Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

+13
Lucybell
Таа...
malina
Mary Jane
STIFLER
Alexandra
мирАл
kojgode
Болиглава
T&T
Master
The Breaking Dawn
FalcoN eYe
17 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by FalcoN eYe Чет Фед 05, 2009 3:00 am

Не е мал бројот на машки и девојки, а и на повозрасните, кои се
опседнати со големината на некој дел од своето тело и се убедени дека
тоа што некој дел од телото им е толкав има толкаво значење во нивниот
љубовен живот, на нивната популарност и сл. А на поголемиот број
случаеви големината не им е важна.

Опседнатоста од големината на
пенисот, задникот (газето), рамењата... По правило, луѓето се опседнати
од големината на нешто туѓо и веруваат дека сите други имаат исто
мислење за тој дел од туѓото тело. А други, ако воопшто ги интересира
големината на некој дел од телото, ги интересира за големината на некој
дел од своето тело, а не за другите.

Големината на некој дел од
телото кој може да биде приметлив само е драстична т.е драстично голема
или драстично мала (во принцип, ни екстремно големи ни екстремно мали
не се добри), а такви екстреми се навистина ретки. Па и кога би
постоеле, можно е на некој начин проблемот да се острани, така да не е
потребно да се прави „фрка“.

Вистина, на некои машки повеќе би им се допаднале девојки со големи или
мали гради, со голема или мала задница (газе, задник), но дечко кој би
бил или одбил да биде, со некоја девојка само поради тоа што некој
нејзин дел од телото има ваква или онаква големина е незрел (плус, дали
би сакале да бидете со некој, кој вас ве сака само поради големите
гради?). Што се работи до големината на пенисот, девојките и жените
често спомнуваат за неа по хумористичните серии и филмовите што во
стварноста тоа не е така – тоа им е небитна работа, тоа што би можело
да биде проблем е големината која би довела до болни односи.
Она што е на повеќето битно, ако говориме во односи кои траат подолго
од неколку дена, е тоа каква е некоја личнист и оние љубовни емоции и
чуства не се развиваат од тоа колкав е некој дел од телото кај некого.
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 05, 2009 3:14 am

овој последниов дел ти го ценам
иначе не сум опседната со големина на некое делче од телово туку од мојава тесна вилицa Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Master Чет Фед 05, 2009 4:04 am

Јас сум опседната со големината, сакам тој дел од телото да ми е помал....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by T&T Чет Фед 05, 2009 12:58 pm

Master напиша:Јас сум опседната со големината, сакам тој дел од телото да ми е помал....
Ц! Будалче..
бај да веј се сложвам со последното делче. Нормално дека за машките големината на гради и задник и за женските форма на задник, раменици, висина и не знам таму уште шо се привлечни, ама кога си заљубен и не е битно. Емоционалното идат на прво место
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Болиглава Чет Фед 05, 2009 2:24 pm

T&T напиша:Нормално дека за машките големината на гради и задник и за женските форма на задник, раменици, висина и не знам таму уште шо се привлечни, ама кога си заљубен и не е битно. Емоционалното идат на прво место
Се сложвам со ова. ЗеЛенКО!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by kojgode Чет Фед 05, 2009 10:08 pm

Јас не сум задоволен со мојата големина бидејќи на плажа не можам да одам асално.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by мирАл Чет Фед 05, 2009 11:02 pm

kojgode напиша:Јас не сум задоволен со мојата големина бидејќи на плажа не можам да одам асално.
ево ти комплекс, шо те глеам будала, не можел на плажа да ојт Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Alexandra Чет Фед 05, 2009 11:12 pm

Ах..не дека имам комплекс ама неморалo да сум ко штица,можело малце појќе да сум подарувана xD
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by FalcoN eYe Чет Фед 05, 2009 11:16 pm

Alexandra напиша:Ах..не дека имам комплекс ама неморалo да сум ко штица,можело малце појќе да сум подарувана xD

хехе...не се секирај и биди благодарна со тоа шо ти го дал господ...со тек на време се ќе си биде ок...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by мирАл Чет Фед 05, 2009 11:17 pm

да јас се восхитувам на големината на мојот нос, фаворит ми е!!! Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by STIFLER Чет Фед 05, 2009 11:40 pm

мирАл напиша:да јас се восхитувам на големината на мојот нос, фаворит ми е!!! Very Happy
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by FalcoN eYe Чет Фед 05, 2009 11:55 pm

STIFLER напиша:
мирАл напиша:да јас се восхитувам на големината на мојот нос, фаворит ми е!!! Very Happy
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

не се смеј само на други...туку кажи нешо за тебе т.е. одговори на прашањето од темава
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Mary Jane Пет Фед 06, 2009 12:05 am

Јас мислам дек сум ок. Не би издвоила некој дел од телово...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by malina Пет Фед 06, 2009 12:12 am

Јас на бројот на влакнава на косава хеехехее
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 06, 2009 12:57 am

malina напиша:Јас на бројот на влакнава на косава хеехехее

Во која смисла? Имаш отпојќе или премалку? вака---> Cool или вака---> afro
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by malina Пет Фед 06, 2009 1:00 am

отпојќе
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 06, 2009 1:08 am

malina напиша:отпојќе

епа убо е ко така... Very Happy тешко е ко ќе имаш премалку...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by malina Пет Фед 06, 2009 1:09 am

хехехехе ако сакаш можам да ти позајмам,ко ќе имаш некој проблем
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 1:11 am

FalcoN eYe напиша:
malina напиша:отпојќе

епа убо е ко така... Very Happy тешко е ко ќе имаш премалку...
Јас колку шо разбрав одпојќе била опседната, а не дека имала одпојќе матерјал така? Или јас грешно разбраф?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 06, 2009 1:17 am

malina напиша:хехехехе ако сакаш можам да ти позајмам,ко ќе имаш некој проблем

хехехе...фала многу,но сепак сега за сега и мене ми е отпојке. Laughing а здравје за понатака ако ми затреба ке се обратам кај тебе Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 06, 2009 1:18 am

kojgode напиша:
FalcoN eYe напиша:
malina напиша:отпојќе

епа убо е ко така... Very Happy тешко е ко ќе имаш премалку...
Јас колку шо разбрав одпојќе била опседната, а не дека имала одпојќе матерјал така? Или јас грешно разбраф?

Грешно си разбрал Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Таа... Пет Фед 06, 2009 5:44 pm

Абе факт е дека секој има некаков недостаток на себе(било што) имаме сите...но тоа дека треба да ги делиме луѓево по своите недостатоци или изборот на женски според тоа колкави гради имаат,мажи според тоа колкав пенис имаат или колку се високи е глупав ...
Таа...
Таа...
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Lucybell Саб Фед 07, 2009 9:11 pm

опседната сум со цм на пенисот....не дека ми значи кој знае колку ама мн ми е интересно
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 32
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 9:15 pm

Lucybell напиша:опседната сум со цм на пенисот....не дека ми значи кој знае колку ама мн ми е интересно
Дали ти имаш пенис на своето тело?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Болиглава Саб Фед 07, 2009 9:15 pm

Lucybell напиша:опседната сум со цм на пенисот....не дека ми значи кој знае колку ама мн ми е интересно
Незнаев дек си машко.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело? Empty Re: Дали сте опседнати од големината на некој дел од своето тело?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот