Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Паметни мисли или нешто слично.

+39
TONI
zzz
METALBOY
Punk
Рокси
REGINA
fairy
xpert
mitan
malina
A GiRL
grgrgr
ThUnDeR
noviot
МаКсач
misticnata
Таа...
мирАл
Bleak
Lastojca
sokol
tHeJunKy
Stefk0
L S D
T&T
The Breaking Dawn
Наташа
комшивка
Marej
Master
Ludi Milojko
Bojancha
Fantom
Calypso*
Болиглава
Џајко
Mary Jane
корун
kojgode
43 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Болиглава Нед Мар 15, 2009 10:17 pm

Да ја преименувам темава во "Паметни мисли за носорози"?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by kojgode Нед Мар 15, 2009 10:21 pm

Овде завршвит дискусијата за носороѕи се надевам дека можевте да извлечете некоја поука од сево ова. Сеа мојте да се навратите со паметните мисли.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Пон Мар 16, 2009 1:56 am

Наташа напиша:Не бе не одет носорози по куќи, само за Коледе, ама тоаш ќе си знајш да не сејш дома ти.

Да вистина... ќе појш кај наташа ќе ми ти дајт јаболче бомбонче и 5 денари... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Џајко Пон Мар 16, 2009 4:25 am

What does not kill you, makes you stronger.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 32
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Рокси Пон Мар 16, 2009 9:22 am

If you hate a person you hate something in him that is part of yourself. What isn't part of ourselves doesn't disturb us. - Hermann Hesse
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by A GiRL Вто Мар 17, 2009 12:52 am

Еве нешто шо читав последно од Х.Џексон Браун:

Верувај во чуда,но не дозволувај да зависиш од нив!

Во секоја стапица на судбината се крие некоја можност.Побарај ја!

Запомни ги животните правила на Волт Дизни: Мисли.Верувај.Сонувај.Осмели се.

Твојот успех постигнувај го со помош на другите,а не на сметка на другите.

Почитувањето нека ти биде поважно од популарноста.

Никогаш немој да заборавиш дека една идеја или еден човек,се сосема доволни да ти го изменат животот!

Големите животни можности ретко кога гласно го најавуваат своето доаѓање.

Простувај брзо.Бакнувај бавно Razz

Ај доста се.... Wink
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Болиглава Вто Мар 17, 2009 12:59 am

A GiRL напиша:Простувај брзо.Бакнувај бавно Razz
Ау глупа мисла.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Punk Вто Мар 17, 2009 1:00 am

јас мислам обратно требит да е
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Вто Мар 17, 2009 1:00 am

Животот те води по разни патишта, но не треба да дозволиш тој да те води тебе туку ти него Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Вто Мар 17, 2009 1:01 am

Ако сакаме да имаме нешто што никогаш сме го немале... Tреба да направиме работи што никогаш не сме ги правеле
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by A GiRL Вто Мар 17, 2009 1:05 am

Болиглава напиша:
A GiRL напиша:Простувај брзо.Бакнувај бавно Razz
Ау глупа мисла.

е де пак и ти,интересна ми се виде Razz Wink
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 9:51 pm

Ево една моја. Среќа постојт само еднаш во животот, а тоа е кога ќе сватиш дека не постојт
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Саб Мар 21, 2009 3:56 am

То шо не сакаш то ти дават Господ. Јас све сакам и зато нишо не добивам ваљда... Sad
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by zzz Саб Мар 21, 2009 10:09 am

Part of me is afraid to get close to people because I'm afraid
that they're going to leave.
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by malina Саб Мар 21, 2009 6:48 pm

еве една Dream is a window from inside which we have seen the future with our eyes of soul
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Наташа Нед Мар 22, 2009 4:19 pm

The more I learn, the more I know. The more I know the more I forget. The more I forget, the less I know.

So why study?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 4:41 pm

Тој живее за поезијата која никогаш не ќе ја напише, додека тие ја пишуваат поезијата што никогаш не се обидуваат да ја разберат. Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 22, 2009 5:30 pm

Bleak напиша:Тој живее за поезијата која никогаш не ќе ја напише, додека тие ја пишуваат поезијата што никогаш не се обидуваат да ја разберат. Rolling Eyes


хаха кој паметњак ова мисла ти ја кажа?
tongue tongue Wink Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 8:16 pm

The Breaking Dawn напиша:
Bleak напиша:Тој живее за поезијата која никогаш не ќе ја напише, додека тие ја пишуваат поезијата што никогаш не се обидуваат да ја разберат. Rolling Eyes


хаха кој паметњак ова мисла ти ја кажа?
tongue tongue Wink Wink

Ти бе мај дијар френд ама кажи дек мене ми ја посвети аха аха аха Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by kojgode Нед Мар 22, 2009 8:55 pm

Jас оваа мисла не би ја клал во паметно. Wink
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 22, 2009 9:13 pm

Bleak напиша:
The Breaking Dawn напиша:
Bleak напиша:Тој живее за поезијата која никогаш не ќе ја напише, додека тие ја пишуваат поезијата што никогаш не се обидуваат да ја разберат. Rolling Eyes


хаха кој паметњак ова мисла ти ја кажа?
tongue tongue Wink Wink

Ти бе мај дијар френд ама кажи дек мене ми ја посвети аха аха аха Very Happy

па не беше баш посветена ама ај...и малце ја имаш утнато tongue ама ај се прифакат вака Laughing Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 9:19 pm

Па пијан беф сеуште... Smile хех Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by A GiRL Нед Мар 22, 2009 11:06 pm

Bleak напиша:Па пијан беф сеуште... Smile хех Very Happy

хаха петокот или саботата??аген... Razz Laughing
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by A GiRL Нед Мар 22, 2009 11:18 pm

еве некоја мислица од Роберт Иан Симор:

Кога му помагаш на некого да застане на нозе,не можеш а да не станеш и ти во исто време.

Ако чукате на портата доволно долго,бидете сигурни дека ќе разбудите некого.

Кога би немало сенки,ќе нема ни сонце.

Најважното нешто во животот не е каде се наоѓаме,туку во кој правец се стремиме.

Откажувачот никогаш не победува,а победникот никогаш не се откажува.

Не е важно она што го знаеш,туку што можеш да сториш со тоа знаење за да успееш во животот.

Др пат други Wink
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by TONI Нед Мар 29, 2009 12:15 pm

Љубовта не познава кромид
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 6 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот