Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

+27
ноунејм
Odyssey
Stefk0
blesava008
dzole
Bleak
Mary Jane
mitan
fairy
мирАл
Фазлија
KaTeRiNcE
RoTkViCa
zzz
Lastojca
malina
Marej
REGINA
Болиглава
kojgode
комшивка
корун
Џајко
The Breaking Dawn
Alexandra
STIFLER
Наташа
31 posters

Страна 2 of 21 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:45 pm

Болиглава напиша:
Ако е 1958 пред наша ера? (I)
Јее... На уш едно.

Мајка му на Џони имат 3 деца. Првото се викат Април, второто Мај. Како се викат третото?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 9:46 pm

џони
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:47 pm

Џајко напиша:Некој затвореник го зарвориле во самица и после 2 недели ко ошле да го земет бил мртов. Единствен влез во самицата вила вратата а на вратата имало дупче со дијаметар 8 милиметри. Куршумот шо го убил затвореникот бил со дијаметар 9 mm. Како го убиле? Не е битно кој.
`Ај и џајко исфермајте го Cool

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 9:49 pm

Џајко напиша:Некој затвореник го зарвориле во самица и после 2 недели ко ошле да го земет бил мртов. Единствен влез во самицата вила вратата а на вратата имало дупче со дијаметар 8 милиметри. Куршумот шо го убил затвореникот бил со дијаметар 9 mm. Како го убиле? Не е битно кој.

сам се убил Very Happy не знам..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 9:50 pm

Џајко напиша:Некој затвореник го зарвориле во самица и после 2 недели ко ошле да го земет бил мртов. Единствен влез во самицата вила вратата а на вратата имало дупче со дијаметар 8 милиметри. Куршумот шо го убил затвореникот бил со дијаметар 9 mm. Како го убиле? Не е битно кој.
Истрагата е во тек. Мене вакви финти море? Cool

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 9:54 pm

абее не е фер така Rolling Eyes ај др ако знајт некој нека кажит..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 10:12 pm

Си бил богат чоек шо живеел со негов другар механичар и чистачка. Еден ден чоекот ги броел парите за да ги доставит во банка, ама ко отишол таму приметил дека заборајл 100 евра на неговата маса.
Па зато тој се јавил брзо дома и му кажал на другарот дека заборајл дел од парите на масата и ќе дојт дома да ги зејт. Ама ко дошол дома парите не биле таму.
Другарот му рекол дека ги клал под зелената книга на масата. Ко се опулил чоекот под книгата парите не биле таму па ја прашал чистачката.
Таја му рекла дек ко чистела ги клала меѓу 53 и 54 страница од книгата. Тој ја викнал полицијата без да проверит и ја уапсиле чистачката зарди крадење.

Како знаел дека чистачката ги зела парите без да проверит во книгата?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 10:15 pm

53 и 54 обично се на еден лист.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 10:15 pm

Наташа напиша:Си бил богат чоек шо живеел со негов другар механичар и чистачка. Еден ден чоекот ги броел парите за да ги доставит во банка, ама ко отишол таму приметил дека заборајл 100 евра на неговата маса.
Па зато тој се јавил брзо дома и му кажал на другарот дека заборајл дел од парите на масата и ќе дојт дома да ги зејт. Ама ко дошол дома парите не биле таму.
Другарот му рекол дека ги клал под зелената книга на масата. Ко се опулил чоекот под книгата парите не биле таму па ја прашал чистачката.
Таја му рекла дек ко чистела ги клала меѓу 53 и 54 страница од книгата. Тој ја викнал полицијата без да проверит и ја уапсиле чистачката зарди крадење.

Како знаел дека чистачката ги зела парите без да проверит во книгата?
Пошо секогаш парниот број на страна е лево.(I)

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 10:16 pm

Пред тебе пред тебе.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 10:20 pm

Како ќе ебит еден тип три девојки аку имат само два кондоми, а морат да се заштитит?
Иначе не смејт еден кондом да се употребит двапати на гола кожа и не смејт да ебит в гз.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Џајко Чет Мар 05, 2009 10:29 pm

Болиглава напиша:
Џајко напиша:Некој затвореник го зарвориле во самица и после 2 недели ко ошле да го земет бил мртов. Единствен влез во самицата вила вратата а на вратата имало дупче со дијаметар 8 милиметри. Куршумот шо го убил затвореникот бил со дијаметар 9 mm. Како го убиле? Не е битно кој.
Истрагата е во тек. Мене вакви финти море? Cool
хаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 10:36 pm

Наташа напиша:Како ќе ебит еден тип три девојки аку имат само два кондоми, а морат да се заштитит?
Иначе не смејт еден кондом да се употребит двапати на гола кожа и не смејт да ебит в гз.
Стават 2 кондоми еден на друг. Така ја ебит првава.
За вторава го ваѓат горниов, ја дупит и го вадит и тој.
За третава го стават тој најгорниот шо ја дупел првата.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 10:37 pm

На жица меѓу две бандери седет 17 птици. Идат ловџија со пушка на сачми, и ко пукнал отепал 4 птици, а една ранил. Колку птици останале на дрвото?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 10:38 pm

Наташа напиша:На жица меѓу две бандери седет 17 птици. Идат ловџија со пушка на сачми, и ко пукнал отепал 4 птици, а една ранил. Колку птици останале на дрвото?
Ич. Избегале од истрелот.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 10:40 pm

Болиглава напиша:
Наташа напиша:На жица меѓу две бандери седет 17 птици. Идат ловџија со пушка на сачми, и ко пукнал отепал 4 птици, а една ранил. Колку птици останале на дрвото?
Ич. Избегале од истрелот.
Ем то, ем биле на жица, не на дрво.

Како ќе клајш 10 топчиња во 3 чаши така шо во секоја чаша да имат непарен број на топки?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Чет Мар 05, 2009 10:43 pm

одат три мрафки една по друга. првава велит две мрафки имат зад мене, вторава велит една мрафка имат пред мене и една зад мене, а третава велит две мрафки имат зад мене. како то?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 10:49 pm

REGINA напиша:одат три мрафки една по друга. првава велит две мрафки имат зад мене, вторава велит една мрафка имат пред мене и една зад мене, а третава велит две мрафки имат зад мене. како то?
лажела едната

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 10:51 pm

Наташа напиша:
Како ќе клајш 10 топчиња во 3 чаши така шо во секоја чаша да имат непарен број на топки?
И ова фермајте го. pirat

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 10:55 pm

Во една помала чаша ставаш едно(1 непарен број)
Во оголема чаша ставаш 2 и плус ја покриваш малата чаша штп значи 3(3 непарен број)
и во третата чаша ставаш 7.


Последната промена е направена од kojgode на Чет Мар 05, 2009 10:59 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Чет Мар 05, 2009 10:55 pm

kojgode напиша:
REGINA напиша:одат три мрафки една по друга. првава велит две мрафки имат зад мене, вторава велит една мрафка имат пред мене и една зад мене, а третава велит две мрафки имат зад мене. како то?
лажела едната

туф бе да. ми го скрши филмот мислев не ќе претпоставите дека лажела.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:02 pm

Нашле некој чоек гол в пустина и држел чкорче в рка. Било средина на месец март. Како умрел чоекот?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:05 pm

Имало железничка пруга и паднало снег и дошле двајца да чистет со лопати, едниот од левата другиот од десната страна. Пред нив имало тунел. Таму кој ќе чистит?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Чет Мар 05, 2009 11:05 pm

ваљда во тунелот немат снег.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:14 pm

kojgode напиша:Нашле некој чоек гол в пустина и држел чкорче в рка. Било средина на месец март. Како умрел чоекот?

Ај бе кажи шо е?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 2 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 21 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот