Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Паметни мисли или нешто слично.

+39
TONI
zzz
METALBOY
Punk
Рокси
REGINA
fairy
xpert
mitan
malina
A GiRL
grgrgr
ThUnDeR
noviot
МаКсач
misticnata
Таа...
мирАл
Bleak
Lastojca
sokol
tHeJunKy
Stefk0
L S D
T&T
The Breaking Dawn
Наташа
комшивка
Marej
Master
Ludi Milojko
Bojancha
Fantom
Calypso*
Болиглава
Џајко
Mary Jane
корун
kojgode
43 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by A GiRL Чет Фед 05, 2009 12:25 am

Колку повеќе ги запознавам луѓето,толку повеќе ги сакам животните! Razz

Ич не ми теквит кај го прочитав,одамна беше..... I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by комшивка Чет Фед 05, 2009 12:41 am

Точно е дека алкохолот ни го скратува животот, но барем ние видовме дупло повеќе од другите.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by ThUnDeR Чет Фед 05, 2009 12:47 am

Bleak напиша:Досадата е недостатокот на Блажо во вашата околина Smile
јас мислам дека е само Блажо во нашата околина.
ThUnDeR
ThUnDeR
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 15

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by mitan Чет Фед 05, 2009 1:18 am

Никогаш не барај убавина која би те завела туку душа која би те
љубела!
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by noviot Чет Фед 05, 2009 8:40 pm

I never sleep, because sleep is the cousin of death
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by мирАл Чет Фед 05, 2009 11:43 pm

10 црногорски заповеди

1. Човекот се раѓа уморен и живее за да се одмара
2. Сакај го својот кревет како што се сакаш самиот себе си
3. Одмарај се преку ден за преку ноќ да можеш да спиеш
4. Не работи, работата убива
5. Ако видиш некој кој што се одмара, помогни му
6. Работи помалку што можеш, тоа што можеш префрли му на друг
7. Ладовината е спас, од одмарање сеуште никој не цркнал
8. Работата донесува болест, немој да умреш млад
9. Ако случајно ти се работи, седни, почекај и ќе видиш ќе ти помине
10. Кога ќе видиш некој каде што пие и јади пикни се, кога ќе видиш дека некој работи трни се да не сметаш
Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by T&T Пет Фед 06, 2009 12:04 am

noviot напиша:I never sleep, because sleep is the cousin of deathWow ја обожаваам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by комшивка Пет Фед 06, 2009 12:47 am

Ако имал сиромавиот ксмет, немало да бидит сиромав..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by xpert Пет Фед 06, 2009 12:49 am

Кога ја љубев Дениција како да калемев светлина на патот. --- Само толку запамтив
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Џајко Пет Фед 06, 2009 2:16 am

xpert напиша:Кога ја љубев Дениција како да калемев светлина на патот. --- Само толку запамтив

во мракот Very Happy
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Пет Фед 06, 2009 2:20 am

Кога ќе видиш зид залетај се накај него ама не со глата туку залетај се да го прескокниш Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by T&T Пет Фед 06, 2009 2:23 am

Никој не става запалена светилка во скриено катче или под вршник, тук на светилник, за да ја видам светлината оние кои влегуваат
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Пет Фед 06, 2009 2:26 am

Немат глупост шо не е кажана од некој филозоф. Smile

Многуте корпи не покажуваат колку жените не те сакаат, туку колку не сакаат да ти ја одземат слободата. Smile

Мислам, значи постојам. Smile

Подобро самотијата за вечен пријател, отколку подла змија. 

Доста ет. Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 7:55 am

T&T напиша:Никој не става запалена светилка во скриено катче или под вршник, тук на светилник, за да ја видам светлината оние кои влегуваат
Почна библијана да ја читаш?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by T&T Пет Фед 06, 2009 2:09 pm

kojgode напиша:
T&T напиша:Никој не става запалена светилка во скриено катче или под вршник, тук на светилник, за да ја видам светлината оние кои влегуваат
Почна библијана да ја читаш?

Не, ја почнав Вештицата од Портобело од Коелјо Smile
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 2:33 pm

E и во библијана Исус истото го викат.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Mary Jane Пет Фед 06, 2009 4:59 pm

Само знам дека ништо не знам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 06, 2009 5:59 pm

Ке настојувам да истраам се додека не успеам
Не стигнав на овој свет за да бидам поразен, ниту пак неуспехот блика во моите вени
Не сум овца што го чека својот овчар да ја спотера
Јас сум лав и одбивам да зборвувам, да одам и да спијам со овците
Кланицата на успехот не е мојата судбина
Ке истраам се додека не успеам -Ог Мандино "Најголемиот трговец на светот"

делчево е преубо....а замислите цела книга каква е ....преуба Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 8:12 pm

А замисли сите негову какви се преубај.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 07, 2009 3:47 am

kojgode напиша:А замисли сите негову какви се преубај.

ти кажи ми ти појке го читаш од мене Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 3:52 am

If you feel depressed - sing!
If you feel fear, plunge ahead.
If you feel incompetent, remember past successes.
If you feel insignificant, remember your goals.
If you feel poverty, think.
If you feel sad - laugh!
Ог Мандино.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by A GiRL Саб Фед 07, 2009 4:09 am

kojgode напиша:А замисли сите негову какви се преубај.

Се сложвам.Јас мн му ги љубам книгине,т.е она во нив Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by T&T Саб Фед 07, 2009 4:32 am

И мене ме воодушевуват Ог Мандино, ама мн е оптимист за ваков песимистички свет. То малце ме нервират кај него. Јас сакам реалисти а тој некако е многу идеалистички настроен според мене.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Саб Фед 07, 2009 9:07 pm

"Да не постоеше ветроф не ќе мораф да ја чешљам косава", - цитат Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by tHeJunKy Саб Фед 07, 2009 9:35 pm

Bleak напиша:"Да не постоеше ветроф не ќе мораф да ја чешљам косава", - цитат Smile

јас и онака не ја чешлам Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 4 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот