Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

+27
ноунејм
Odyssey
Stefk0
blesava008
dzole
Bleak
Mary Jane
mitan
fairy
мирАл
Фазлија
KaTeRiNcE
RoTkViCa
zzz
Lastojca
malina
Marej
REGINA
Болиглава
kojgode
комшивка
корун
Џајко
The Breaking Dawn
Alexandra
STIFLER
Наташа
31 posters

Страна 1 of 21 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Go down

Логика Empty Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 6:49 pm

Значит, ќе ви давам некој прашања за размислување и ќе погодвите и после ќе кажам кое е точно и ќе ви дам друго. Интересно?

Ево за почеток:

Секоја втора среда во месецот, четворица пријатели се собирале и играле карти, секогаш во иста соба. Во собата имало еден шифоњер, еден тросед, еден двосед, фотелја, телевизор, четири триножни столчиња и маса. Пријателите секогаш играле на масата кај четирите столчиња. Една вечер, ненадејно светлото се згаснало, и кога се запалило, еден од пријателите бил мртов. Дошол детектив за да ја испитат работата, и зел изјави од трите негови другари. Прашањето било шо праеше ко се згасна струјата?
1. Отидов да ја запалам.
2. Делев карти.
3. Местев подметач под столот за да не ми се нишат.

Од овие три изјави, детективот веднаш открил кој е убиецот.
Кој е?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by STIFLER Чет Мар 05, 2009 7:02 pm

Убиецот е
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 31
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Alexandra Чет Мар 05, 2009 8:00 pm

Тој шо ошол да ја запалит струјата.Мислам....Логика Icon_rolleyes
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 8:31 pm

тој со подметачот со столот зш триножнине столчиња никојпат не се нишет....??
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 8:34 pm

Не си нормална Теа.
На ви друго:

Еден чоек е осуден на смртна казна и имат три избора

1. Да влезит во вжарена печка со температура од 400 степени целзиусови.
2. Да влезит во соба полна со наоружани убијци.
3. Да влезит во соба со 4 лавој кој не се јадени 2 години.

Шо ќе изберит?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 8:36 pm

абе знам...хаха
не знам ова
добро лавојне ак не се јадени 2 години не би требело да се мртви веке???
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 8:40 pm

Ама фаќу Smile Осеќам дек ги имаш прочитано негде ама ај.

Случајот бил за еден маж, кој се имал заклучено одвнатре во соба без прозорци, и се имал обесено со јаже. Во собата било ужасно топло. Немало стол или масичка, ништо на кое би можел да се поткачит за да се обесит. Како успеал фраерот да се обесит сепак?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 8:45 pm

жими се не ги прочитав..ај зш јас само се трудам овде
образложение мојт за ова последново?
ај шо немат да најт масичка или стол ам кај ке го стајт јажето за бесење???
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Џајко Чет Мар 05, 2009 8:46 pm

Некој затвореник го зарвориле во самица и после 2 недели ко ошле да го земет бил мртов. Единствен влез во самицата вила вратата а на вратата имало дупче со дијаметар 8 милиметри. Куршумот шо го убил затвореникот бил со дијаметар 9 mm. Како го убиле? Не е битно кој.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:02 pm

The Breaking Dawn напиша:жими се не ги прочитав..ај зш јас само се трудам овде
образложение мојт за ова последново?
ај шо немат да најт масичка или стол ам кај ке го стајт јажето за бесење???

не е битно, не се фаќај за то. на лустер да речиме ево.
п.с. место квоут стегнав едит и се чудев кај ми е мислењево. брао за мене. Shocked

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 9:04 pm

Наташа напиша:Ама фаќу Smile Осеќам дек ги имаш прочитано негде ама ај.

Случајот бил за еден маж, кој се имал заклучено одвнатре во соба без прозорци, и се имал обесено со јаже. Во собата било ужасно топло. Немало стол или масичка, ништо на кое би можел да се поткачит за да се обесит. Како успеал фраерот да се обесит сепак?

па зато бил фраер..хаха леле абер неам
на квакана од вратана??
леле колку сакам да знам
Shocked bounce bounce bounce
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:07 pm

Не мор, требит да висит, ниско е квакана. Значит, задржи се на фактот дек било топло во собава, а не кај ќе го обесит јажето.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 9:08 pm

Наташа напиша:
The Breaking Dawn напиша:жими се не ги прочитав..ај зш јас само се трудам овде
образложение мојт за ова последново?
ај шо немат да најт масичка или стол ам кај ке го стајт јажето за бесење???

не е битно, не се фаќај за то. на лустер да речиме ево.
п.с. место квоут стегнав едит и се чудев кај ми е мислењево. брао за мене. Shocked

Само модератори та грешка может да ја напрает Логика Msn_angel

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 9:09 pm

Наташа напиша:Не мор, требит да висит, ниско е квакана. Значит, задржи се на фактот дек било топло во собава, а не кај ќе го обесит јажето.

се задушил????? Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:12 pm

Се обесил ма жено! Smile

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 9:14 pm

Наташа напиша:Се обесил ма жено! Smile

лелеее
еј ми текна ке го заврзит јажево и ке се кренит самиов себеси...хахахха
леле колку сум очајна Shocked Shocked
не ми кажви ама Rolling Eyes
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:26 pm

На друго ова утре ќе го кажам.

Двајца луѓе кои никогаш не се виделе во животот се среќавет на некое место. И решавет да се напиет нешо во некој ресторан. Едната личност е татко на синот на другата личност. Како е ова можно?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 9:29 pm

едниов е маж на жена со која другиов имат биолошки син..


Последната промена е направена од комшивка на Чет Мар 05, 2009 9:30 pm. Мислењето е променето 1 пати
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 9:29 pm

Наташа напиша:Ама фаќу Smile Осеќам дек ги имаш прочитано негде ама ај.

Случајот бил за еден маж, кој се имал заклучено одвнатре во соба без прозорци, и се имал обесено со јаже. Во собата било ужасно топло. Немало стол или масичка, ништо на кое би можел да се поткачит за да се обесит. Како успеал фраерот да се обесит сепак?
На мраз стоел и се стопил мразот и крцнал вратот.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:33 pm

комшивка напиша:едниов е маж на жена со која другиов имат биолошки син..
Цк. Да ти поможам, слепи се луѓево...

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 9:34 pm

маж и жена се ко тогаш
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:37 pm

комшивка напиша:маж и жена се ко тогаш
cheers
Ев друго:
Еден чоек е критично ранет во една битка во 1958, умират и е закопан во 1957. Како е ова можно?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 9:38 pm

Наташа напиша:
комшивка напиша:маж и жена се ко тогаш
cheers
Ев друго:
Еден чоек е критично ранет во една битка во 1958, умират и е закопан во 1957. Како е ова можно?
Не е можно. Во 57ма умрел, нали?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 9:40 pm

Болиглава напиша:Не е можно. Во 57ма умрел, нали?
Како мојт да е критично ранет во 58 а да умрит во 57?Smile

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 9:43 pm

Наташа напиша:
Болиглава напиша:Не е можно. Во 57ма умрел, нали?
Како мојт да е критично ранет во 58 а да умрит во 57?Smile
Ако е 1958 пред наша ера? (I)

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 21 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот