Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

+27
ноунејм
Odyssey
Stefk0
blesava008
dzole
Bleak
Mary Jane
mitan
fairy
мирАл
Фазлија
KaTeRiNcE
RoTkViCa
zzz
Lastojca
malina
Marej
REGINA
Болиглава
kojgode
комшивка
корун
Џајко
The Breaking Dawn
Alexandra
STIFLER
Наташа
31 posters

Страна 4 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:54 pm

то ќе е cheers
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:56 pm

ке земиш еден сад од 8 литри ке ги стајш двете и ке ги поделиш
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 11:56 pm

The Breaking Dawn напиша:ке земиш еден сад од 8 литри ке ги стајш двете и ке ги поделиш
Не мачи се те молам... Laughing

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:57 pm

Абе од кј Чачор сум јас или од кј сум. Само комшивкава ме разочара. ццц

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:57 pm

Кокан преварант!!

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:58 pm

Болиглава напиша:
The Breaking Dawn напиша:ке земиш еден сад од 8 литри ке ги стајш двете и ке ги поделиш
Не мачи се те молам... Laughing

доста битно се трудам cheers cheers tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Marej Чет Мар 05, 2009 11:58 pm

Од Чачор излегуваат големи умови. И големи минуски.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by malina Пет Мар 06, 2009 12:00 am

леле колку само не сум логичар
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Пет Мар 06, 2009 12:00 am

malina напиша:леле колку само не сум логичар
Богами Laughing

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by malina Пет Мар 06, 2009 12:01 am

Па барем си признавам
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Пет Мар 06, 2009 12:01 am

То е најбитно.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пет Мар 06, 2009 12:02 am

Чоек влегвит во бар. Одит кај шанкерот и му шептит нешо на уше. Се вртит глеат кој имат во барот и пак се вртит кон шанкерот да порачат пијалок. Тогаш шанкерот извадил пиштол го вперил кон него и овај само се насмеал му рекол фала и си отишол.Шо се десило?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Marej Пет Мар 06, 2009 12:04 am

Сакал да бидит уплашен зш икал Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пет Мар 06, 2009 12:09 am

Се одлогирвам на секое ко ќе иам со некој заедно напишано нешо, а не можам да сменам на латиница за пасвордов, така да се откажвам, ај утре појќе.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Marej Пет Мар 06, 2009 12:09 am

Само кажи дек е точно да триумфирам пред другиве. Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пет Мар 06, 2009 12:11 am

Точно е!! Ве молам громогласен аплауз за Мареј, најголемиот ум на денешницата!

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Marej Пет Мар 06, 2009 12:14 am

Cool
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Пет Мар 06, 2009 12:17 am

/sapplause

Да ја кључам до утре темава или не ќе сте шеги?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Џајко Пет Мар 06, 2009 12:19 am

Болиглава напиша:/sapplause

Да ја кључам до утре темава или не ќе сте шеги?
хаха страв ти е???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пет Мар 06, 2009 12:24 am

ај лека нош

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Пет Мар 06, 2009 9:35 pm

Еден чоек извршил самоубиство и три жени му дошле на погреб:
- едната плачела
- другата била во нормална состојба
- третата била среќна
Која го убила чоекот?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Lastojca Пет Мар 06, 2009 9:37 pm

никоја...се самоубил..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Пет Мар 06, 2009 9:38 pm

Lastojca напиша:никоја...се самоубил..
логично Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 9:43 pm

Имаш еден слон и еден фрижидер, како ќе го ставиш слонот во фрижидерот?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Lastojca Пет Мар 06, 2009 9:45 pm

ке го отвориш фрижидерот и ке го клајш??
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 4 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот