Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разлика во години

5 posters

Go down

Разлика во години Empty Разлика во години

Пишување by Angelic Пон Aвг 10, 2009 4:24 am

Разлика во годините во врска помеѓу партнери..

Што мислите, како влијаат на врската?
Како влијаат на самите личности?
Колкава разлика е најдобра во дадени случаи?
Дали мислите дека е битен фактор при градење на врска?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Разлика во години Empty Re: Разлика во години

Пишување by Angelic Чет Aвг 20, 2009 2:59 am

Eве, дали мислите дека it's okay 10 годишна разлика меѓу партнерите? Девојката да има 15 г. а типот 25.
Оваа разлика е поднослива дотолку девојката имат 25 а тој 35. (според мене)

Ги оправдувате ваквите врски (15 + 25) ?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Разлика во години Empty Re: Разлика во години

Пишување by pankerishte Чет Aвг 20, 2009 8:48 pm

15 години за девојка е премалку за да имаТ дечко од 25.

шо знам ако им е убо океј...али не ги оправдувам вакви врски со екстремни разлики
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Разлика во години Empty Re: Разлика во години

Пишување by RoTkViCa Сре Сеп 02, 2009 9:24 am

бев против голема разлика....ама ете ми се случи мене и сега...сепак не знам колку е голема разлика 18-24 ...шо мислите вие?
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Разлика во години Empty Re: Разлика во години

Пишување by Marej Сре Сеп 02, 2009 12:48 pm

RoTkViCa напиша:бев против голема разлика....ама ете ми се случи мене и сега...сепак не знам колку е голема разлика 18-24 ...шо мислите вие?
Абе ајде, чим не го бркат закон појќе, шо се секираш Smile
Мене не ми е голема ова разлика ама зависит од чоекот дал ќе се понашат ко поголем нешо да се занесвит, зш то нервират.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Разлика во години Empty Re: Разлика во години

Пишување by Angelic Сре Сеп 02, 2009 1:22 pm

Убо си кажа Мареј :D

*

Секој возрасен(вие дефинирајте кое годиште е некој возрасен) би сакал
да има нешто со некој од 15/16 години само од неколку причини:
1.Неспособност да биде во врска со некој кој навистина ќе го надополнува
2. Страв од РЕАЛНА врска,
3. Заради лажна доминација над некој од 15/16 години
4. Заради несериозност и само, како што денес велат "мување" или без
обврски, што за мене е само играње со нечија личност од 15 години, што
е недопустливо.

П.С. Немој да ми каже некој дека ако и тој некој
од 15 или 16 години има Волја за да е со некој 100 години постар од
него е ок. Ви се молам така се лажат тие од 15 години и за жал паѓаат
на такви финти и на убави зборови што им дава на нив некој кредибилитет
дека се повозрасни отколку што навистина се. Проверено е то. Затоа да
не се обидуваме со такви финти... Постарите би требало со разумот и
искуството стекнато да ги остават малолетниците сами да си ги учат
правилата на игра... Не е наше да ја зимаме таа одговорност на наш грб..

П.с. Разликата на години паѓа во вода после 21 година...

Во право е?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Разлика во години Empty Re: Разлика во години

Пишување by METALBOY Сре Сеп 02, 2009 9:32 pm

па така му доаѓа
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Разлика во години Empty Re: Разлика во години

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот