Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

+32
Ivana
Рокси
NaTiChka
METALBOY
FalcoN eYe
nance
Mule
malina
The Breaking Dawn
Punk
T&T
REGINA
Obibos
Jordison
Mary Jane
Lucybell
noviot
tHeJunKy
Master
мирАл
fairy
sokol
TONI
PhiLL * E
STIFLER
Bleak
комшивка
корун
kojgode
Alexandra
hollow
Кирил
36 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by REGINA Пет Фед 13, 2009 12:35 am

ламборгини... и то жолто... ак немојт то..нек е ферари обавезно црвено хаха. Скромно бе tongue .. или порше.. то виолетово...или мерџо... црн...ВАУ!
Ама уш нецел месец прам 18 така да...бек ту д риалити.. желбава ќе си останит желба.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by T&T Пет Фед 13, 2009 1:27 am

Јас се плашам од коли и не сакам моја
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Punk Пет Фед 13, 2009 5:04 pm

Audi A3 поскромно а убо ми е
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 9:38 pm

јас сепак на точак останвам WinkRazz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by tHeJunKy Пет Фед 13, 2009 9:44 pm

TONI напиша:
tHeJunKy напиша:
TONI напиша:Комбе Фоцфаген од старине

Јас имав такво ама го продадов... хехе Smile

иначе ќе возам Застава 101(ако ја попрам), ако не...Renault Laguna.
Дан знајш шо пари се движат настаро.Од колку до колку најсила?

абе ко прво на старо тешко дека ќе најш, ретка појава се.
иначе незнам, 1000-2000 евра зависит колку е зачувано, ти рекоф ми рече, итн итн... Very Happy

само дан те заебит некој ко олдтајмер да ти го шитнит tongue хехе да ти речит 6-7000...(се зезам,нормално tongue )
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 111
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by malina Саб Фед 14, 2009 7:48 pm

Јас сакам мини морис и буба можит само мало да е
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Mule Нед Фед 15, 2009 8:44 pm

Некој ке сакат некој ке возит! Хах !! Porsche Cayman!!! Smile
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 29
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by nance Саб Фед 21, 2009 12:32 pm

Alfa romeo 159 мммм да
nance
nance
Херој на форумов

Age : 30
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 22, 2009 10:37 pm

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Emotion-car
Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Wip_03
Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Honda-fc-sport-car2
Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Aston1-copy_1t1ls_7071

Нешо од овие горе наведениве...

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 FutureCars005

...или пак можит и вакво ама то во далечна иднина...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 3:01 pm

На 18? Па за почеток фичо или нешо така лесно дур ја сфатиш фрката, после можит и нешо ко погоре наведениве количиња. Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by NaTiChka Вто Апр 07, 2009 4:59 pm

Јас сакам Aston Martin Vanquish, металик боја и ич нишо друго ...
NaTiChka
NaTiChka
Адаптер4е

Age : 27
Број на мислења : 15
Хоби(работа) : Шетање, спиење и мсн
Забавен? : шо прајш муабет :о

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Рокси Вто Апр 07, 2009 6:44 pm

Не обожавам коли... а ако ми купвет превозно средство.. сакам некој ваков убавец

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 2819972965_21d71df732

ах ги обожавам

......... и + нешто вакво Smile ..................

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Hipvoli67
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Ivana Вто Апр 07, 2009 7:25 pm

...буба... ме ранитттт... срна светната !!!!!!!! cheers Very Happy
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by katusch Нед Јун 28, 2009 5:05 pm

јас нејќам нешо ко досеа наведениве, зш после 3 возења, нишо не ќе имат од колата... Laughing ваљда ќе возам еден од двава фиати, кој ќе ми го дает, пунто или крома... иначе за желба... ауди а6 црно со затемнети стакла хехехе
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 12:59 am

Форд Мондео турбо дизел.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 31
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by METALBOY Пет Aвг 07, 2009 9:15 pm

Четкар напиша:Форд Мондео турбо дизел.
штета, 19 имаш Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Angelic Саб Aвг 08, 2009 1:15 pm

Шо знам.. голф 5ка Very Happy хаха
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Jordison Саб Aвг 08, 2009 3:41 pm

Mercedes C Class Smile
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 29
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by tHeJunKy Чет Окт 15, 2009 11:41 pm

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Bmw_5er_1_sb_210206

_________________
You've waged a war of nerves
But you can't crush the kingdom
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 111
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Џајко Пет Окт 16, 2009 12:15 am

абе а јас шо иам 18 години за кога да кажвам?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by tHeJunKy Пет Окт 16, 2009 9:08 am

За нова година дедо мраз шо да ти донесит.

_________________
You've waged a war of nerves
But you can't crush the kingdom
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 111
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години? - Page 2 Empty Re: Каква кола сакате да возите ко ке наполните 18 години?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот