Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

+27
ноунејм
Odyssey
Stefk0
blesava008
dzole
Bleak
Mary Jane
mitan
fairy
мирАл
Фазлија
KaTeRiNcE
RoTkViCa
zzz
Lastojca
malina
Marej
REGINA
Болиглава
kojgode
комшивка
корун
Џајко
The Breaking Dawn
Alexandra
STIFLER
Наташа
31 posters

Страна 3 of 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:17 pm

Mде од буф е шо е.
Пред да умрит ќе ви кажам дек патувал во балон со повеќе другари и имал облека. И немал чкорче в рка.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:21 pm

Ај ново.
Имат гола жена умрена в када, вратата е закључена, до нејзе имат чаша вода, од пенџерето не можит да се влезит зш е високо, предметот со кој се самоубила не е пронајден и надвор врнит снег. Како умрела?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:24 pm

се удајла в када
хаха
демек
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:25 pm

Наташа напиша:Ај ново.
Имат гола жена умрена в када, вратата е закључена, до нејзе имат чаша вода, од пенџерето не можит да се влезит зш е високо, предметот со кој се самоубила не е пронајден и надвор врнит снег. Како умрела?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:25 pm

Одвнтре е вратата закључена ?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:26 pm

од студ ха Very Happy сите податоци требит да се искористат?


Последната промена е направена од комшивка на Чет Мар 05, 2009 11:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:27 pm

водата фала богу не е предмет
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:29 pm

Да однатре е заклучена.
Едит: пенџерата искористете ја и снегот

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:30 pm

Кључот можда го голтнала или и во нејзе провериле?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:31 pm

клучот го голтнала

ах не шо врска снегот
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:33 pm

го фрлила надвор предметот ама не го нашле од снегот
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:33 pm

Комшивка ис д мен!


Последната промена е направена од Наташа на Чет Мар 05, 2009 11:35 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:33 pm

оф...сакала да скокнит од пенџере во снегот а по грешка се лизнала и паднала в када Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:36 pm

малце е нелогично.. ќе се прободит до смрт па ќе имат сила да го фрлат низ пенџере, а и ако имало веќе снег ќе имало нешо дупка ова она.. како било
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:38 pm

Шо требит садистот да му напрајт на мазохистот за да се задоволни двајцата?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 11:39 pm

Наташа напиша:Шо требит садистот да му напрајт на мазохистот за да се задоволни двајцата?
Да го камшикуват?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:41 pm

Ваљда, го заборајв одговорот Smile
Шо е то шо се појавуват еднаш во минута, двапати во момент и ниту еднаш во иљада години?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:44 pm

буквата м
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 11:45 pm

Наташа напиша:Ваљда, го заборајв одговорот Smile
Шо е то шо се појавуват еднаш во минута, двапати во момент и ниту еднаш во иљада години?
Буквата М?

Едит: факју комшике.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:46 pm

дур се мачеше те престигнав

Very Happy Very Happy ми се чинит или два пати иста грешка прајш? иии.. немој ти мене факју Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:47 pm

Имаш два сада. Еден од 5 друг од 3 литра. Како само со помош на тие 2 сада ќе измериш 4 литра?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:49 pm

ке стајш 2 пати од тој по 5 и ке одземиш 2 пати со тој од 3
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:50 pm

на тој шо собират 5 литри ке избројш 4
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:51 pm

комшивка напиша:ке стајш 2 пати од тој по 5 и ке одземиш 2 пати со тој од 3
кај ќе стајш? само овие два сада ги имаш.
теа, не мојш така, не знајш колку се 4 литра.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:53 pm

Ќе клајш во тој со 5 вода. Ќе зејш со тој од 3 и ќе останет 2 во тој од тој 5. Ќе го испразниш тој од 3 и во него ќе ги префрлиш тие 2 литри. После ќе го наполниш тој од 5 пак и уште 1 литар ќе одзејш со тој од 3.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот