Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што правите кога сте депресивен/на?

+16
blesava008
METALBOY
malina
fairy
Рокси
suzana
lela
James Bomb
Master
PhiLL * E
Mary Jane
The Breaking Dawn
kirce
REGINA
Bleak
kojgode
20 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by kojgode Саб Фед 28, 2009 9:14 pm

Што правите кога сте депресивен/на?
Јас обично глеам во сонцено скоро секоаш ми помагат то, слушам некоја мрната музика или го глеам клипон Бени Лава. И пробвам среќни спомени да пробудам. итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Bleak Саб Фед 28, 2009 9:37 pm

Тогаш ми се рушвит светоф ретк да сум депресивен а ко ќе дојт то трајт тајно ама подолго Smile ама не покажвам пред други... Smile иначе се истурам со гневот од мене со то шо си свирам или слушам опет, прл џем , алис ин чејнс...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by REGINA Саб Фед 28, 2009 10:05 pm

Решавам судоку Razz ... ми помага да ги тргнам мислите од се шо ме напрајло депресивна, а ак не успејт то обично одам до на една чашитлама вкомши и така поминвит.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by kirce Саб Фед 28, 2009 10:38 pm

ГО МАВАМ


МАЧОРОН СО ЧВРГИ ХЕАХЕАХ
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 28, 2009 10:46 pm

не знам којгоде како глеаш во сонцено валда некој вундер кинд си ти WinkRazz:P
јас глеам ѕвезди....ме смирвет
ак се погодило облачно слушам музика Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Mary Jane Нед Мар 01, 2009 2:13 am

REGINA напиша:Решавам судоку Razz ... ми помага да ги тргнам мислите од се шо ме напрајло депресивна, а ак не успејт то обично одам до на една чашитлама вкомши и така поминвит.

И јас (за првото), а за чашитламата веќе не сум во тек. Треба некој ден да ви се придружам.
А освен то, сакам да слушам музика и вртам телефони за да чујам некој од моите најблиски.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by PhiLL * E Нед Мар 01, 2009 2:45 am

пуштам нешо со тапани бесни или сајтранс мн јак и после пола сат ко рехабилитиран се осеќам!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Master Нед Мар 01, 2009 4:30 am

Сечам вени!!!!
Ма каква депресија, медитацијата е лек за се!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by James Bomb Нед Мар 01, 2009 1:24 pm

Само мјузик и све ке поминит !
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by lela Нед Мар 01, 2009 8:56 pm

Многу цесто сум депресивна, а кога ке сум таква најдобро е да нема никој покрај мене, зосто мозам да го скренам.Седвам наземи во темница и плацам,

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by suzana Нед Мар 01, 2009 9:01 pm

e ja crtam ili nesto pravim.... Smile

suzana
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 14

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 5:54 pm

Прво се „испукавам“ на пријателите, ама не им викам туку им кажвам шо ми се десило... а ако е нешто посериозно (или барем јас така го сфаќам) или пак нешто за шо имам план да го решам ама се сомневам дека ќе е успешен го чувам во себе (не секогаш за долго), и дома ко ќе дојдам ако сум сама пуштам музика на цел глас и се нервозирам или пак ако сум нашколо ќе ја истурам нервозата на еден другар шо стално го тепам Razz
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Master Вто Мар 03, 2009 1:02 am

Ич неможам да ве разберам.......
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Bleak Вто Мар 03, 2009 1:45 am

Па моментално со колдплеј се лечам... да се живи шо постоет и шо прает онлку убај песни...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by fairy Сре Мар 04, 2009 12:54 am

се трудам да избегавам секакви контакти, кратко трајт мојата депресија...ама за то време некогаш плачам, и најбитно слушам музика, или балади некој тешки ептен, или оние од господар на прстените сите тие или ке влезам во филм и ке слушам транс ама тежок....хахаха
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 10:00 pm

јадам благо многу благооооооо
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 10:10 pm

Го пренасочвам умов кон нешто убаво (помагат)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by blesava008 Чет Мар 26, 2009 10:06 pm

секогаш ко ќе сум депресивна шетам и размислувам, но не сама... секогаш сум во придружба на реЏина Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Џими Пет Мар 27, 2009 4:39 pm

Сега јадам семки од бел сончоглед.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 27, 2009 4:44 pm

јас никогаш не сум депресивна.....а ако ми дошло некогаш нешто блиску до то слушам музика,судокирам или најубо од се возам ролери и се дувам на ветрон...најубо Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Џими Пет Мар 27, 2009 7:16 pm

Немам точак возено одамна... ехеее времиња...
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by мирАл Пет Мар 27, 2009 8:01 pm

Гитара спасвит од секаква депресија
(демек појќе врсти ги имат)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by kojgode Пет Мар 27, 2009 8:02 pm

/\ Не туку (демек гитара знам да свирам).
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by мирАл Пет Мар 27, 2009 8:02 pm

kojgode напиша:/\ Не туку (демек гитара знам да свирам).
Зш демек Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Џими Саб Мар 28, 2009 2:11 pm

Igram FIFA.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога сте депресивен/на? Empty Re: Што правите кога сте депресивен/на?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот