Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

+36
folder
blesava008
s...
ноунејм
Jordison
Џајко
мирАл
Tweety
П.
Наташа
Gallowsraven
*UnIqUe*
Лејди ин ред
sokol
noviot
pankerishte
slatkish
Angelic
KaTeRiNcE
lela
Bleak
Ivana
Ane
malina
TONI
комшивка
Lastojca
корун
TL
The Breaking Dawn
RoTkViCa
REGINA
METALBOY
Рокси
kojgode
Болиглава
40 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Jordison Саб Мај 16, 2009 2:23 pm

Да, би..
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by ноунејм Нед Мај 17, 2009 5:27 pm

незнам дали БИ...

во големо размислување ме стави оваа теоријава со двајспрвиов век, со мувањево на секој ќош со типци/ки прв пат шо ги глеаш..
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by pankerishte Пон Мај 18, 2009 4:15 am

Tweety напиша:
Лејди ин ред напиша:@ Tweety:
Не е ова јас растам и станвам све пољубезна и пољубезна. Неговите 20 години немаат врска со неговата љубезност. Колку шо видов не беше ни груб ни некултурен, а ни тој не е крив шо живејме во земја шо ги етикетирвиме љугево по то со колку се искурвале досега. А и толкав е градов, муабети одма се ваѓет.
Да,да скрос си во право во врска со то за љубезноста,то не е до годините туку до домашното воспитуване Very Happy Very Happy Не ја знам ни слаткиш,не го знам ни него ама по пишуваново....немат врска да не бегаме од темава!
Јас би се мувала со некој шо знам дека имат женска,само ако женска му е од друг град и стварно да ми се свигат! Embarassed

Во ред ке им кажам на моите дома да ме превоспитаат пошто мување на зафатени типки или типови е во ред.
Не се секирај Mad king
Извини ако сум те навредил или си се нашла во постот!!!

Од нелубезниот !
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Рокси Пон Мај 18, 2009 10:16 am

Tweety напиша:
Да,да скрос си во право во врска со то за љубезноста,то не е до годините туку до домашното воспитуване Very Happy Very Happy Не ја знам ни слаткиш,не го знам ни него ама по пишуваново....немат врска да не бегаме од темава!
Јас би се мувала со некој шо знам дека имат женска,само ако женска му е од друг град и стварно да ми се свигат! Embarassed

A зарем имат разлика ако е женска му од друг град?
Девојче, сепак му е женска!

3а ова шо рече „стварно да ти се свигат“... а ако не ти се свигат толку многу (некојси) ама да немат женска - значи пак би се измувала, онака колку да се муваш (ама не ти значит скоро ништо).. да бе, 21ви век сме, со секој втор ќе се муваме.
(чекај да се прекрстам со лева рака)

Ко ќе пораснат децава мувањето ќе го заменат со секс, и после се прашуваме од каде толку ногу забременети на 16 години, од каде толку заразени со Сида... ама шо имат врска, 21ви век сме.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by комшивка Пон Мај 18, 2009 6:13 pm

дан заборај пропаднати бракови? појќе за то одговарат темава Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Gallowsraven Пон Мај 18, 2009 7:31 pm

Да напишам и јас. Еднаш ми се деси и никоаш појќе. Глупо е. НЕ прај шо не сакаш да ти прает.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by REGINA Пон Мај 18, 2009 7:34 pm

Tweety напиша:Јас би се мувала со некој шо знам дека имат женска,само ако женска му е од друг град и стварно да ми се свигат! Embarassed
ај сега една игра со менување на улогите (рол плеј). Rolling Eyes

еве ти велиш би се мувала со некој ко ќе е женскаму од друг град ако стварно типот ти се свиѓат...
па еве тро обратно сега:
дечкоти ако е од друг град, а муват све шо ќе стигнит пошо многу стварно му се свиѓет, абе партали прајт... ти како би се чувствувала бе тоаш? епа прилично исто би се чувствувала и девојката со чиј дечко ти ќе се муваш во моментот.

а и таа никогаш да не разберит за то мување... ти ќе знајш шо си напрајла, а ак имате можда слушнато за поимот совест... па баш таа совеста немат да ве остајт на мира.
не е толку нешо трагично мување со зафатени колку шо го прам низ мојве коментари, ама искрено мислам дека таа е главната разлика меѓу курви и некурви. толку од мене Wink од господ појќе Laughing

или можда би се чувствувала горда? дека сепак нели е 21 век и ќе збираме трофеи кој со појќе зафатени се мувал Very Happy јас то не би го знаела сепак сум од старата школа изглеа ко шо читам низ коментариве Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Gallowsraven Пон Мај 18, 2009 7:40 pm

Абе остај стара школа. Зависит од менталитетот. Дур не осетит на своја кожа ќе мислит така. А после то...
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 18, 2009 10:22 pm

REGINA напиша:
Tweety напиша:Јас би се мувала со некој шо знам дека имат женска,само ако женска му е од друг град и стварно да ми се свигат! Embarassed
ај сега една игра со менување на улогите (рол плеј). Rolling Eyes

еве ти велиш би се мувала со некој ко ќе е женскаму од друг град ако стварно типот ти се свиѓат...
па еве тро обратно сега:
дечкоти ако е од друг град, а муват све шо ќе стигнит пошо многу стварно му се свиѓет, абе партали прајт... ти како би се чувствувала бе тоаш? епа прилично исто би се чувствувала и девојката со чиј дечко ти ќе се муваш во моментот.

а и таа никогаш да не разберит за то мување... ти ќе знајш шо си напрајла, а ак имате можда слушнато за поимот совест... па баш таа совеста немат да ве остајт на мира.
не е толку нешо трагично мување со зафатени колку шо го прам низ мојве коментари, ама искрено мислам дека таа е главната разлика меѓу курви и некурви. толку од мене Wink од господ појќе Laughing

или можда би се чувствувала горда? дека сепак нели е 21 век и ќе збираме трофеи кој со појќе зафатени се мувал Very Happy јас то не би го знаела сепак сум од старата школа изглеа ко шо читам низ коментариве Laughing

Ја поддржавам Regina.... Very Happy да не објасвам очигледно е зш си во право Smile
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by s... Вто Мај 19, 2009 10:21 am

slatkish напиша:pa ako se izmuvat toj so druga ne znacit deka ne me sakat .... sega muvanje niso ne e, tepanje na dosada :D
МОЛИМММММ!!!! Shocked Shocked affraid ... ТИ СЕ СЛУШАШ?!?!ЛЕЛЕ не ми се вервит епа од вакви ко вас пропагет убај врски ке го видите пијан или како и да е и му се пикате и заебвите се..знам мене ми се деси то.. коментаров ти е за на психијатар... ТЕПАЊЕ ДОСАДА хххххххххххххххх
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Џајко Вто Мај 19, 2009 1:06 pm

Секој различно тепат досада :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Наташа Вто Мај 19, 2009 1:10 pm

Некој сејт на компјутер, некој глеат филмој, некој шетат, ама имат и такви шо се мувет со секој втор. Првиве три типој, се заостанати, деветнајсти век се уште во глајне гумени.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Рокси Вто Мај 19, 2009 9:17 pm

s... напиша:
slatkish напиша:pa ako se izmuvat toj so druga ne znacit deka ne me sakat .... sega muvanje niso ne e, tepanje na dosada :D
МОЛИМММММ!!!! Shocked Shocked affraid ... ТИ СЕ СЛУШАШ?!?!ЛЕЛЕ не ми се вервит епа од вакви ко вас пропагет убај врски ке го видите пијан или како и да е и му се пикате и заебвите се..знам мене ми се деси то.. коментаров ти е за на психијатар... ТЕПАЊЕ ДОСАДА хххххххххххххххх

Малце офтопик сеа ќе сум, ама морам да речам нешо.
Убајте врски не пропаѓет заради такви типки, всушност, ако пропаднале поради то и не биле убај врски туку срање-врски.
по3драв
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by s... Вто Мај 19, 2009 9:37 pm

пропаѓет ито да видиш како...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by blesava008 Сре Мај 20, 2009 12:31 am

Рокси напиша:
s... напиша:
slatkish напиша:pa ako se izmuvat toj so druga ne znacit deka ne me sakat .... sega muvanje niso ne e, tepanje na dosada :D
МОЛИМММММ!!!! Shocked Shocked affraid ... ТИ СЕ СЛУШАШ?!?!ЛЕЛЕ не ми се вервит епа од вакви ко вас пропагет убај врски ке го видите пијан или како и да е и му се пикате и заебвите се..знам мене ми се деси то.. коментаров ти е за на психијатар... ТЕПАЊЕ ДОСАДА хххххххххххххххх

Малце офтопик сеа ќе сум, ама морам да речам нешо.
Убајте врски не пропаѓет заради такви типки, всушност, ако пропаднале поради то и не биле убај врски туку срање-врски.
по3драв

попаѓет и то на големо!!

Едит:
s... знјаш шо е најтрагично???? то шо и ти да си со дечко ти тие пак му одат и пред тебе му се фрлет ко некој запечени!!! Mad
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by s... Сре Мај 20, 2009 10:04 am

даааа, пред некое време имав врска со еден со стварно уште малце ми значит ама толку многу го сакав..и имасе една демек негова другарка и цело време ко ке ме видисе одеве и го гушкаше му се лижеше за јас после да се скарам со него..то бесе само зато шо ми е љѕбоморна тој имат сега др женска ама нејзе не и прајт така...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Рокси Сре Мај 20, 2009 11:18 am

e да бе, пропаѓале.. ај да не се изразам некултурно...
ак биле толку убај и совршени и ако се сакет партнерите немат да дозволат некој љубоморни типки да им расипат.
Тој ако се измуват со некоја си таму, значит не ја ценит женска му - то не е уба врска.
Таа ако му раскинит пошо некојси таму негови „другарки“ се плеткале околу него, значит немат доверба во него и не го сакат ко шо требит. И то не ми изгледат ко уба врска.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by s... Сре Мај 20, 2009 11:39 am

ој тебе цело време нек му се пикат него тој да ја тргат та упорна да е и ке те прасам после...и плус знает тие кога да искористет џокер за то паметни се...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Рокси Сре Мај 20, 2009 12:19 pm

A тој ако е доволно паметен и ако му значит врската со мене ќе видит дека то мене ми сметат и ќе ги одјебит таквите фаци. Секогаш имат лек за нив, а то е: ладнокрвност и искреност (под искреност подразбирам да и лупнит во фаца дека е досадна ко пр*лив и дек не ја поднесвит).
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by folder Сре Мај 20, 2009 8:00 pm

Џајко напиша:Секој различно тепат досада :D
Сакав да напишам некое поекспертско мислење за сите овде шо се радвет дека немат да измувет некој шо сакет ама Џајко ме нарана, Секој различно тепат досада!
Едит:
Само за Пуре(kojgode) сум сигурен дека 100% немат да се муват со никоја шо имат дечко другиве доста ви е кењање.... Cool


Последната промена е направена од folder на Сре Мај 20, 2009 8:04 pm. Мислењето е променето 1 пати
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Болиглава Сре Мај 20, 2009 8:02 pm

Јас на пример, тепам досада со боксерски нараквици, да не ја болит ногу.

њеооооааааххх
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by folder Сре Мај 20, 2009 8:05 pm

Болиглава напиша:Јас на пример, тепам досада со боксерски нараквици, да не ја болит ногу.

њеооооааааххх
њаууухуууухуууууњахааааааа! Mad Laughing Laughing
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by RoTkViCa Чет Мај 21, 2009 1:21 pm

јаас мислам дека Рокси не е во право...пошо машко ко машко, во никој случај не мојт да одбиет женско, после ќе имат кошмари цел живот, ако е некој паметен ќе се тргнит настрана или ќе заминит...ама да и речит не НИКОГАШ . Да ми го слушате зборов, пошо то е то. А и колку и да си ја сакат женската, имат и толку покварени женски личности , шо без да сакат тој го заведвит и толку им требит на машкиве, само за половина да фатат женско (а не пак на др место) и им се креват притисокиот...то е...лесно запаллива материја...и после шо да прајме ние шо тие не знает да се контреолирет???
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Angelic Чет Мај 21, 2009 1:29 pm

RoTkViCa напиша:јаас мислам дека Рокси не е во право...пошо машко ко машко, во никој случај не мојт да одбиет женско, после ќе имат кошмари цел живот, ако е некој паметен ќе се тргнит настрана или ќе заминит...ама да и речит не НИКОГАШ . Да ми го слушате зборов, пошо то е то. А и колку и да си ја сакат женската, имат и толку покварени женски личности , шо без да сакат тој го заведвит и толку им требит на машкиве, само за половина да фатат женско (а не пак на др место) и им се креват притисокиот...то е...лесно запаллива материја...и после шо да прајме ние шо тие не знает да се контреолирет???

Баш како шо реков вчера. Cool

и да се согласвам со постов. Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by RoTkViCa Чет Мај 21, 2009 1:40 pm

Rainbow* напиша:
RoTkViCa напиша:јаас мислам дека Рокси не е во право...пошо машко ко машко, во никој случај не мојт да одбиет женско, после ќе имат кошмари цел живот, ако е некој паметен ќе се тргнит настрана или ќе заминит...ама да и речит не НИКОГАШ . Да ми го слушате зборов, пошо то е то. А и колку и да си ја сакат женската, имат и толку покварени женски личности , шо без да сакат тој го заведвит и толку им требит на машкиве, само за половина да фатат женско (а не пак на др место) и им се креват притисокиот...то е...лесно запаллива материја...и после шо да прајме ние шо тие не знает да се контреолирет???

Баш како шо реков вчера. Cool

и да се согласвам со постов. Smile


дада и то ми беше малце мотив Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко? - Page 4 Empty Re: Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот