Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

+27
ноунејм
Odyssey
Stefk0
blesava008
dzole
Bleak
Mary Jane
mitan
fairy
мирАл
Фазлија
KaTeRiNcE
RoTkViCa
zzz
Lastojca
malina
Marej
REGINA
Болиглава
kojgode
комшивка
корун
Џајко
The Breaking Dawn
Alexandra
STIFLER
Наташа
31 posters

Страна 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 07, 2009 6:47 pm

аааа и за она со белегзите не кажааа Sad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Саб Мар 07, 2009 6:48 pm

Скокнале ама го немале скалено од Тиле за да се качет. (I)

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 6:53 pm

RoTkViCa напиша:аааа и за она со белегзите не кажааа Sad
Кокан го погоди де.

Брао админ, саде мозок си.
На друга: Ојт чоек по ходник и носит актовка во едната а лист во другата рака. Глеат на сатот, почвит да трчат, се сопкат и паѓат и го загинвит листот од раката. Пак после го наоѓат, ама се гасит светлото и паѓат чоекот на колена и почвит да плачит.
Зш?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 07, 2009 6:57 pm

е сеа.....му се плачело...така му дошло хехехе


можда се плашел од темнината tongue
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 7:01 pm

Ноуп...

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Саб Мар 07, 2009 7:02 pm

Наташа напиша:
RoTkViCa напиша:аааа и за она со белегзите не кажааа Sad
Кокан го погоди де.

Брао админ, саде мозок си.
На друга: Ојт чоек по ходник и носит актовка во едната а лист во другата рака. Глеат на сатот, почвит да трчат, се сопкат и паѓат и го загинвит листот од раката. Пак после го наоѓат, ама се гасит светлото и паѓат чоекот на колена и почвит да плачит.
Зш?
Е зш де?
Некој хинт?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 7:05 pm

Обрати пажња на листот и на струјата шо се згасила. Значит, ко имало светло листот бил ногу битен, а од ко снемало веќе не. А актовката покажвит шо работал чоекот.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 07, 2009 7:08 pm

јас се откажвам...во сабота да се замарам не можам..одмарам за викенд Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 7:10 pm

Убо ај адвокат бил и листот бил доказ.
Едит: Тој шо го бранел бил осуден на смрт
Едит2: Мислете зш снемало струја... Да ви поможам, нели снемвит струја ногу работи ко ќе се уклучени... Голем напон зш имат и такви работи?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Marej Саб Мар 07, 2009 10:22 pm

Е де го убиле на електрична столица.
едит-
Темава појќе би одговарало да се викат Имагинација.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 08, 2009 2:20 pm

Дапс, чоекот бил адвокат и носел доказ дек обвинетиот е невин, ама снемало струја шо е типично за ко ќе отепет некого на електрична столица.

Ево друга:
Шо е специфично за оваја низа бројој: 854917632?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 2:37 pm

NНи еден број не се повторвит?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 08, 2009 2:41 pm

Не.
Еве уш една дур сме на муабетов.
Ладна ноќ, во кола се возет маж и жена. Моторов се сјебвит, мажов излегвит надвор, и викат на жената да ги затворит пенџерите и да не пуштат никој натре. Ко се вратил жената била мртва, а внатре имало непозната личност.
Шо се десило?

едит: И то е точно, ама финтата е дек се сите бројој од еден до девет. Глупа е Suspect

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Фазлија Нед Мар 08, 2009 2:56 pm

Милијарди решенија
На пример, не го послушала и пуштила внатре некого, и тој на убил
Или, жената ја стерфил шлог и умрела, и случаен минувач ја скршил пенњерата па влегол да видит што е работата
Жената била трудна, го родила детето и умрела
Уште мноооооогу логични решенија имат
Ко ќе поставјате вакви работи, гледајте да имат само едно решение
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 2:57 pm

Умрела од студ, а овај пробвел да и поможит. баха

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 08, 2009 2:59 pm

Не, го послушала мажот. Ко заминал немало непозната личност, ко се вратил имало и немало докази дек некој провалил ит итн.
едит: погодил Фазлија, то дек се породила е. cheers

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 08, 2009 3:01 pm

Овој квиз е направен од Алберт Ајнштајн и според него 98% од испитаниците нема да го решат.

Постои ред од пет куќи, каде секоја има различна боја. Во овие куќи живеат пет луѓе од разни националности. Секој од нив има свое домашно животно, пие различен пијалок и пуши различна марка на цигари.

1. Британецот живее во Црвената куќа.
2. Швеѓанецот чува кучиња како домашни миленици.
3. Данецот пие чај.
4. Зелената куќа се наоѓа лево од Белата куќа.
5. Сопственикот на Зелената куќа пие кафе.
6. Личноста што пуши Пал Мал одгледува птици.
7. Сопственикот на Жолтата куќа пуши Данхил.
8. Човекот што живее во централната куќа пие млеко.
9. Норвежанецот живее во првата куќа.
10. Човекот што пуши Малборо живее до оној што чува мачки.
11. Човекот што одгледува коњи живее до човекот што пуши Данхил.
12. Човекот што пуши Лаки Страјк пие пиво.
13. Германецот пуши Принц.
14. Норвежанецот живее до Сината куќа.
15. Човекот што пуши Малборо има сосед што пие вода.

Кој има риба за миленик дома? (дали сте еден од 2%)

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Нед Мар 08, 2009 6:40 pm

Германецот.(I)

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 08, 2009 6:41 pm

Логика - Page 6 F_reseniem_b620069

Точнокс.

Ев уш една, прајт жената јадење во тенџере и по грешка и се турат едно кило сол во јадењето ама сепак му го дават на мажот. Тој дур го јајт и си притурат сол. Шо праела жената за јадење?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 6:51 pm

Граф со ф
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 08, 2009 7:06 pm

Не бе, каде солен ногу ќе е.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 7:07 pm

Е тогаш ќе требит инсулин за сол во крвта да измислет Razz
(ти ја уништив темава хаха)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 7:12 pm

Ориз јадел?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 08, 2009 8:01 pm

Не бе... шеги само на форумов. Ај мислете... нешо во вода шо се прајт?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 8:05 pm

Хамбургер во вода?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 6 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот