Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали некој знае да готви? На пример шо?

+35
blesava008
Punk
malina
METALBOY
мирАл
RoTkViCa
Bleak
STIFLER
PhiLL * E
L S D
nice
Џајко
grgrgr
Наташа
xpert
комшивка
Lastojca
Stefk0
zzz
pankerishte
REGINA
cika kure
Master
nance
Marej
folder
hollow
Alexandra
корун
kojgode
Болиглава
sokol
Mary Jane
Lucybell
Ludi Milojko
39 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 12, 2009 2:01 am

Znajsh da gotvish ili ne treto nemat!!!!! Very Happy Jas znam da prvam jajca i kompiri,skara da pram i .... Cool
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Lucybell Пон Јан 12, 2009 2:05 am

јас сеа научив....знам да напрам телешко динстано, да сварам супа, да пржам јајца, да варам виршли :D исто така и сарма знам да напрам, кифли, баклава...леле еј колку сум знаела....се гордеам со себе си :pipi:
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 12, 2009 2:31 am

ah jas kj tebe na sarma idam hehhahahahaha
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 2:41 am

Браво за Ѕвонулка, а јас не знам ништо освен кафе и чај да сварам, супа да сварам и компири да испржам и то ко ќе ојме Љубаништа со друштвото (два пати годишно, максимум три). Кој ќе ме земи за жена пишман ќе е после...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Lucybell Пон Јан 12, 2009 2:49 am

ам сеа морат...ќе требит да се мажам за едно 10 години :D
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by sokol Пон Јан 12, 2009 3:28 am

јас знам тостој да прам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 3:39 am

И јас исто sokol. И макарони во кесичка.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 3:59 am

Јас баш би сакал да знам да готвам а абер неам само леб знам да мачкам а лани научив то.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:14 am

Јас сум ко онај од 4 сезони, знам јајца да прам во секакви видови, макарони, тост, губи, пица, супа, салата, само шо ме мрзит така да и да ми се јајт не можам да си кухам
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Alexandra Пон Јан 12, 2009 5:22 am

Па и јас се трудам нешо околу готвењево...засега само макарони знам да прам и некој сосој успат и то е се xD
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by hollow Пон Јан 12, 2009 2:35 pm

Многу јака пица прам, а за друго сум труп Smile
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by sokol Пон Јан 12, 2009 3:32 pm

како ја прајш пицана со купечко тесто или ти сам го месиш???
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Alexandra Пон Јан 12, 2009 6:31 pm

sokol напиша:како ја прајш пицана со купечко тесто или ти сам го месиш???

Дефинитивно е купечко Razz xD
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by folder Пон Јан 12, 2009 7:32 pm

Не да се пувам ама шо сакаш то готвам само манџи не преферирам...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 7:40 pm

folder напиша:Не да се пувам ама шо сакаш то готвам само манџи не преферирам...
Ама мајсторството се гледа преку манџите зш се најтешки за готвење.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by folder Пон Јан 12, 2009 8:02 pm

Mary Jane напиша:
folder напиша:Не да се пувам ама шо сакаш то готвам само манџи не преферирам...
Ама мајсторството се гледа преку манџите зш се најтешки за готвење.
Не се најтешки, не јадам манџи и зто не ни ги готвам Twisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 8:23 pm

Знам само ориз да топлам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by nance Вто Јан 13, 2009 3:18 pm

Ко Џејми Оливер сум станат упм мн манџи и готови јадења се на мениво кј мене .
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Ludi Milojko Чет Јан 15, 2009 7:14 pm

Bany sho imas denes na meni ?????
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 11:30 pm

Знам да готвам и импровизирам, ептен забегвам во тие работи, само тешко да се натерам да почнам да прам нешо, после то......
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Mary Jane Чет Јан 15, 2009 11:32 pm

Master напиша:Знам да готвам и импровизирам, ептен забегвам во тие работи, само тешко да се натерам да почнам да прам нешо, после то......

Рецепта за суши да зејме од кај ДeкиWink
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 11:36 pm

Mary Jane напиша:
Master напиша:Знам да готвам и импровизирам, ептен забегвам во тие работи, само тешко да се натерам да почнам да прам нешо, после то......

Рецепта за суши да зејме од кај ДeкиWink

Јас знам шо се секираш, за јапонски јадења сум џек...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Mary Jane Чет Јан 15, 2009 11:37 pm

Master напиша:
Mary Jane напиша:
Master напиша:Знам да готвам и импровизирам, ептен забегвам во тие работи, само тешко да се натерам да почнам да прам нешо, после то......

Рецепта за суши да зејме од кај ДeкиWink

Јас знам шо се секираш, за јапонски јадења сум џек...

ЕЕЕЕЕ, сеа знам кого да барам ак сакам суши...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by cika kure Чет Јан 15, 2009 11:39 pm

nance znajt da gotvit ama nevikat nikoj na njadenje sam jajt ahah znaes za da iamt za posle hahaha
cika kure
cika kure
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 2

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 10:01 pm

еее знам дури да намачкам маргарин на лепче... ама незнам да сечам леб tongue се преживуват и само со то ај...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот