van Gogh, Lenny Kravitz, Wir sind Helden, Arctic Monkeys , Superhiks, Bijelo Dugme, Velvet Revolver, jack johnson, Jason Mraz, Kate Nash, Foo fighters, Hard-Fi итн итн ај доста е за сеа
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by pankerishte Сре Јан 21, 2009 7:44 pm

Anti Nowhere League
Abrasive Wheels
Cock Sparrer
4Skins
GbH
Chelsea

Кактус
Дружината ВЕП
Лоши Деца
ННН
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 8:13 pm

абе само српско да пукат уживајте пијте и то.....хухухуху ми е мака да набројвам сеа групи и пеачи
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 1:41 pm

Amebix, Ramones, Kud Idijoti, Cock Sparrer, Cockney Rejects, Dead Kennedys, Ebba Gron, Anti Cimex, Misfits, 4 Skins... ама најмногу Adicts Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by kojgode Чет Јан 22, 2009 2:33 pm

Punk напиша:Amebix, Ramones, Kud Idijoti, Cock Sparrer, Cockney Rejects, Dead Kennedys, Ebba Gron, Anti Cimex, Misfits, 4 Skins... ама најмногу Adicts Smile
Exploited дан ги заборај?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Болиглава Чет Јан 22, 2009 5:07 pm

Pink Floyd... све поомилени.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот