Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали некој знае да готви? На пример шо?

+35
blesava008
Punk
malina
METALBOY
мирАл
RoTkViCa
Bleak
STIFLER
PhiLL * E
L S D
nice
Џајко
grgrgr
Наташа
xpert
комшивка
Lastojca
Stefk0
zzz
pankerishte
REGINA
cika kure
Master
nance
Marej
folder
hollow
Alexandra
корун
kojgode
Болиглава
sokol
Mary Jane
Lucybell
Ludi Milojko
39 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 8:13 pm

ama i makaroni prajs ubaj aj aj pofali se ne se srami Smile ak me korposat nice tebe te zeam za zena aku brat? hahaha
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by PhiLL * E Вто Јан 27, 2009 8:31 pm

ти ќе си жената ама ...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 8:35 pm

abe ke se menvime.... ponedelnik sreda i petok ti ke si zensko .... vtornik cetvrtok i sabota ke vidime hhhhh
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by STIFLER Вто Јан 27, 2009 8:37 pm

ja iam diploma za gotvac t.e kuvar mislam jasno e sve..:D
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 3:56 am

Зна да готва? јајца на око или омлет, грав, мусака, ќофтиња, скара за први мај јас ја прам, палачинки, супи, манџи, пудингче, сладолед и.т.н. Smile 

а да знам и пица да прам бај д веј смесата за палачинки сам ја прам тестото сам го месам
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by REGINA Пет Мар 06, 2009 11:36 pm

ледени коцки торта напрајв сама денес ееееј. досеа никој се немат затровано од нејзе Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 07, 2009 4:02 pm

лелеллее колку е пренајуба та тортаааааа цццц Shocked

инаку јас знам мнооогу работи да прам,шуќур

знам сите видови на торта(со рецепт секако и мама не ги знајт сите на памет Very Happy )
знам сладоилед,палацинки, пудинг,јајца секакви,,супа,губи,тарана,знам тост да си прам хехе,сендвичи,лазањи,а знам и мн манџи пошо имам рецепти и за то...така да не умирам за јадење хехехе
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by REGINA Саб Мар 07, 2009 4:05 pm

RoTkViCa напиша:лелеллее колку е пренајуба та тортаааааа цццц Shocked

бујрум Very Happy имат уште. пак ќе напрам ак требит хехе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 07, 2009 4:19 pm

хехе не викај 2 пати Shocked
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 6:02 pm

Пилешки прсти со сос од лук Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 9:03 pm

Да, знам да готвам, на пример.. ајде прво на памет шо ми паѓат се јајца било какви, јас најубо си ги прам никој не мојт да ми ги погодит, ама не знам зш никој нејкит да јадит јас ко ке напрам. Very Happy Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by malina Вто Мар 24, 2009 6:44 pm

знам макарони со шеќер да прам,и секаков вид кајгана т.е со се шо ќе имат во фрижидерон хахаха друго незнам да прам т.е едно благо знам да прам текмаде се викат хахах
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Mary Jane Сре Мар 25, 2009 12:34 am

Дефинитивно, треба малку да се подзагрижам за мојата кулинарска наобразба.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Punk Сре Мар 25, 2009 12:39 am

јас знам само знам да клавам нешчо во палачинкине за друго не ме биват
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by blesava008 Чет Мар 26, 2009 10:15 pm

па може да се каже дека знам да прам торти и колачина, знам да си сварам супа, да си испржам јајце, знам пица да прам, помфрит,макарони-шпагети, и нез. др шо.
Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 10:33 pm

знам да прам се од областа на тестенините
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Mary Jane Чет Мар 26, 2009 11:50 pm

METALBOY напиша:знам да прам се од областа на тестенините

Во колку ручаш? Постави прибор и за мене.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Ivana Саб Мар 28, 2009 3:11 am

шо сакате да ви напрам? се знам! псссс
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by METALBOY Саб Мар 28, 2009 2:08 pm

Mary Jane напиша:
METALBOY напиша:знам да прам се од областа на тестенините

Во колку ручаш? Постави прибор и за мене.
Немам ручано од памтивек, то мојт да се видит и на "Што јадевте за ручек" Very Happy А летото ве викав да дојдите, ама не дојдовте. Ок кажи кога сакаш ке напрајме некое специјалитетче (знам да напрам и нешо убо и за ужина) Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by rihanna Сре Апр 08, 2009 11:31 pm

пааа....да речеме дека знам да напрам нешто .... Very Happy знам да спржам јаце,знам да сварам некој лесни за готвење тестенини и то....а да ќе забораев знам да прам и пица. Very Happy " а да не му препорачвам на никој да пробат од то јас шо го имам готвено Very Happy зш мојт да имат последици..досега немало ама за одсега не гарантирам" pale .. Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 9:17 pm

Ххх The Breaking dawn кај си ти на темава да кажиш шо се 'знајш' да прајш ?
Јас од шо ми е мака мн пати и се решавам да не јадам .... ама знам да прам макарони виршли и такви сл работи .... чак знам и ориз да прам... и ај доста ко домаќинка се осетив.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 9:18 pm

METALBOY напиша:
Mary Jane напиша:
METALBOY напиша:знам да прам се од областа на тестенините

Во колку ручаш? Постави прибор и за мене.
Немам ручано од памтивек, то мојт да се видит и на "Што јадевте за ручек" Very Happy А летото ве викав да дојдите, ама не дојдовте. Ок кажи кога сакаш ке напрајме некое специјалитетче (знам да напрам и нешо убо и за ужина) Smile


И јас идам....чим за тестенини се прај муаебет не морат да викните ИДАМ Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by METALBOY Сре Мај 06, 2009 11:37 pm

*UnIqUe* напиша:
METALBOY напиша:
Mary Jane напиша:
METALBOY напиша:знам да прам се од областа на тестенините

Во колку ручаш? Постави прибор и за мене.
Немам ручано од памтивек, то мојт да се видит и на "Што јадевте за ручек" Very Happy А летото ве викав да дојдите, ама не дојдовте. Ок кажи кога сакаш ке напрајме некое специјалитетче (знам да напрам и нешо убо и за ужина) Smile


И јас идам....чим за тестенини се прај муаебет не морат да викните ИДАМ Very Happy
дојди, шо да ти речам (не озбилно поканета си, па ај сега да ве видам речите дека не примам гости) Very Happy , бај д веј научив и торти да прам Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 09, 2009 2:02 pm

Цццц....(шо да ти речам) ...ова не ми изгледат на покана... ама идам бе шоо Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by METALBOY Саб Мај 09, 2009 4:50 pm

*UnIqUe* напиша:Цццц....(шо да ти речам) ...ова не ми изгледат на покана... ама идам бе шоо Very Happy
хехехе, не давам покани преку форуми Very Happy , ако фатам за така сиве ке ми се тупнет Very Happy....

и така, сакав уш нешо да кажам, ама несмејам и така да од ова следи дека треба да се вратиме на темава за да не ме колнет и ке додам дека:

знам да сварам чај Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 3 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот