Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

Страна 13 of 21 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Пон Мар 16, 2009 9:35 pm

Шо дека море. Ево јас одам од чаршија накај дома, ти ојш од дома ти накај чаршија. Се сретвиме(или разминвиме, како сакаш) кај чинарон. Во ТОЈ МОМЕНТ сме исто одалечени од било која точка, чак и Скопје и Жижи и мижи.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 9:41 pm

корун напиша:
Наташа напиша:Два чекори бе, зш да не стигнит никош.

Ак секоаш прајт пола од толку колку шо му е потребно, колку и да прајт само ке се доближвит а никојпат немат да стигнит, математички глеано.
Пола од потребното е четири, пошо потребното е осум. Осум делено на четири е два, значит два чекори. Шо не ти е јасно?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 9:42 pm

kojgode напиша:Му го замрзнале телото и заборајле да го закопет во 1961 им текнало.
Не вервам олку лесно да е, морат нешо друго да имат. Со годиниве нешо ваљда ќе да е, неам одговор.. шо се дешавало тоаш? Знајт некој историја?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by корун Пон Мар 16, 2009 9:47 pm

Се предавам Димче, грешно ја разбрав.

Наташа напиша:Пола од потребното е четири, пошо потребното е осум. Осум делено на четири е два, значит два чекори. Шо не ти е јасно?


Со секој чекор поминвит пола од потребното, после секој чекор му се менвит растојанието шо требит да го поминит, се намаљвит растојанието му се намаљвет и чекорите. Еурека.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 9:48 pm

корун напиша:

Со секој чекор поминвит пола од потребното, после секој чекор му се менвит растојанието шо требит да го поминит, се намаљвит растојанието му се намаљвет и чекорите. Еурека.
Мхм, те сфаќам шо сакаш да кажиш. Ама не е то финтата, потребното го земаш во моментот пред да тргнит, а не со секој чекор. Сфаќаш?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by корун Пон Мар 16, 2009 9:51 pm

Двосмислена е задачава, ама ако е ти ко шо го решаваш е ко задача за забаваче, мојов е ко за прво.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 9:56 pm

Уау да реча.^

Имат мост, и требет десет минути да се поминит. На средина имат чувар шо се будит на секој пет минути и не остават да се поминвит. Како ќе поминиш?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Пон Мар 16, 2009 10:03 pm

^Ќе го фатам на пауза за мочање и ќе се прошуњам зад него?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Marej Пон Мар 16, 2009 10:05 pm

Ко ќе заспијат во 5та минута ќе го опериш, там`н кј него ќе си.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 10:14 pm

Логика - Page 13 Untitled4kh

Пополнете ги правоаголнициве со бројој од еден до осум, никој да не се повторвит и да не се косо, вертикално и хоризонтално еден до друг соседниве бројој (1 со 2, 2 со 3 и 1, 3 со 4 и 2... сфативте мислам).

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 16, 2009 10:20 pm

Наташа напиша:Точно.
Еден чоек умрел во 1921, а бил закопан во 1961. Како е ова можно?

пардон обратно ги прочитав


Последната промена е направена од The Breaking Dawn на Пон Мар 16, 2009 10:24 pm. Мислењето е променето 1 пати
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 10:22 pm

Хах, пред наша ера оделе наназад годиниве ма златна.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пон Мар 16, 2009 10:28 pm

Логика - Page 13 Sm4uhz

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 10:31 pm

Браво!
Ев друга, имало некое злосторство, а надвор врнело дожд. Имало три исти коли со исти регистрации. Влегол убиецов во една и се вратил после некое време. Од кај ќе знајме која ја зел?
п.с. Не ја тупете со муабети шо кур барал да се вратит моља вас.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 16, 2009 10:33 pm

Наташа напиша:Браво!
Ев друга, имало некое злосторство, а надвор врнело дожд. Имало три исти коли со исти регистрации. Влегол убиецов во една и се вратил после некое време. Од кај ќе знајме која ја зел?
п.с. Не ја тупете со муабети шо кур барал да се вратит моља вас.

таа кај шо под колата е водено tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пон Мар 16, 2009 10:35 pm

Шо кур барал да ја вратит? њааа

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 10:35 pm

Татко и син настрадале во сообраќајка. Ошле на болница, ама хирургот рекол: Не можам да го оперирам детево, син ми е.

Како е то можно?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Пон Мар 16, 2009 10:40 pm

мајка му е
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 10:41 pm

Еден чоек го фатиле индијанци, и му рекле: Ако кажиш вистинит исказ, ќе те печиме, а ако кажиш лажен исказ, ќе те вариме. Чоекот кажал нешо и се спасил.
Шо рекол?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пон Мар 16, 2009 10:42 pm

Ќе ви купам куќа во Холивуд ако ме пуштите? њааа

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 10:44 pm

Овај, овај шегава. Па ак речел така не се спасвел секако, ак мамел ќе го варет, ак не мамел ќе го печет. Требит да кажит нешо и пак да се спасит.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Пон Мар 16, 2009 10:45 pm

Ме имет фатено индијанци.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пон Мар 16, 2009 10:46 pm

Вистина лажам. - им рекол и се збунале го пуштиле.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 16, 2009 10:46 pm

вие и сварете ме и печете ме
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by REGINA Пон Мар 16, 2009 10:47 pm

можда не рекол нишо?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 13 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 21 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот