Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

+27
ноунејм
Odyssey
Stefk0
blesava008
dzole
Bleak
Mary Jane
mitan
fairy
мирАл
Фазлија
KaTeRiNcE
RoTkViCa
zzz
Lastojca
malina
Marej
REGINA
Болиглава
kojgode
комшивка
корун
Џајко
The Breaking Dawn
Alexandra
STIFLER
Наташа
31 posters

Страна 5 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 9:47 pm

Сажљавам одговорот не е точен.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Lastojca Пет Мар 06, 2009 9:57 pm

епа фак...па шо имат да клаваш слон во фрижидер?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 10:01 pm

Топло му било многу на слонот.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Пет Мар 06, 2009 10:07 pm

ја отвораш вратата од фрижидерот, го клаваш слонот и ја затвараш вратата. така нешо беше?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by zzz Пет Мар 06, 2009 10:15 pm

ќе го исечиш на делој Twisted Evil
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 10:22 pm

REGINA напиша:ја отвораш вратата од фрижидерот, го клаваш слонот и ја затвараш вратата. така нешо беше?
Можеби ќе добиеш и награда.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Пет Мар 06, 2009 10:27 pm

точно е или не???

иначе мислам дек неправилно го имаш напишано. прашањето е како ќе клајш слон во фрижидер од три пати?
одговорот е тој шо го кажав.

а после следвит како ќе клајш жирафа на 4 пати?
а одговорот е... друго нешо Smile

можда грешам, можда ги имам помешано брзините се дешават.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пет Мар 06, 2009 11:22 pm

На двајца браќа им умрел татко им. Прибидејќи имал големо богатство им рекол пред да умрит
- Ко ќе умрам јас кој втор ќе го доприт дрвоно во ливадана ќе го наследит целото мое богатство.
Ама со деној никој не го зел богатството и на крај некој мудрец им рекол
нешто и некој од браќата го зел богатството.
Шо им рекол мудрецот?


Последната промена е направена од Наташа на Пет Мар 06, 2009 11:35 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Пет Мар 06, 2009 11:26 pm

Наташа напиша:На двајца браќа им умрел татко им. Прибидејќи имал големо богатство им рекол пред да умрит
- Ко ќе умрем јас кој втор ќе го доприт дрвоно во ливадана ќе го наследит целото мое богатство.
Ама со деној никој не го зел богатството и на крај некој мудрец им рекол
нешто и некој од браќата го зел богатството.
Шо им рекол мудрецот?

да се тркет најбрзо, ама тој шо трчат побавно да победит.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пет Мар 06, 2009 11:32 pm

Точно.Oјт некој чоек во некој хотел и требало да
преноќит 6 вечери
ама немал пари туку 6 златни алки. Секоја алка била во вредност како за
една вечер ама тие биле споени* а чоекот требало да дават по една алка на една
вечер. Како ке му платит чоекот на рецепционерот?

*(објаснение за
алките : единична, две споени, три споени.)

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Саб Мар 07, 2009 3:08 am

Ќе му ја дајт прво едната. Вториот ден ќе му ги дајт двете споени и овај ќе му ја вратит едната. Третиот ден ќе му ја дајт таја со три и овај ќе му ја вратит таја со две. Четвртиот ден ќе ја дајт таја едната. Петиот ден ќе ја дајт таја со две и ќе ја добијат едната назад. И шестиот ден ќе ја дајт едната?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 07, 2009 3:35 pm

јас мислам на крајот на 6те дена ке му ги дајт сите и готово....со ке се мачит Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by KaTeRiNcE Саб Мар 07, 2009 3:39 pm

Ташке со темава растур прајш,алал да ми ти е :D
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 5:08 pm

Шо е то, шо појќе му земаш, то појќе се зголемвит?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Саб Мар 07, 2009 5:09 pm

Наташа напиша:Шо е то, шо појќе му земаш, то појќе се зголемвит?
Дупка?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 5:19 pm

Еден чоек глеат еден портрет и застанвит еден чоек и го прашвит шо глеат, а овај му викат јас неам ни брат ни сестра, ама таткото на чоеков на сликата е син на мојот татко.
Чиј портрет го глеат чоекот?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Џајко Саб Мар 07, 2009 5:23 pm

својот син
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 5:28 pm

Еден камионџија возит по пат. На едно место требит да поминит под мост. Неговиот камион е за 2цм превисок. Шо требат да напрајт камионџијава за да поминит?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Саб Мар 07, 2009 5:58 pm

Ќе ги истушит гумине за 2 сантими. Ура

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 6:07 pm

На сред океан стојт потполно празна јахта, а околу неа пливет тела. Телата се мртви, имало и машки и женски, никој не ги турнал, не паднале случајно, сами скокнале. Шо се десило?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Саб Мар 07, 2009 6:12 pm

Наташа напиша:На сред океан стојт потполно празна јахта, а околу неа пливет тела. Телата се мртви, имало и машки и женски, никој не ги турнал, не паднале случајно, сами скокнале. Шо се десило?
Е шо де?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Фазлија Саб Мар 07, 2009 6:12 pm

Биле некоја секта од оние камиказине, се изнаголтале апчиња и групно скокнеле и се исподавиле
Имат многу решенија
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 6:13 pm

Не бе, не биле ни напушени ни испијанети. Сами скокнале да пливет и...?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Саб Мар 07, 2009 6:14 pm

И ги искасале ајкули, баго мајката

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Саб Мар 07, 2009 6:15 pm

Цк, цели биле.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 5 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот