Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како се замислувате после 60 -ина години ?

+31
KaTeRiNcE
*UnIqUe*
RoTkViCa
METALBOY
REGINA
Punk
комшивка
Obibos
Jas**
noviot
Фазлија
Master
hollow
корун
misticnata
Џајко
pankerishte
Bleak
Lastojca
Mule
TONI
T&T
Mary Jane
The Breaking Dawn
Fantom
sokol
Alexandra
мирАл
mitan
kojgode
malina
35 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 9:24 pm

Јас вака се замислувам.Многу ниско,побелено и оќелавено иако не сум баш сигурна за ова последново зш имам отпојќе коса,би била брчкосана и би имала вилици и мислам дека че бидам тронаглува .
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 9:35 pm

Јас мртов. Иначе не можам да се замисљам каков би бил. Свисната кожа, брчки, импотентен, бела коса, можда и оќелавен ако не користам некој производ на топ шоп како Велформ Хеар Гроу, ќе заборавам све и свашта зш и сеа заборавам, диоптер осмица, приглуф и толку во кратки црти.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by mitan Саб Фед 07, 2009 9:37 pm

kojgode напиша:Јас мртов. Иначе не можам да се замисљам каков би бил. Свисната кожа, брчки, импотентен, бела коса, можда и оќелавен ако не користам некој производ на топ шоп како Велформ Хеар Гроу, ќе заборавам све и свашта зш и сеа заборавам, диоптер осмица, приглуф и толку во кратки црти.
и сеуште ке си маркетинг директор на адаптер:D:D:Dhahaah
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by мирАл Саб Фед 07, 2009 9:47 pm

Како се замислувате после 60 -ина години ? Cranshaw%20WEB%20old%20man

А ак си будала мојт и вака:

Како се замислувате после 60 -ина години ? Rockybuff2
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by mitan Саб Фед 07, 2009 9:50 pm

мирАл напиша:Како се замислувате после 60 -ина години ? Cranshaw%20WEB%20old%20man
уууу....мн ке си обелел на стари години:D:D:D:D(шала)а ако ги кубаш вегите и ако ги средвиш ушите и користиш хеар гроу(со рече пуре) ке си мн секси ако ке имаш 90 години
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Alexandra Саб Фед 07, 2009 9:56 pm

Ко шик баба.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 9:59 pm

Сокол вака ќе изгледа:
Како се замислувате после 60 -ина години ? 20.07bilder
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by sokol Саб Фед 07, 2009 10:11 pm

јас се замислувам ко Jeck Valley
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 10:13 pm

sokol напиша:јас се замислувам ко Jeck Valley
Кој е тој бе ? Дан е онај од Power Juicer или тој Џек Лалејн беше?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Fantom Саб Фед 07, 2009 10:25 pm

Јас се замислувам со најубава надгробна плоча.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 08, 2009 1:58 am

kojgode напиша:Јас мртов. Иначе не можам да се замисљам каков би бил. Свисната кожа, брчки, импотентен, бела коса, можда и оќелавен ако не користам некој производ на топ шоп како Велформ Хеар Гроу, ќе заборавам све и свашта зш и сеа заборавам, диоптер осмица, приглуф и толку во кратки црти.

да и тотално ќе оглувиш зш првите симптоми дур сеа ти се појаввет Very Happy Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 08, 2009 1:59 am

а и нејкам да мислам како ке изглеам...шо знајте утре шо мојт да се десит... можда автобус ке ме поминит Razz:P:P:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Mary Jane Нед Фед 08, 2009 2:03 am

Па сакам староста мирно да ја поминам, со куп внуци, гужви, да си живеам во некоја куќа во природа (ак постојт тогаш во то време).И то...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 2:23 am

Јас сакам да ја доживувам убајната на староста, не да седам дома и да гледам серии.. Би сакала да ми останит живиот и авантуристичи дух, а за физички... Косава сигурно ќе ми е обелена зш и сега покажвит знаци, ќе имам стомачни зш ќе вежбам, и ќе одам на face lifting. Си се уфилмав
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by TONI Нед Фед 08, 2009 12:35 pm

Nа 60 години....па ако не ја шишам сега косава тогаш сигурно би немал мн,а и таа ретката шо би ја имал бела би ми била,брадиште пуштено,сигурно со бастун,пивски стомак...
Би сакал тогаш да си живеам на село,пред куќа комбе фоцфаген паркирано,јас пред куќа седнат на лулашки стол,разбичено Дорс,до мене стара претраена гитара,наочарчиња рејбанки шо би рекле и да печит сонце а ја да умирам...и за крај ак сум способен би станал да појдам да ја пуштам The End ако имам сила или можда ќе си купам систем со далинско за да не се мачамSmileSmile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Mule Нед Фед 08, 2009 1:19 pm

Среќно оженет (млада жена - ко ке имам јас 75 години таа да е теткица Very Happy) , со три - четири деца, милјардер.....
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Lastojca Нед Фед 08, 2009 6:18 pm

шеесет?? многу бе...па имам мн внуци сите ме сакет прогласена сум за нај баба на годината мж ми е уште жив уживаме во староста на мирно место после напорниот живот,... а да и богата сум
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Bleak Нед Фед 08, 2009 7:20 pm

Шо знам како би се замислил. После 60 години би изгледал ко за 50 години сигурно зш јас не планирам пасивен живот да живеам не се прибирам дома Smile и такаSmile Некоја кул бабичка до мене јас дедичко она знаеш си уживаме во староста убај внуци, внуки синој ќерки ау и тако даље фешти ќе е lol!
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by pankerishte Пон Фед 09, 2009 12:11 am

После 60години така пензионерски во ресторанон Билјанини Извори на некоја ракија и пучиме шах така долго време и дебатираме за политика...хахахахахах
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Џајко Пон Фед 09, 2009 2:27 am

не тука
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by misticnata Пон Фед 09, 2009 2:32 am

в парк со внучиња до мене се надевам немат да сум разведена и се разбира со гитарчето до мене
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by корун Пон Фед 09, 2009 12:23 pm

Првин ке шетам дур можам, после гејмер тежок ке станам, со внуциве кантер ке играм...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by hollow Пон Фед 09, 2009 12:36 pm

Клански ке закажвиме
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 9:55 pm

не сакам да живеам толку многу....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Фазлија Пет Фед 13, 2009 12:33 am

Како леш во скапвење
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот